загрузка...
Проект «Декорування великодніх яєць» - 5 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 5 » Проект «Декорування великодніх яєць»
20:09
Проект «Декорування великодніх яєць»

Ще з давніх часів одним із головних великодніх атрибутів вважалися фарбовані яйця. Саме вони є символом оновлення, тому яйця для писанок не варили, зберігаючи в них зародки життя.
Спочатку пасхальні яйця робили лише червоними. Пізніше їх стали розфарбовувати в різні кольори, малювати на них пейзажі, символічні знаки, писати вислови тощо. Виготовляли писанку обов'язково в гарному настрої, щоб наділити її світлом, добром, позитивною енергетикою.
Традиція дарувати одне одному прикрашені яйця на Великдень популярна в усьому світі й досі. Декор великодніх яєць своїми руками — чудовий спосіб і можливість проявити свої творчі здібності. Ця справа подарує багато приємних емоцій. Прикрашати яйця можна як за старовинними технологіями, так і на сучасний лад.
Що символізують великодні яйця? Як ти поясниш традицію обмінюватися прикрашеними яйцями на       Великдень?
Завдання для пошукової діяльності
Творчі групи
1.  Дослідники. Дізнайтеся, коли на Україні вперше почали до свята Великодня декорувати яйця. Які матеріали для цього використовували?
2.  Технологи. Дізнайтеся, якими відомими вам техніками можна оздобити макет яйця. Які матеріали та інструменти для цього потрібні?
3.  Країнознавці Дізнайтеся, які існують традиції прикрашання великодніх яєць в інших країнах. Які технології для цього використовують?
4.  Фотографи. Дізнайтеся, як можна оформити композиції з великодніх яєць. Представте свою роботу у вигляді фоторепортажу, фотовиставки, презентації.
Завдання для практичної роботи
Обери техніку, яка тобі найбільше подобається, та прикрась великодні яйця.

Художнє оздоблення та дизайн
Людина здавна намагалася прикрасити своє оточення. Вона оздоблювала предмети побуту, одяг житло, використовуючи для цього різноманітні матеріали та техніки. Будь-який виріб, створений людиною, приваблює своєю зручністю, формою, художнім оздобленням (прикрашанням), а ще кажуть — дизайном. Зрозуміло, що дизайн — це ширше поняття, ніж художнє оздоблення.
У наш час створенням нових сучасних виробів займаються люди різних професій: технологи, конструктори, дизайнери. Ти вжезнаєш, що дизайн —це проект, малюнок, вид.
Які способи художнього оздоблення виробів ти знаєш?
Рамка для фото, зроблена власноруч, — найкращий подарунок до різних свят. Виготовлення рамок для фотографій — творчий процес, у якому не може бути обмежень. Для художнього оздоблення можна використати штучні або засушені квіти, камінці, мушлі, бісер, бусини, крупу, кавові зерна, ґудзики, шпалери, газетні або журнальні аркуші, серветки, шкаралупу від горіхів, тканину різної фактури, мереживо, глиняні деталі, елементи в техніці квілінг Тобто все, що є під рукою, може знадобитися.
Рамка — це не просто обрамлення фото. Вона може стати важливим елементом в інтер'єрі, тому підбирати її треба ретельно. Особливуувагу слід звертати на ширину та кольори оздоблення рамки.
Для чого використовують фоторамки? Якими матеріалами  можна оздоблювати  рамки для фотографій?
ВИГОТОВЛЕННЯ ТА ОЗДОБЛЕННЯ РАМКИ ДЛЯ ФОТО
Наші помічники:
кольоровий
картон
фотографія
10 15 см
олівець
ножиці
клей ПВА
пензлик
серветка
матеріали
для декорування
Фоторамку виготовляємо та оздоблюємо так:
1.  Із цупкого картону (можеш використати картонні коробки з-під взуття, цукерок) виріж дві однакові заготовки розміром 21 х15см.
2.  На одній заготовці від кожної сторони у двох місцях відклади всередину по 3 см і постав олівцем мітки, через які проведи лінії внутрішнього контуру рамки.
3.  Обережно зроби прокол ножицями та виріж по внутрішньому контуру, дотримуючись правил безпечної роботи з ножицями. Внутрішній отвір має бути меншим, ніж зображення, яке ти помістиш у рамку. Це буде верхня деталь рамки.
4.  За бажанням змасти верхню деталь рамки клеєм та обклей її кольоровим папером, картоном або тканиною.
5.  З картону за шаблоном обведи й виріж ніжку-підстав-ку, на яку буде спиратися рамка. Приклей її зі зворотного боку, як показано на фото.
6.  Для з'єднання деталей рамки змасти заготовку з отвором клеем по трьох сторонах, як показано на фото. Четверта сторона — місце для вставляння фото.
7.  Декоруй рамкуулюбленоютехнікою. Колір рамки має пасувати до обраного зображення. Рамка не повинна бути занадто яскравою і привертати основну увагу, відволікаючи від самого фото.
8.  Устав фото в рамку.
Творимо красу
У вільний час придумай  варіанти дизайнерської фоторамки, поділись ідеями з однокласниками.

підручники  4 клас
ГДЗ для 4 класу


Категория:
2015
| Просмотров: 840 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть