загрузка...
Складові особистої гігієни. Догляд за шкірою - 6 Сентября 2014
Главная » 2014 » Сентябрь » 6 » Складові особистої гігієни. Догляд за шкірою
16:10
Складові особистої гігієни. Догляд за шкірою

Дізнаєшся про складові особистої гігієни; особливості догляду за шкірою тіла; засоби особистої гігієни
Пригадай
Чому додержання чистоти й охайності важливі для здоров'я?
У давньогрецькій міфології Гігієя — богиня здоров'я. На зображеннях богиню обвиває змія, як символ мудрості, святості та чистоти. Змія кусає того, хто порушує закони Гігієї.
Особиста гігієна — це додержання вимог і правил заради збереження власного здоров'я і працездатності. Вона спрямована на профілактику хвороб, створення сприятливих умов для життя і гарного самопочуття.
Основними складовими особистої гігієни є догляд за чистотою шкіри, волосся та за порожниною рота. Важлива також гігієна одягу, взуття і помешкання.
Щоб мати охайний вигляд, ти з дитинства щодня миєш руки, чистиш зуби, приймаєш душ, змінюєш натільну білизну.
У підлітковому віці потові залози функціонують активніше, ніж у дитинстві. Шкіра швидше забруднюється, створюються сприятливі умови для розмноження бактерій, знижуються захисні властивості шкіри, може з'явитися неприємний запах, зокрема під пахвами. Щоб уникнути проблем, пов'язаних із забрудненням і захворюваннями шкіри, треба додержуватися навичок особистої гігієни.
Догляд за шкірою тіла
Щодня приймати душ. Намилюватися і витиратися після миття згори донизу: спочатку обличчя, руки, тулуб, насамкінець ноги. Після миття одягати чисту білизну
Догляд за шкірою рук
Регулярно мити руки. Щоб захистити руки під час миття посуду, прання, прибирання помешкання, слід надягати гумові рукавички. Потім помити руки з милом і намастити кремом для рук
Догляд за обличчям
Щоб уникнути появи чорних цяток, прищів, жирного блиску, слід очищати шкіру обличчя щодня зранку та ввечері. Намагатися якомога менше доторкатися до обличчя руками протягом дня.
Якщо виникають проблеми, то косметичні процедури і лікування порадить лікар-косметолог
Догляд за ногами
Ноги мити щоденно перед сном прохолодною водою з милом. Після миття витирати окремим рушником, особливо ретельно — між пальцями. За потреби намастити ступні ніг і між пальцями кремом або присипати тальком. Панчохи і шкарпетки міняти не рідше, ніж через день. Не користуватися чужим взуттям. У лазні, басейні, на пляжі взувати спеціальні капці.
Якщо ноги дуже пітніють, мити спочатку теплою, потім прохолодною водою з додаванням відвару кори дуба чи хвоща польового
Догляд за нігтями І дівчатам, і хлопцям слід обрізати і чистити нігті, зрізати задирки. Нігті на руках потрібно стригти раз на тиждень, роблячи напівкруглий край, на ногах — раз на 3-4 тижні, роблячи прямий зріз.
Інструменти мають бути чисті. Підліткам не слід зрізати шкіру навколо нігтя, користуватися грубою пилочкою
Догляд за волоссям
Ретельно розчісувати волосся кілька разів на день. Дуже сальне волосся можна мити щодня, сухе — раз чи двічі на тиждень. Якщо з'являється лупа, волосся втрачає блиск, стає ламким і сухим, за порадою слід звернутися до лікаря-дерматолога чи до косметолога
Якщо після користування милом, кремом, гелем відчуваєш свербіж шкіри, виникає почервоніння, набряк, негайно припини користуватися цим засобом і розкажи про це дорослим.
Виконуючи всі гігієнічні поради, завжди будеш охайним та матимеш привабливий вигляд. Це не тільки корисно для здоров'я, а й сприяє впевненій поведінці, підвищенню самооцінки.
Особиста гігієна під час занять фізичною культурою та спортом
Перед заняттям
Добирати спортивний одяг відповідно до рухової активності. Наприклад, для ходьби на лижах або катання на ковзанах одягати теплий, але легкий І зручний одяг.
Для занять гімнастикою чи бігом вибирати спортивний одяг із тканин, що добре поглинають вологу, і шкарпетки з натуральних ниток. Взувати спортивне взуття.
Після заняття
Під час прийняття душу використовувати особисті мочалку, рушники (різні для тіла і ніг), захисну шапочку для волосся, гумові капці. Якщо немає можливості прийняти душ, то можна скористатися вологими серветками. Після заняття переодягатися в чистий одяг. Не носити спортивне взуття цілий день, перевзуватися.
Брудне взуття слід мити й просушувати. Устілки виймати, провітрювати або прати.
З Висновок
Щоденне додержання основних правил особистої гігієни — запорука здоров'я. Якщо займаєшся фізичною культурою та спортом, слід знати й додержуватися правил особистої гігієни під час занять.
Усі засоби особистої гігієни добирати індивідуально, відповідно до віку. Користуватися тільки власними предметами особистої гігієни.
Завдання
1.  Назви основні складові особистої гігієни.
2.  Чому засоби гігієни слід добирати індивідуально?
3.  Чому шкарпетки І взуття завжди мають бути чистими і сухими?
4.  Проаналізуй правила особистої гігієни під час занять фізичною культурою та спортом. Які правила можна додати? Чому?
5.  Поясни, чому не можна ходити цілий день у спортивному взутті. Є. Яких правил гігієни слід додержуватися, коли допомагаєш:
•  прибирати оселю;
•  пересаджувати квіти?
Ситуаційні завдання
Обґрунтуй правила особистої гігієни:
• мити руки з милом, повернувшися додому І знявши верхній одяг. Мити руки ще раз, переодягнувшись у домашній одяг;
•  прати білизну та спортивний одяг після кожного заняття;
•  не користуватися чужими предметами гігієни.
Моделюй — набувай життєвих навичок
1. Склади пам'ятку «Правила особистої гігієни» з урахуванням особистих потреб.
2. Обговори з дорослими правила особистої гігієни І збери для себе «кошик засобів гігієни».

Профілактика йододефіциту і діабету. Перша допомога у разі харчових отруєнь

 


Категория:
2014
| Просмотров: 2437 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть