загрузка...
Силуети зла - 21 Января 2014
Главная » 2014 » Январь » 21 » Силуети зла
15:43
Силуети зла
У багатьох казках добро перемагає зло. Але ж зло несумісне з прекрасними творами мистецтва!
Пригадай, на кожному новорічному святі присутні герої, які то крадуть подарунки, то з’їдають солодощі, то не дають засвітити ялинку. Ці фантастичні істоти: страшний чаклун Кощій Безсмертний, Відьма, Баба-Яга з дуже шкідливим характером — втілюють злі сили.
Дійсно, Бабуся-Ягуся така колоритна фігура, що ви¬датні композитори Петро Чайковський та Модест Му-соргський присвятили їй музичні твори.
М. Мусоргський. П’єса «Баба-Яга» із циклу «Картинки з виставки» («Хатинка на курячих ніжках»). П. Чайковський. П’єса «Баба-Яга» із циклу «Дитячий альбом».
Яка Баба-Яга в музичних творах –  добра чи зла, весела й грайлива чи насуплена й сердита? За допомогою яких музичних засобів (темп, ритм, динаміка, фактура, характер інтонації) композитори спробували передати образ Баби-Яги? Добери до музики відповідні за характером лінії (плавна, ламана, зигзаг тощо).
Проплескай у долоні ритм п’єси «Баба-Яга» П. Чайковсько¬го. Підкресли акценти. Якому інструменту можна доручити виконати ритмічну «партію ступи»? Пригадай Бабусь-Ягусь із твоїх улюблених мультфільмів. Чи всі вони злі й страшні?
Кадри з мультфільмів   Як музика відтворює добрих і злих героїв казок? Кожна казка або чарівна історія знайомить нас із дуже різними персонажами. Одні з них добрі, чуйні, ін¬коли беззахисні, інші – сміливі, благородні й сильні. А такі казкові істоти, як Кощій Безсмертний, Змій чи Баба-Яга, як правило, уособлюють щось лихе, зле. Ко¬жен з персонажів має свій характер, зовнішність, поведінку, і саме ці ознаки допомагають художникам.
Опиши, якими художники створили персонажів казок. Якими кольорами зображені добрі, а якими –  злі персонажі? Чому?
Фігури героїв казок можна зробити більш виразними, якщо створити їх у вигляді силуетів.
Пригадай, які зображення називають силуетом.
Силует - різновид графіки. Це слово виникло від прі¬звища французького міністра Е. де Силуета, на якого зробили карикатуру у вигляді тіньового профілю. У техніці силуету часто виконували портрети або фігури людей.
Силуети можна не лише малювати, а й вирізувати з білого, чорного або кольорового паперу. Такий вид зображення називають силуетною витинанкою.
Чому такі зображення називають симетричними? Прига-дай, як вирізати симетричний силует. Які властивості ліній потрібно врахувати, щоб передати силуети злих або добрих образів?
В хатинку, що в темному лісі стояла, Старенька якась на мітлі прилітала. З нею й таке ще бувало частенько, Що «їде» на ступі кудись помаленьку. А хто з вас, цікаву почувши загадку, Подумає й скаже - про кого це згадка?
Де ще тобі траплялися силуетні зображення?
Виріж із кольорового паперу силуетні портрети казкових персонажів і приклей їх на картонну основу квадратної, прямокутної, круглої або іншої форми (кольоровий папір, картон, ножиці, клей).

Категория:
учебники 3 класс
| Просмотров: 577 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть