загрузка...
Снігова королева - 21 Января 2014
Главная » 2014 » Январь » 21 » Снігова королева
15:39
Снігова королева
Зима прикрасила навколишній світ казковим білим мереживом. Дерева вдягнулися в пухнасті снігові кожушки. Сріблястими зірочками виблискують сніжинки. уяви, що ти  –  композитор, який створює музику до цих віршиків. Які музичні інтонації характеризуватимуть όбраза зими? За бажанням заспівай ці пісеньки про зиму.
Срібні дерева, срібне гілля, Сріблом пухнастим вкрита земля. Срібні у синьому небі хмарки. В срібних заметах срібні стежки.
А. Первомайський
Реве, свище завірюха, 
По лісу завило, Я
к те море, біле поле 
Снігом покотилось. Т. Шевченко
Володаркою зимового королівства в казці Г.Х. Андерсена є Снігова королева. Ось як він описав танець-політ королеви, що промайнула повз вікно, як сніговий вихор: «За вікном пурхали сніжинки; одна з них, більша, по¬чала рости, рости, поки нарешті не перетворилася на жінку, загорнуту в тонісінький білий тюль, зітканий немовби з мільйонів сніжних зірочок. Вона була така прекрасна, вся із сліпучо-білого льоду і все-таки жива! Очі її виблискували, як зорі, але в них не було тепла».
А композитор для зображення холодної бездушної ко-ролеви добирає відповідні інтонації - звуки у верхньому регістрі фортепіано, які зображують «крижаний дзвін».
Ж. Колодуб. Цикл «Снігова королева»: «Снігова королева», «Герда», «Кай», «Троль». Г. Сасько. «Крижаний палац Сні¬гової королеви».
Як за допомогою музичних інтонацій, темпу і динаміки ком-позитор створює музичні «портрети»: страхітливого злого троля, веселого хлопчика Кая, доброї та милої Герди, хо-лодної Снігової королеви? Добери слова, які відповідають музичним образам Снігової королеви та Герди: стримана, мрійлива, велична, лагідна, холодна, ніжна.
В. Єрко. ілюстрація до казки Е. Дюлак. Снігова
«Снігова королева» королева
М/ф «Снігова королева» (фрагмент). Зима – це благодатна пора для майстрів живопису. Саме вони показали зиму такою чарівною і створили безліч відтінків білого кольору. Яким різним ми бачимо білий сніг! Освітлений сонячним промінням, він стає золотаво-теплим, а якщо сонечко закриє хмарка, – умить набуває холодних відтінків.
Так само, як і в музиці, де поєднання звуків утворює мелодію, гармонійне поєднання кольорів на живописному полотні створює колорит. Колорит дає можливість відчути настрій зимового дня і навіть настрій самого художника.
Які кольори та їх відтінки використав кожен художник для створення зимового настрою? Назви кольори зими.
Р. Дункан. Друзі зимою В. Поварова. Зимові забави
Митців слова зима надихала на написання незвичайних історій. Г.Х. Андерсен, наприклад, придумав казку «Снігова королева», а композитори й художники створи¬ли музичні, графічні, скульптурні й живописні портрети персонажів цієї казки.
Опиши, якою побачили Снігову королеву художники. Які кольори найкраще підходять для її зображення?
(Робота в парах.) Намалюй Снігову королеву або її крижаний палац. Використовуй лише холодну кольорову гаму.
Які кольори називають теплими, а які  –  холодними? Чому? Наведи приклади зі свого оточення. 

Категория:
учебники 3 класс
| Просмотров: 719 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть