загрузка...
Самобутні засоби творення комічного у творчості Остапа Вишні - 23 Апреля 2014
Главная » 2014 » Апрель » 23 » Самобутні засоби творення комічного у творчості Остапа Вишні
12:56
Самобутні засоби творення комічного у творчості Остапа Вишні

    Остап Вишня лишив по собі такий вислів «Гумор потрібний для того, щоб людство весело прощалось із своїм минулим». Ця фраза повністю відбиває образ життя письменника, його світосприйняття. Життя Остапа Вишні було незвичайним, сповненим найрізноманітнішим подіям, сумними і радісними, але він завжди сприймав їх з гумором і легкою іронією. Він був справжнім сином свого народу, жив із ним одним життям, тому і зумів передати його почуття і настрої, тому здобув письменник любов і визнання мільйонів читачів.
    У своїх творах Остап Вишня майстерно поєднував традиційні засоби творення комічного з новими прийомами, що так невтомно шукав, і, звісно, знаходив. Тому його твори близькі і зрозумілі всім українцям, адже відбивають народні сміхові традиції, їх дотепний і лукавий гумор, їх вміння сміятися над собою і добродушно посміюватися над іншими. У них лунають влучні гострі й дотепні слова, на які здатен наш народ, якими пересипане наше мовлення. Але в цих творах ми знаходимо і своєрідні, самобутні засоби комічного, які створив талант гумориста Остапа Вишні.
    Уже манера оповіді письменника викликає сміх Остап Вишня часто маскується під простачка, казкового дурника, перед яким, однак, пасують мудреці.  Саме такий образ оповідача-простачка, спостережливого і кмітливого, є, характерним для гуморесок Остапа Вишні. Ліричний герой цікаво і з гумором розповідає про смішну пригоду або рису в характері людини, або ділиться своїми думками і враженнями. Його мова переповнена народними жартами і дотепами, його розмовні інтонації викликають сміх. Він при першій же нагоді вставляє у свою мову влучний жарт чи приказку, або якесь чудне слівце. Він увібрав в себе народний гумор, тому його оповіді такі близькі і зрозумілі широкому загалу. Оповідач – виразник думок і почуттів Остапа Вишні – має ніжну і поетичну душу.
    Арсенал образотворчих засобів творення комічного в Остапа Вишні дуже різноманітний. Його твори насичені контрастними зіставленнями, яскравими метафорами, гіперболами, влучними порівняннями, які є досить своєрідними. При кив ритті і висміюванні вад суспільства, під час змалювання бюрократів, хабарників, підлабузників і п’яниць письменник вдається до гіперболізації, гротеску, іронії, контрасту, свідомого висміювання образів, самовикриття персонажів тощо. Тут лунають викривально - саркастичні інтонації, автор не цурається й лайливих і принизливих слів.
    Чималу роль у творах Остапа Вишні відіграє підтекст. Цікавим є тон розповіді – серйозний, повчальний, незважаючи на комічність ситуації., які змальовує оповідач. Цей контраст між манерою розповіді і повчальним тоном є дуже вражаючим і свідчить про велику майстерність гумориста, а також нагадую про високе призначення мистецтва. 
    Остап Вишня дуже полюбляв різноманітні розмовні інтонації. У його творах вони можуть бути жартівливими, викривально – сократичними, всі вони відбивають інтонацію живої розмовної мови.
    Твори Остапа Вишні пересипані найрізноманітнішими засобами комічного, традиційними і новаторськими, що засвідчило великий талант гумориста і дало право Олесю Гончару сказати: «Мабуть, з часів І.Котляревського не сміялась Україна таким життєрадісним іскрометним сонячним сміхом, яким вона засміялась знову з прекрасній творчості О.Вишні».

 


Категория:
Твір, сочинение
| Просмотров: 862 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть