загрузка...
Руйнівники здоров'я - 31 Марта 2015
Главная » 2015 » Март » 31 » Руйнівники здоров'я
17:40
Руйнівники здоров'я

Кожен бажає мати міцне здоров'я, гарне тіло, але не кожному вдається досягти цієї мети. Дуже часто перешкоджають цьому шкідливі звички.
Найпоширенішою шкідливою звичкою серед людей є куріння тютюну.
У диму цигарок містяться шкідливі для здоров'я людини речовини — чадний газ, синильна кислота тощо. Надзвичайно небезпечною є отрута — нікотин. Він легко проникає в кров, накопичується у внутрішніх органах і поступово руйнує їх.

предыдущий урок   конспекты уроков
 
следующий урок
 

Під час куріння людина вдихає тютюновий дим, а разом з ним — і отруйні речовини. Унаслідок цього організм курця слабшає і перестає чинити опір різним хворобам. Спочатку людина, що курить, не помічає, як руйнує власний організм. Але згодом починає кашля-ти, задихатися, у неї з'являються важкі хвороби. Від тютюну страждають легені, нирки, шлунок, мозок, печінка та інші важливі органи. Люди, які викурюють щодня більше ніж 25 цигарок, живуть приблизно на 8 років менше, ніж ті, що не курять.
Тютюновий дим згубно діє не тільки на організм курця. Частина його потрапляє в навколишнє середовище. Від диму цигарок забруднюється повітря. Люди, які не курять, вдихають його і стають так званими пасивними курцями. Перебуваючи тривалий час у накуреному приміщенні, пасивний курець може відчути ознаки легкого нікотинового отруєння: головний біль, нудоту, нездужання.
Щоб зменшити вживання тютюнових виробів та попередити їх шкідливий вплив на здоров'я людей, законодавство України забороняє продаж тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років. Заборонено куріння в транспорті, лікарнях, на зупинках громадського транспорту, на дитячих і спортивних майданчиках, у під'їздах, ліфтах, підземних переходах тощо.
У місцях і закладах, де куріння заборонено, установлюють спеціальний знак з текстом такого змісту: «Куріння заборонено!».
Куріння в кілька разів небезпечніше для дітей, ніж для дорослих. Так, у школярів, які курять, погіршується пам'ять і увага, з'являється слабкість, і як наслідок цього — знижується успішність у навчанні. Вони швидко втомлюються в школі та під час виконання фізичної роботи або занять фізкультурою і спортом. Такі учні погано ростуть і розвиваються, часто хворіють, постійно кашляють і задихаються.
Іншою згубною звичкою є вживання алкогольних напоїв. Алкоголь — ворог, що руйнує здоров'я і призводить до важких хвороб. Тільки-но алкоголь потрапляє в організм людини, він з кров'ю розповсюджується в усіх важливих органах і системах, руйнує і порушує їхню роботу.
Особливо шкідливий алкоголь для дітей. Уживання дитиною навіть незначної кількості алкогольного напою може призвести до дуже загрозливих наслідків і спричинити гостре отруєння. В її організмі алкоголь швидко розноситься кров'ю і зосереджується в мозку. Токсична дія алкоголю на дитячий організм у кілька разів сильніша, ніж на організм дорослого. Тому стан дитини, спричинений сп'янінням, особливо важкий. Коли вона п'яна, то не контролює своїх дій і чинить необдумано, що може в деяких випадках призвести до трагічних наслідків.
У результаті частого вживання алкоголю виникає хвороба - алкоголізм. Це означає, що людина, яка почала регулярно вживати спиртні напої, через деякий час стає залежною від них. Хворі на алкоголізм кволі, малоініціативні, байдужі до роботи, сім'ї, дітей. Алкоголіки не можуть вести нормальний спосіб життя, учитися і працювати. У них погіршується пам'ять і розумові здібності, знижується увага. Хворі не здатні логічно мислити і творити. Алкоголізм призводить до побутових і виробничих травм, дорожньо-транспортних пригод, порушень правил громадської поведінки, руйнування родини.
Надзвичайно небезпечними для людини є наркотичні речовини.
Наркотики шкідливі тим, що при їх вживанні виникає отруєння і відбувається виснаження організму. Вони призводять до руйнування клітин мозку та розладу
роботи всіх органів і систем. У людини з'являється залежність від приймання наркотиків, з якою вона вже не може впоратися самотужки. За відсутності наркотику людина перебуває в нестерпному стані, що супроводжується, зокрема, сильним болем у кістках і м'язах. Вона впадає у відчай, страждає від безсоння або жахливих снів.
Особливо небезпечно вживати наркотики дітям або підліткам, організм яких ще росте і розвивається, оскільки в цей час формується характер і виробляються певні звички. У тих, хто вживає наркотичні речовини, погіршується пам'ять і слабшають розумові здібності. Діти стають неспокійними та дратівливими, погано їдять і швидко втрачають масу тіла. Такі учні не можуть добре вчитися, виконувати будь-яку роботу, займатися спортом. їх цікавлять лише наркотики. Вони знесилюють дитину, змінюють її свідомість, пригнічують відчуття й емоції.
До наркотичних речовин людина звикає дуже швидко. А залежність від наркотиків вилікувати важко. Наркомани взагалі рано помирають.
Якщо хтось із твоїх знайомих вживає наркотики, розкажи йому про небезпеку цієї шкідливої звички і порадь звернутися по допомогу до фахівців за «Телефоном Довіри».
Пам'ятай: у нашій країні виробництво, виготовлення, придбання, зберігання, пересилання, перевезення, збут наркотиків переслідуються законом. Тому не бери наркотиків ні в кого, не принось їх додому і тим більше ніколи не пробуй!
Згубний вплив на здоров'я мають і токсичні речовини, які люди спеціально вживають або нюхають для одурманення. Таких людей називають токсикоманами. Вони використовують різноманітні розчинники фарб, лаки, клей тощо.
Діти, які хоч раз спробували токсичні речовини, завдають непоправної шкоди власному здоров'ю. Уживання цих токсинів викликає гостре отруєння, що призводить до розладів в організмі, а іноді навіть до смерті. У токсикоманів народжуються діти з різними вадами розвитку. Тривалість життя токсикоманів зменшується в середньому на 20-30 років.
Отже, щоб добре почуватися, краще виглядати, довше жити, зберігаючи активність, не слід починати курити, вживати алкогольні напої, наркотики і токсичні речовини. Кращий засіб для того, щоб бути здоровим, — вести здоровий спосіб життя і не мати шкідливих звичок або позбутися їх назавжди.
Завжди кажи: «Ні!» курінню, алкоголю, наркотикам, токсичним речовинам!
Словникова скарбничка
Наркотики (від грецького — приголомшливий, дурманний) — це речовини рослинного або синтетичного походження, уживання яких призводить до розвитку наркоманії.
Наркоманія (від грецького нарко — заніміння, заціпеніння; манія — пристрасть, захоплення) — це захворювання, спричинене вживанням наркотиків.
Поясни прислів'я
•  Курити — здоров'ю шкодити.
•  П'янка ніколи до добра не доведе.
1. Розглянь малюнок. Назви, що потрібно для веселого святкування дня народження.
2.  У чому небезпека куріння; вживання алкоголю?
3.  Як куріння, вживання алкоголю, наркотичних І токсичних речовин впливають на здоров'я дитини?
4.  Як ти поводитимешся, якщо тобі запропонують закурити або спробувати алкоголь, наркотики, токсичні речовини?
5.  Робота в парах. Уявіть ситуації:
1)  Один з твоїх друзів хоче спробувати закурити. Як його переконати не робити цього?
2)  Один з твоїх друзів хоче скуштувати алкоголь. Переконай його не вживати спиртних напоїв.
6.  Обговори з батьками, у чому полягає небезпека куріння, вживання алкоголю, наркотиків І токсичних речовин.
ПРАКТИЧНА РОБОТА
Обговоріть і розіграйте в класі ситуації звернення за «Телефоном Довіри».

 

 


Категория:
2015
| Просмотров: 667 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть