загрузка...
Розгортки поверхонь геометричних тіл - 19 Августа 2014
Главная » 2014 » Август » 19 » Розгортки поверхонь геометричних тіл
16:47
Розгортки поверхонь геометричних тіл

1.  Пригадай, які геометричні тіла називаються об'ємними.
2. Які пінії застосовують для нанесення розмірів на кресленні?
3. Як правильно нанести розміри на кресленні?
4. Пригадай з уроків математики, яке геометричне тіло називають кубом, циліндром, кулею, конусом, призмою.
5.  За якою формулою обчислюється довжина кола?
6. Яка послідовність розмічання виробів на заготовках з деревинних матеріалів?
Оглянь речі, які тебе оточують. Поміркуй, які геометричні форми вони мають.
Так! Усі вироби та їхні елементи мають певну геометричну форму у вигляді куба, призми, циліндра, кулі, конуса або їх поєднання. У шкільних майстернях ти також будеш виготовляти вироби з жерсті, дроту, інших конструкційних матеріалів, які мають подібні форми.
Для того щоб виготовити виріб, необхідно правильно вибрати заготовку потрібних розмірів та розмітити її так, щоб після вирізування контурів майбутнього виробу та її гнуття вона набула форми, визначеної графічним документом. Для цього в натуральну величину або в масштабі виконують розгортку поверхонь майбутнього виробу на площині, тобто розмічають його контури на площині в розгорнутому стані. Наприклад, креслення розгортки циліндричної трубки на площині (мал. 51) має геометричну форму прямокутника, ширина якого дорівнює висоті трубки Н, довжина - довжині кола основи циліндричної трубки. Тобто с = 2nR, де я - число *пі», що дорівнює 3,14, a R - радіус трубки.
Розгортку виробу з кількома згинами робити складніше, ніж роз-гортку трубки.
Ознайомся з розгорткою куба. Він має шість однакових граней (мал. 52).
Для виготовлення виробу необхідно передбачити на графічному зображенні, а отже, і на заготовці, припуск на з'єднання його частин.
Таке зображення називається повною розгорткою виробу. У розгортці куба та трубки додають припуск на з'єднання (мал. 53).
Перед початком виготовлення виробу слід прочитати його креслення, визначити розміри майбутнього виробу, з'ясувати, з якого матеріалу він має бути виготовлений, якої геометричної форми необхідно йому надати та які Інструменти, обладнання для цього потрібні. При розмічанні заготовок з металу дотримуються аналогічних прийомів, що и при розмічанні виробів з деревинних матеріалів, з певними відмінностями, про які ти дізнаєшся з наступних параграфів.

 


Категория:
2014
| Просмотров: 1007 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть