загрузка...
Розвиток творчих здібностей - 31 Марта 2015
Главная » 2015 » Март » 31 » Розвиток творчих здібностей
18:44
Розвиток творчих здібностей

Кожна людина володіє якимись творчими здібностями, тобто можливостями створювати щось нове. Наприклад, малювати, складати вірші, конструювати, готувати нові страви тощо.
Виявити творчі здібності можна лише під час діяльності, що вимагає таких здібностей. Поки ти не почнеш малювати, неможливо сказати, є в тебе здібності до цього заняття чи ні.
Помилково думати, що творчі здібності - це щось надзвичайне. Якщо людина не може створити музичного твору, поезії, нового приладу, то це зовсім не значить, що творчість їй не властива. Уміння мислити нестандартно закладено в кожній людині. Усі люди мають творчі здібності. Більше того, свої творчі здібності можна й потрібно розвивати. Робити це слід з дитинства.

предыдущий урок   конспекты уроков
 
следующий урок
 

Отже, ці поради для тебе.
1. Виконуючи якусь роботу, навіть найпростішу, подумай, як можна зробити її по-іншому. Можливо, ти зможеш щось удосконалити. Люди, які так чинять.
досить часто придумують оригінальні й потрібні речі, що полегшують виконання тієї чи іншої роботи.
Не думай, що винахідниками є лише дорослі люди. Це зовсім не так. Існує багато винаходів, автори яких -діти. Так, Максим Лема, школяр зі Львова, коли йому було 12 років, створив робота, що визначає розміри певного приміщення, як це вміє робити фаховий інженер. Цей робот сканує приміщення, вимірює його розміри і передає їх на комп'ютер.
Френк Епперсон в 11 років уперше виготовив морозиво із соку фруктів, що подавалося на паличці.
Канадець Джозеф-Арманд Бомбардує в 15 років став автором ідеї створення снігоходу.
У світі День дитячих винаходів відзначають 17 січня. Ця дата не випадкова. Цього дня в 1706 році народився Бенджамін Франклін, відомий американський політичнии діяч, який ще в дитинстві прославився своїми винаходами. Наприклад, він у дванадцятирічному віці винайшов ласти для плавання, що одягались на руки. Завдяки іншому його досягненню світ дізнався про крісло-гойдалку.
Подібних прикладів можна навести безліч. Пластилін, калькулятор, паперовий пакет з прямокутним дном, батут, водні лижі, рукавички без пальців, хутряні навушники та ще багато іншого — це наслідок творчості юних винахідників.
2. Якщо ти вважаєш, що скористався всіма можливостями щодо здійснення певної діяльності, усе одно став перед собою складніші завдання. Наприклад, віддавна відомо, що шахісти проводять тренувальні зустрічі тільки із сильними або навіть сильнішими за них суперниками. Вирішуючи складні ігрові завдання, вони розглядають різні варіанти шахових ходів і почасти знаходять оригінальні їх розв'язки.
3. Будь спокійним. Не нервуйся, не злись на себе, коли щось не виходить. Не думай, що ти невдаха або що ти гірший від інших. Стрес заважає творчості.
Пам'ятай: людина, створюючи щось нове і змінюючи світ навколо себе, змінюється і сама.
1.  Як розвивати творчі здібності?
2.  Чи доводилося тобі створювати щось нове, оригінальне й нестандартне (наприклад, намалювати, зліпити, сконструювати, придумати вірш або загадку тощо)?
3.  Обговори з батьками, які творчі здібності тобі слід розвивати.
ПРАКТИЧНА РОБОТА
Проект «Здоров'я — всьому голова!»
Підготуйте всі разом проект «Здоров'я — всьому голова!».
Для цього об'єднайтеся в групи. Визначте, хто яке завдання готуватиме.
1  група ставить виставу «Здоров'я — всьому голова!».
2  група придумує творчі конкурси, завдання, змагання на тему здорового способу життя.
3  група готує виступ — прислів'я, приказки, загадки, вірші, пісні про здоров'я тощо.
4  група підбирає малюнки, фотографії, плакати про здоровий спосіб життя.
Потім разом проведіть презентацію проекту.

 


Категория:
2015
| Просмотров: 328 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть