загрузка...
Щоб не заблукати - 20 Января 2014
Главная » 2014 » Январь » 20 » Щоб не заблукати
11:59
Щоб не заблукати
У лісі, степу чи в горах можна заблукати або загуби¬тися. Тому не рушай на природу сам, без дорослих - батьків, учителів.
Під час прогулянки не відходь далеко від дорослих, будь постійно поряд, тримай їх у полі зору, підтримуй голосовий зв’язок, тобто перегукуйся з ними, - і тоді ти не опинишся один. Будь уважним, слухай, що тобі говорять старші.
Йдучи, намагайся запам’ятовувати дорогу. Звертай увагу на поодинокі високі чи зламані вітром дерева, велике каміння, яр, озеро чи струмок, мурашник тощо. Усе це допоможе знайти зворотний шлях, якщо ти загубишся або заблукаєш. Дивись і запам’ятовуй, з якого боку світить сонце, де проходять лінії електропередач або стовпи ліній зв’язку.  Не сходь зі стежки,  а йди
чітко за групою людей. Якщо хочеш зупинитися ненадовго, щоб роздивитися гриб або якісь ягоди чи ще щось, обов'язково скажи про це - на тебе почекають.
Якщо ти загубив-таки дорогу, відстав від дорослих, то головне - заспокойся, не плач і не панікуй. Передусім, зупинися і зосередься. Нікуди не йди із цього місця. Подумай, що ти можеш зробити.
1. Якщо маєш мобільний телефон і є зв’язок, зателефонуй до тих, з ким ти прийшов на прогулянку. Можливо, вони недалеко відійшли і повернуться за тобою. Клич на допомогу, вигукуй: «Ау!».
2. Намагайся зорієнтуватися, згадай, яким шляхом ти йшов і що бачив по дорозі. Йдучи стежкою, не сходь з неї. Встановити загублений напрямок руху можна також за сонцем.
3. Вийти до людей допоможуть звуки або запахи: сигнали автомобілів, електропоїздів, шум води, запах диму тощо.
4. Якщо орієнтирів немає, а є можливість подивитися на місцевість з якоїсь височини, наприклад з пагорба, скористайся цим. Звідти можна побачити труби, антени, дим, залізницю, річку, шосе і т. д.
Пам’ятай, що тебе шукатимуть, - тому не ховайся. І ще: ідучи на прогулянку, краще одягати яскравий одяг, тоді тебе швидше побачать.
1. Як поводитися  на  прогулянці  на  природі,   щоб  не загубитися і не заблукати?
2. Що слід робити, коли загубився чи заблукав?
3. Чи завжди, відпочиваючи на природі, ти дослухаєшся до порад батьків?


Категория:
учебники 3 класс
| Просмотров: 568 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть