загрузка...
Що впливає на здоров'я людини - 20 Января 2014
Главная » 2014 » Январь » 20 » Що впливає на здоров'я людини
08:30
Що впливає на здоров'я людини
Чи замислювався ти над тим, що впливає на наше здоров’я і від чого воно залежить?
Встановлено, що здоров’я людини найбільше залежить від способу її життя. Дотримання режиму дня, правил гігієни, заняття фізкультурою, правильне хар¬чування, відсутність шкідливих звичок, доброзичливе ставлення до оточуючих сприяє доброму здоров’ю.
Здоров’я залежить також від того, яким повітрям дихають люди, яку воду п’ють, які продукти вживають, тобто від стану навколишнього середовища. Повітря та вода, забруднені вихлопними газами автомобілів і шкідливими викидами підприємств, продукти харчування, вирощені на ґрунті, у який внесено багато хімічних ре¬човин, шкодять здоров’ю.
Усім нам потрібно дбати про природу, берегти її: не забруднювати водойм, не ламати дерев і кущів, не рвати оберемки квітів.
Ти теж можеш робити корисні справи – висаджувати дерева, квіти. Не роби «боляче» природі та застерігай від цього своїх друзів.
Здоров’я людини може залежати і від спадковості. У здорових батьків, як правило, народжуються здорові діти. Якщо ж батьки або інші близькі родичі мали якісь спадкові захворювання, то дитина теж може на них хворіти. Наприклад, коли хтось із батьків або родичів хворий на цукровий діабет, то дитині слід обмежити вживання солодощів і борошняних виробів, щоб не за¬хворіти також.
Ти можеш здивуватися, однак виявляється, що найменше впливає на здоров’я медицина. Якщо людина не піклується про своє здоров’я, має шкідливі звички і живе в забрудненому середовищі, то лікарі не зможуть довго підтримувати й зміцнювати її здоров’я.
Отже, здоров’я людини залежить від таких чинників: способу життя, навколишнього середовища, спадковості та медицини.
Словникова скарбничка
Спосіб життя - уклад, характер життя.
Спадковість - природні властивості організму, одержані від батьків.
Спадкові хвороби - хвороби, які передаються дітям від батьків або інших близьких родичів.
1. Що впливає на здоров’я людини?
2. Поміркуй, на які чинники ти можеш впливати, щоб зберегти і зміцнити своє здоров’я, а на які - ні.
3. Робота в групах. Обговоріть особливості місцевості, де ви живете. Що, на вашу думку, може забруднювати повітря у вашій місцевості?
4. Що ти робиш для того, щоб навколишнє середовище було менш забрудненим?


Категория:
учебники 3 класс
| Просмотров: 883 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть