загрузка...
Що таке професія - 5 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 5 » Що таке професія
20:18
Що таке професія

У нашій країні трудяться мільйони людей різних професій. Усе, що нас оточує, — будинки, фабрики й заводи, автомобілі й електровози, літаки й кораблі, мости й дороги —усе зроблено руками людини. Крім того, люди ще лікують, навчають, малюють картини, створюють скульптури, пишуть книги, знімають кіно, займаються науковою роботою тощо. Тобто кожна людина має професію.
Професія — це певний вид трудової діяльності, який потребує спеціальних теоретичних знань та практичних навичок.
У кожної дорослої людини є професія. Професією називають справу, якою займаються щодня, яка корисна для інших людей. Кожній професії необхідно навчатися, бо всі вони мають свої особливості. Наприклад: скрипаль має знати музичну грамоту, щоб гарно, майстерно грати на своєму інструменті.
Дуже важливо, щоб робота подобалась і була до душі людині, тільки тоді можна стати справжнім майстром своєї справи.
Професій дуже багато, і всі вони важливі. Серед них є такі, які люди особливо цінують і поважають.
Назви які з професій належать до розумової, фізичної та художньої праці? 
Знаряддя праці 
Знаряддя праці — це речі, за допомогою яких людина працює. До них належать інструменти, механізми та машини.
У кожній професії використовуються свої інструменти. Для деяких необхідні дуже складні механізми. Наприклад, льотчику — літак, моряку — корабель, а трактористу — трактор.
Назви, які інструменти та знаряддя потрібні для роботи будівельнику, музиканту й учителю.
Зміни у світі професій
Світ навколо нас швидко змінюється, з'являються нові потреби суспільства, нові технології, зароджуються нові професії. Зникають старі, на зміну їм приходять інші.
Так, необхідна в давнину професія коваля тепер стала дуже рідкісною. Його працю практично замінили машини на заводах. Раніше для підтримки телефонного зв'язку потрібно було мати велику кількість телефоністів, тепер же з'явився мобільний зв'язок та Інтернет. Майже ціле століття документацію на всіх підприємствах готував й оформлював секретар за допомогою друкарської машинки, тепер він виконує свою роботу швидше і якісніше за допомогою комп'ютера.
Звісно, існують «вічні» професії, які завжди будуть потрібні, — лікар, учитель, юрист художник, музикант, артист Але вони, як й інші, зазнають змін, удосконалюються, зокрема, умови праці й обладнання стають більш сучасними.
Взаємозв'язок професій
Усі професії пов'язані між собою. Наприклад, для будівництва мають об'єднати свої зусилля багато фахівців: архітектори, інженери, конструктори, програмісти, бульдозеристи, оператори кранів, монтажники, зварюваль-ники, будівельники, муляри, технологи тощо.
Як ти думаєш, люди яких професій об'єднуються для створення та випуску нової телепередачі? Дізнайся, чим займаються: монтажники, технологи, бухгалтери.
Умови праці
Виконання і фізичної, і розумової роботи впродовжтри-валого часу супроводжується стомленням організму: людина починає працювати повільніше, їй треба докладати більших зусиль, щоб виконувати свої дії та зберігати належну уважність. Таке зниження працездатності залежить від виду роботи й від умов, у яких її виконують.
Для будь-якої професії найкращими є комфортні умови праці, тобто такі, що забезпечують урівноважений стан організму, зручність і спокій: нормальну температуру навколишнього середовища, достатню освітленість робочої зони: відсутність значних шумів і вібрацій, зручне робоче положення, чисте повітря. Алеє й такі професії (пожежник, рятувальник тощо), для яких створити такі умови повною мірою важко.
Різні професії вимагають різних якостей від працівника, тому не кожна людина має змогу успішно працювати в тій чи іншій професії: на важких фізичних роботах зазвичай зайняті чоловіки, оператором крану може бути людина, яка не боїться висоти і має добрий окомір, на конвейєрі часто працюють жінки, тому що саме вони можуть зберігати уважність, виконуючи тривалий час однакові дії.
Які умови праці потрібні, на твою думку, зубному лікарю, шахтарю, повару? Що властиво професії вчителя? Пілота літака? Які професії вимагають здатності швидко переносити увагу з одного предмета на інший?
Спеціальний одяг
Людям різних професій, з урахуванням особливостей їхньої праці, потрібний спеціальний професійний одяг Для лікарів, будівельників, мисливців, рибалок, пожежників, дорожніх робітників, зварювальників, військовихта інших створено форму —особливі костюми: комбінезони, халати, фартухи, нарукавники, спеціальні головні убори тощо.
Розробляючи спецодяг, модельєри-конструктори піклуються, щоб він був зручним для роботи, легким у користуванні, забезпечував комфортну температуру тіла, добре пропускав повітря і вологу, атакож захищав працівника від можливих шкідливих впливів.
Подумай і розкажи, люди яких професій зображені на фото. Які ознаки має їхній спецодяг? 

підручники  4 клас
ГДЗ для 4 класу


Категория:
2015
| Просмотров: 318 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть