загрузка...
Що таке конфлікти. Види і способи їх розв'язання - 7 Сентября 2014
Главная » 2014 » Сентябрь » 7 » Що таке конфлікти. Види і способи їх розв'язання
15:14
Що таке конфлікти. Види і способи їх розв'язання

Дізнаєшся, що таке конфлікт; чому виникають конфлікти; про конструктивний спосіб розв'язання конфліктів
Пригадай
Як треба розв'язувати суперечки і непорозуміння?
Що таке конфлікти
Люди спілкуються завжди: під час навчання, праці, відпочинку. Буває, їхні погляди, думки, поведінка різняться.
Кожна людина по-своєму оцінює життєві ситуації, обирає різні шляхи розв'язання проблем. І тоді можуть виникати конфлікти.
Якщо співрозмовники, обговорюючи проблеми, не можуть дійти згоди, виникають конфліктні ситуації: конфлікти поглядів або інтересів.
Конфлікт — це зіткнення протилежних інтересів чи поглядів.
У підлітковому середовищі причиною конфліктів може стати, наприклад, боротьба за лідерство в класі чи компанії. Трапляються конфлікти і тоді, коли підлітки сподіваються на допомогу й підтримку товаришів, але не отримують їх.
Іноді конфлікт провокують навмисне. Конфліктна ситуація може виникнути через агресивну поведінку підлітка під час спілкування. Буває, що групи підлітків при зустрічі навмисно дражнять і дратують одна одну. Тоді виникає сварка, яка може призвести до бійки.
Під час різких суперечок може прискоритися частота пульсу, погіршитися робота серця, дихальної системи. Через невміння поступатися, слухати й чути одне одного підлітки не можуть порозумітися навіть у простих життєвих ситуаціях. Такі конфлікти інколи руйнують стосунки. Люди не хочуть працювати разом, учитися в одному класі. Таких конфліктів треба уникати.
Конфлікти — це частина нашого життя і стосунків між людьми. Але виникнення конфлікту — не завжди негативне явище. Іноді конфлікти сприяють виявленню спільних поглядів, цілей, об'єднують однодумців. Такі конфлікти не призводять до розриву стосунків та не шкодять здоров'ю.
У житті потрібно обирати той спосіб розв'язання конфліктів, який сприятиме розвитку і збереженню стосунків, не шкодитиме здоров'ю.
Конструктивне розв'язання конфліктів
Важливо навчитися розв'язувати конфлікти шляхом обговорення. Уміти виявити існуючі розбіжності, не замовчувати їх, намагатися спокійно шукати рішення. Такий спосіб розв'язування конфліктів називають конструктивним.
Неприємно, коли людина перериває тебе, не дослухавши до кінця? Намагайся і ти так не робити. Не подобається, коли під час розмови підвищують голос? Намагайся і ти говорити спокійно. Відчуваєш дискомфорт, коли загострюють увагу на твоїх недоліках? Спробуй і ти не звертати уваги на недоліки співрозмовника. Гостро реагуєш на критику? Не починай розмови з критики чужої точки зору, звертай увагу на переваги співрозмовника.
Обираючи конструктивний спосіб розв'язування конфлікту, варто застосовувати алгоритм прийняття зважених рішень.
Конструктивно розв'язувати конфлікт. Застосовувати навички активного слухання, ефективного спілкування. Поводитися спокійно, упевнено, стримувати негативні емоції. Погоджуватися, якщо співрозмовник має слушність. Якщо треба — вибачитися. Поважати думку співрозмовника, аргументовано відстоювати власну точку зору. Наполегливо тукати шлях розв'язання конфлікту, який влаштовував би всіх учасників
Навичок конструктивного розв'язання конфлікту набути непросто. Розв'язати, а іноді й попередити конфлікт допоможуть упевнена поведінка, керування емоціями, уміння розуміти співрозмовника.
Висновок
Конфлікти виникають через розбіжності в поглядах. Упевнена поведінка й упевнений стиль спілкування сприятимуть запобіганню конфліктів, конструктивному розв'язанню конфліктних ситуацій.
Завдання
1. Що таке конфлікт?
2. Розглянь малюнки. Назви види конфліктів.
3. Чому виникають конфлікти?
4. Чому важливо розв'язувати конфлікт конструктивно?
5. Як впливають конфлікти на стосунки і здоров'я людей?
Моделюй — набувай життєвих навичок
Як конструктивно розв'язати конфліктні ситуації?
1. У кінотеатрі під час сеансу підлітки голосно обговорюють події фільму, незважаючи на зауваження.
2. У громадському транспорті людина літнього віку звернулася з проханням поступитися місцем.
3. Однокласники підготували матеріали до стінгазети, але не можуть дійти згоди, обираючи, які замітки розмістити. Кожен вважає свою замітку найкращою.
4. У шкільній їдальні один з учнів намагається взяти обід без черги.
5. На посаду старости класу було двоє претендентів. Обрано одного з них. Другий образився на всіх однокласників і перестав з ними спілкуватися.

Види стосунків. Стосунки в родині, класі, підлітковому середовищі

 


Категория:
2014
| Просмотров: 1099 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть