загрузка...
Промисловий дизайн як обличчя епохи - 11 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 11 » Промисловий дизайн як обличчя епохи
16:35
Промисловий дизайн як обличчя епохи

Виникнення промислового дизайну як особливого виду проектно-художньої діяльності відносять до кінця XIX ст., для якого характерним був масовий розвиток машинного виробництва. В умовах індустріального виробництва виробники все більше звертали увагу на привабливість і різноманітність зовнішнього вигляду виробів, зручність їхньої експлуатації. В результаті виникла потреба в особливих фахівцях, здатних не тільки створювати привабливий зовнішній вигляд, що відповідає часу і запитам споживачів, а й добре розбиратися в конструюванні й технології машинного виробництва.
XIX століття було століттям приголомшуючого прогресу. Одне технічне диво приходило на зміну іншому; століття, що почалося з карет, диліжансів і гусячого пера, закінчувалося автомобілем і друкарською машинкою. Один за одним з'являлися телеграф, телефон, радіо. Люди придумали спосіб робити точні зображення з натури, обходячись без допомоги художника, записувати і зберігати на століття людський голос, зробили перші спроби злетіти на апараті, який був важчим за повітря, винайшли рухому фотографію - кіно. Праця ремісника, процес створення форми предмета був безпосередньо пов'язаний з його виготовленням. У XIX ст., в час індустріалізації, створюються прототипи виробів у формі креслень, моделей і дослідних зразків, які потім виробляють у великій кількості за допомогою машин. Таким чином, дизайн перетвоюється у відокремлену форму проектно-художньої діяльності, формується нова професія - дизайнер промислових виробів.
Іноді виникнення професії дизайнера пов'язують з початком XX століття, коли художники в окремих галузях промисловості отримали можливість працювати над створенням фірмового стилю підприємств, впливаючи на формоутворення їхньої продукції.
Цікавий і якісний дизайн промислового виробу - дієвий спосіб випередити конкурентів і зацікавити споживачів. До предметів промислового дизайну можна зарахувати посуд і кухонне начиння, побутові та промислові прилади, одяг, взуття, меблі, аксесуари, обладнання та навіть високо-технологічні вироби. Варіантом промислового дизайну вважається популярний сьогодні автомобільний і транспортний дизайн.
Друзі! Світ речей, що нас оточує, надзвичайно різноманітний. Приємно, коли те, чим ми користуємося, є не просто зручним, а й по-справжньому гарним - естетичним. Спробуймо сьогодні сконструювати таку звичну, та необхідну річ, як підставка для олівців і ручок. У нас вдома часто залишаються вже використані предмети, скажімо, картонні рулончики від паперових рушників. Для сьогоднішньої роботи саме вони нам знадобляться. А як на основі цих рулончиків виготовити підставку - показано у підручнику. Наслідуючи зазначені етапи роботи, намагайтеся прикрасити виріб оригінально - по-своєму, відповідно до власних естетичних уподобань.
Візьмемо трубочки від паперових рушників і розріжемо їх так, щоб отримати три різних за розміром. Далі виріжемо зі щільного картону підставку. Вона може бути квадратна, прямокутна, кругла або будь-якої іншої форми. Щоби наш виріб мав кращий вигляд, обгорнемо його гарним папером від подарункових обгорток і за допомогою двостороннього скотча приклеїмо до картону. Можна використовувати і клей, кому як зручніше. Потім беремо трубочки й обклеюємо їх кольоровим папером за вказаним вище способом. Далі з'єднуємо наші циліндри з підставкою. Це найбільш відповідальний момент, бо з'єднати потрібно міцно й акуратно, щоб було не соромно за шов і щоб рулончик все-таки стояв на своєму місці. А тепер починається творча частина роботи. Будемо нашу підставку прикрашати! Тут вже ви можете покладатися тільки на власну фантазію.
ВИКОНАЙ УДОМА
Уважно розглянь предмети побуту, що оточують тебе вдома.
Чи подобається тобі їхній зовнішній вигляд? Які з них і чому ти вважаєш гарними?
Поміркуй, як можна змінити ці предмети, щоб поліпшити їхній естетичний вигляд.
Серед витворів художників-дизайнерів є речі, які вражають вже з першого погляду своїм незвичним виглядом. їхні творці кидають виклик буденності та пересічності, створюючи неймовірні форми, яскраві поєднання кольорів. Коли милуєшся такими речами, то, передусім, відчуваєш захоплення від краси - сміливої та неочікува-ної, і лише потім здогадуєшся, що це предмети побуту. Але, поміркувавши, розумієш, що головне тут - не функціональність, а естетична насолода.
Такі дизайнерські рішення зазвичай властиві для арт-дизайну. Адже особливістю цього напряму в художньому конструюванні є виразна художня складова, що ґрунтується на принципах високого мистецтва.
Термін «арт-дизайн» виник у 80-ті роки XX століття в Італії з появою там двох дизайнерських об'єднань - «Алхімія» (засновники А. Мендіні, А. Гуеррьєро) і «Мемфіс» (Е. Соттсасс), які кинули виклик звичним правилам функціонального дизайну. Художні знахідки в розробках цих дизайнерів, а спочатку вони займалися дизайном меблів та інтер'єрів, почали переважати над установленою прагматикою загальновживаних дизайн-продуктів. Відмінні риси нового напряму:
• несподівані комбінації кольору та світла;
• використання різних стилів;
• поєднання стилів в одному об'єкті;
• застосування екзотичних, нових у дизаин стилів;
• використання нестандартних образів;
• застосування нестандартних матеріалів;
• висока якість композиції;
• художня деталізація форми, якості поверхні, загального колориту;
• переважання принципу «ручна робота» під час створення об'єкта дизайну.
Арт-дизайн, здавалося б, мав би зацікавити лише обмежене коло людей - естетів із нестандартним мисленням. Проте виявилося, що пересічні споживачі із захопленням сприйняли новий напрям. Усім припав до смаку дизайн, в якому закладено тонкі інтонації, глибокі почуття, тепло людських рук. Пересічний споживач, як завжди і буває при спілкуванні зі справжнім мистецтвом, відчував сильні емоції, душевний контакт з об'єктом арт-дизайну.
Художники цього напряму ставили на чільне місце ідеї, закладені у творі мистецтва. Своїми роботами вони висловлювали протест проти комерціалізації мистецтва.
Сьогодні арт-дизайн поширений у багатьох сферах, пов'язаних із дизайном предметів і середовища: від інтер'єрів кав'ярень і квартир до арт-дизайну власного тіла (боді-арт - дизайн шкіри, нігтів, зачісок). Арт-дизайн широко застосовується при створенні різних видів друкованої продукції.
Таким чином, в арт-дизайні художня та емоційно-образна складові створеного об'єкта завжди переважатимуть над традиціями класичного дизайну, такими як раціональність і технічна доцільність.
Чао, друзі! Це Маріо ді Амато з Італії. Цього року я почав відвідувати студію дизайну. У мене там з'явилося багато друзів, вони, як і я, мріють стати художниками-дизайнерами.
Нещодавно ми побували на виставці творів арт-дизайну в столиці італійської моди - Мілані. Серед усіх робіт мене найбільш вразили витвори італійського дизайнера Гаетано Пеше. Його роботи надзвичайно емоційні, яскраві, а деколи й шокуючі. Коли на них дивишся в інтер 'е-рі, то розумієш, що твори цього автора мають особливу гармонію й енергію. Різноманітні вази, браслети, а також шафи, стільці та крісла вносять у життєвий простір людини позитивні емоції та добрий гумор. Це і не дивно, адже Гаетано Пеше є засновником так званого «емоційного» дизайну.
Дякую, Марю! Це просто неймовірний дизайн! Усі речі Гаетано Пеше-мов прекрасна мистецька загадка! Нещодавно ми виготовляли підставку для олівців. Але сьогодні, після ознайомлення із арт-дизайном, хочеться і себе відчути модним художником. Давайте перетворимо нашу підставку у витвір арт-дизайну - виконаємо її ескіз так, щоб головним у ньому була якась неочікувана та яскрава ідея. Та перш ніш братися до роботи, перегляньмо ще раз світлини з витворами сучасних майстрів арт-дизайну і подані в підручнику варіанти ідей із підставкою у виконанні дизайнерів.
ВИКОНАЙ УДОМА
У вільний час уважно розглянь предмети побуту, аксесуари та транспортні засоби. Визнач, яких тварин чи які рослини нагадують тобі їхні форма та колір, фактура і текстура.

Підручники 7 клас англійська мова, фізика, біологія, алгебра
Відповіді 7 клас геометрія, українська мова, хімія, інформатика


Категория:
2015
| Просмотров: 903 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть