загрузка...
Рослинний і тваринний світ Африки - 3 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 3 » Рослинний і тваринний світ Африки
17:49
Рослинний і тваринний світ Африки

Яка теплова смуга Землі отримує найбільше тепла? Чому?
Розташування Африки в жаркій смузі зумовило багатий та різноманітний рослинний і тваринний світ материка.
По обидві сторони від екватора простяглися тропічні ліси. Тут завжди тепло й випадає багато опадів. Тропічні ліси вічнозелені та багатоярусні. У верхньому ярусі ростуть дерева з розлогими кронами, заввишки до 80 м. Під ними ростуть пальми, фікуси, банани, деревовидні папороті, ліани, орхідеї. Гілки дерев і чагарників нижнього ярусу настільки переплітаються, що утворюють непрохідні хащі, через які майже не проходить світло.
Розгляньте тварин (мал. 80).
На територіях Африки, де випадає менше опадів, на північ та південь від тропічних лісів простяглися безкраї ділянки, вкриті травами й поодинокими деревами та чагарниками, — це савани.
У рослинному покриві саван переважають слонові трави, висота яких сягає 5 м. Ці трави є їжею слонів, за що й отримали таку назву.
У саванах ростуть акації з кроною у вигляді парасольок і най-товстіші на Землі дерева — баобаби (мал. 81).
В африканських саванах живуть великі травоїдні тварини, які великими табунами кочують у пошуках їжі та води. Це — слони, жирафи, зебри, буйволи, антилопи. Багато в савані хижаків. Це — леви, гепарди, шакали, гієни. Біля водойм можна зустріти бегемотів та носорогів. У савані безліч птахів. Найбільший з них — африканський страус. Біля водойм живуть чаплі, фламінго, пелікани та марабу. На півночі Африки розташовані пустелі.
Які природні умови в пустелях Африки і Євразії? Як рослини й тварини пристосувалися до виживання в умовах пустелі? У пустелях Африки та Євразії подібні природні умови. Тому рослинний і тваринний світ пустель цих материків подібний. Рослинний покрив дуже розріджений і бідний. Тут живуть верблюди, антилопи, гієни, шакали, гепарди. Є багато змій, черепах, ящірок.
У тропічних флісах і саванах Африки розмаїття рослин і тварин. У пустелях живуть організми, які пристосувалися до нестачі води.
1. Чому рослинний і тваринний світ Африки дуже різноманітний? 
2. Яким є рослинний і тваринний світ тропічних лісів? 
3. Які рослини й тварини поширені в африканській савані? 
4. Які рослини й тварини є в пустелях Африки? Як вони пристосувалися до виживання в умовах нестачі води? 
5. Знайдіть інформацію та підготуйте повідомлення про рослину чи тварину, поширену в Африці.
В Африці живуть чотири з п'яти найпрудкіших тварин на Землі: гепард, антилопа гну, лев і антилопа Томсона. Вони можуть бігати зі швидкістю понад 80 кілометрів на годину.
В Африці живе найбільша тварина суходолу — африканський слон. Його маса може сягати 7 тонн.

 


Категория:
2015
| Просмотров: 1397 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть