загрузка...
Самооцінка і поведінка людини - 31 Марта 2015
Главная » 2015 » Март » 31 » Самооцінка і поведінка людини
18:19
Самооцінка і поведінка людини

Кожна людина замислюється над власною поведінкою, над успіхами або невдачами, над своїми здібностями й сама себе оцінює. Ти теж так чиниш. Написавши контрольну роботу без помилок, ти подумки кажеш собі: «Молодець!». А якщо не зміг з нею впоратися, то, напевно, незадоволений і сам себе свариш. В одних випадках ти схвалюєш власну поведінку, а в інших — ні.
Оцінка людиною самої себе, своїх можливостей і якостей, своєї важливості називається самооцінкою.

предыдущий урок   конспекты уроков
 
следующий урок
 

Самооцінка буває адекватною, заниженою або завищеною. Від того, яка в людини самооцінка, залежить поведінка, вимогливість до себе, ставлення до власних успіхів і невдач.
Людина з адекватною самооцінкою правильно оцінює свої здібності, можливості, якості та вчинки. Вона ставить перед собою цілі, які може досягти. У разі зміни обставин може змінити свої рішення. Якщо така людина припускається якихось помилок, то працює над усуненням їх і при цьому не впадає у відчай, не панікує. З людиною, яка реально себе оцінює, приємно спілкуватися. Вона випромінює спокій. Як правило, у неї багато друзів.
Людина із завищеною самооцінкою не визнає власних помилок. Вона не дослухається до думок інших і часто ставить себе вище за оточуючих. Така людина впевнена, що тільки її думка є правильною, а думки оточуючих помилкові. У людини із завищеною самооцінкою є велике бажання бути лідером на роботі, у сім'ї, у школі та в колі друзів. У спілкуванні з іншими людьми вона поводиться зарозуміло та виявляє до них неповагу, а інколи буває навіть агресивною. Не сприймає критики на свою адресу. Така людина дуже любить себе вихваляти, указувати на свої переваги, а стосовно інших людей може собі дозволити висловлюватися з певним презирством.
Не потрібно соромитись робити зауваження людині із завищеною самооцінкою. Однак говорити треба спокійно, не підвищуючи голосу й не ображаючи. Адже твоїм завданням є не принизити людину, а звернути її увагу на те, як вона поводиться. Спілкуючись із такою людиною, не слід надто перейматися її словами та вчинками, якщо вона принижує і ставиться до тебе зверхньо. Краще поспівчувати їй. По суті, ця людина нещасна, оскільки не може поводитися природно і бути самою собою.
Людина із заниженою самооцінкою вважає, що їй не щастить у житті, що в неї нічого не виходить. Вона не може досягти поставленої мети, чогось навчитися. Така людина постійно собі докоряє і не вірить у власні сили. її вчинки залежать від думок інших людей, оскільки вона боїться, що її не сприймуть і не зрозуміють. Людині із заниженою самооцінкою здається, що її немає за що поважати. Така людина може вирізнятися також зовнішнім виглядом: вона ходить зсутулившись, її рухи скуті, має сумний вираз обличчя, часто неохайну зачіску та нечепурний одяг.
Людині з низькою самооцінкою важко налагоджувати дружні стосунки з оточуючими.
Від заниженої самооцінки потрібно позбавлятися. Адже нелюбов до себе заважає не тільки самій людині, але й тим, хто її оточує. Кому приємно чути щодня: «Я така нещасна...» або «Я такий невдаха, у мене нічого не виходить»?
Щоб підвищити самооцінку, потрібно перестати вважати себе невдахою. Слід більше звертати увагу на позитивні риси характеру й чесноти, які, безперечно, притаманні кожній людині.
Припинити сварити й повчати себе! Потрібно намагатися більше спілкуватися з людьми, які тебе розуміють і підтримують. Не соромитися висловлювати власну думку.
Треба бути активним в усьому, діяти впевненіше і рішучіше. А ще слід зайнятися улюбленою справою, яка приносить задоволення.
1.  Що таке самооцінка?
2.  Охарактеризуй людину з адекватною самооцінкою. Як вона ставиться до себе І до оточуючих?
3.  Як поводяться люди Із завищеною самооцінкою; Із заниженою?
4.  Як ти вважаєш, чи можуть люди Із заниженою самооцінкою досягти успіхів у навчанні, спорті тощо?
5.  Як можна підвищити самооцінку?
6.  Обговори з батьками, чи потрібно тобі щось змінити у ставленні до себе.

 


Категория:
2015
| Просмотров: 457 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть