загрузка...
Рівнини і гори в Україні й у рідному краї - 4 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 4 » Рівнини і гори в Україні й у рідному краї
10:31
Рівнини і гори в Україні й у рідному краї

Україна — це країна, на території якої є рівнини і гори. 1. Розгляньте поверхню України на фізи-чніи карті. І. Прочитайте назви низовин і височин, розташованих  на території України, та визначте їх розташування відносно сторін горизонту. На  півночі  країни  простягається  Поліська низовина. Поверхня її майже плоска, заболочена, тут є багато прісних озер (мал. 139).
На північному сході України розташована Придніпровська низовина, на території якої є горби, яри й балки. Південну частину України займає Причорноморська низовина, її майже рівна поверхня доходить до узбережжя Чорного та Азовського морів.
На заході України розташовані Волинська та Подільська височини, у центральній її частині — Придніпровська височина, а на південному сході — Приазовська височина та Донецький кряж (мал. 140). Поверхня височин горбиста, часто трапляються яри та балки.
1. На фізичній карті України знайдіть та прочитайте  назви  гір,  розташованих на її території, визначте їх розташування відносно сторін горизонту. 2. Знайдіть і прочитайте назви найвищих точок гір та їх висоту. Якими за висотою є гори України? Як про це молена довідатися  за допомогою  фізичної  карти України? На заході простягаються найвищі гори нашої країни — Українські Карпати. За висотою це середні гори, їхня середня висота становить 1000 м (мал. 141).
На чорноморському узбережжі Кримського півострова височіють Кримські гори. Це низькі гори, їхня середня висота не перевищує 500 м (мал. 142).
1. На фізичній карті України знайдіть область, у якій ви живете. 2. Які форми земної поверхні є у вашому краї?
На території України є низовини (Поліська, Придніпровська, Причорноморська), височини (Волинська, Подільська, Придніпровська, При-азовська, Донецький кряж) і гори (Українські Карпати, Кримські гори).
1. Назвіть і покажіть на карті низовини України.
2. Назвіть  і покажіть на  карті  височини України.
3. Які гори є в нашій країні? Покажіть їх на карті.
4. Які форми земної поверхні є у вашому рідному краї?

Практична робота
Позначення на контурній карті України основних форм земної поверхні
Обладнання: контурна і фізична карта України.
Хід роботи
Завдання 1. Скориставшись фізичною картою України (форзац 2), позначте на контурній карті України рівнини (написи рівнин роблять друкованими літерами на території, яку вона займає).
Завдання 2. Скориставшись фізичною картою України, позначте на контурній карті України гори (гори підписують друкованими літерами в напрямку їх простягання).


Категория:
2015
| Просмотров: 462 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть