загрузка...
Стиль - забаганка дизайнера чи поклик душі? - 11 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 11 » Стиль - забаганка дизайнера чи поклик душі?
17:13
Стиль - забаганка дизайнера чи поклик душі?

Сучасні модельєри - люди, які творять моду, намагаються працювати так, щоб одяг, придуманий ними, завжди мав власне, неповторне обличчя і відрізнявся виразною стильністю.
Слово «стиль» (з грец. stylus - паличка) - сукупність найтиповіших ознак, засобів виразності, творчих прийомів, які склалися в процесі творчої діяльності митця або у певного народу в певний історичний період. У стилі завжди відбуваються короткочасні зміни, які називають модою. Слово «мода» у перекладі з французької означає «міра, образ». Мода завжди відігравала значну роль у розвитку й формуванні одягу різних видів. Сучасна мода допускає поєднання найрізноманітніших стильових ознак. Єдина умова - відчуття міри. Вважають, що мода зародилась у XII - ХІП ст. її центром була та залишається столиця Франції - Париж. Кожна епоха має свій стиль, форму та традиційний вигляд вбрання. Чимало зробила для розвитку мистецтва костюма XX ст. Габріель Шанель - видатний художник-модельєр. Головним принципом її творчості стало спрощення форми одягу.
Повсякденні костюми Шанель приваблювали не лише професійною майстерністю, а й точністю пропорцій, зручністю форми, художнім смаком, простотою і чіткістю ліній. Костюм Шанель вирізнявся елегантністю та декоративністю. Саме тоді з'явилося гасло «Все є і нічого зайвого!».
Кожна людина прагне одягатися стильно, модно, красиво. В наш час рідко хто суворо дотримується одного стилю в одязі. Реалії життя не надають такої можливості. Але на роботу в офіс, до школи не одягнеш вечірнє плаття, або на офіційний прийом не з'явишся у подертих джинсах і майці. Давайте здійснимо маленький екскурс у непростий світ стилю.
У сучасному світі прийнято вирізняти чотири основні стилі: класичний, романтичний, спортивний та фольклорний, кожен з яких має свої особливі різновиди.
Класичний стиль (консервативний) - це стримана простота в лініях, лаконічність. Речі цього стилю приваблюють своєю високою якістю і добротністю матеріалів. Переважає ахроматична колірна гама або пастельні відтінки. Це вкрай нее-моційний стиль, все в ньому дуже помірне.
Відсутні ультрамодні деталі. Довжина, ширина, об'єми та пропорції завжди середні, звичні для ока.
Романтичний стиль в одязі покликаний створювати піднесений та витончений образ. У жіночому одязі для цього стилю властивим є використання рюшів, воланів, довгих суконь легкого крою. Для чоловіків у романтичному стилі характерні жилети, шийні хустки, сорочки з широкими рукавами та романтичні фасони капелюхів. Для стилю є властивим використання тканин із зображенням квітів та пастельна колірна гама.
Спортивний стиль відрізняється вільним кроєм одягу, що не обмежує руху. Такий одяг призначений для занять спортом та активного відпочинку. Це може бути також повсякденний одяг, стилізований під спортивний, що має атрибутику, притаманну спортивній формі. Цей достатньо яскравий і динамічний за своїм характером одяг відрізняється практичністю і зручністю.
Стиль casual - найпоширеніший і популярний стиль, який передбачає сучасний (модний) повсякденний, практичний і зручний одяг. Він може поєднувати в собі елементи інших стилів, але відмінною його рисою є комфортність і зручність. Цей стиль поділяється на підвиди: city casual (міський повсякденний), smart casual (елегантний повсякденний) і sport casual - це повсякденний стиль з елементами спортивного, але він не передбачає занять спортом.
Діловий стиль одягу. Основна ідея цього стилю полягає в тому, щоб одяг не відволікав увагу від ділових якостей співробітника. Одяг у діловому стилі має бути стриманим та елегантним, але при цьому, на відміну від класичного, діловий стиль схильний до модних тенденцій. Лінії, форми, силуети - все має бути чітким і визначеним.
Екстравагантніш стиль в одязі - дуже небезпечне стилістичне спрямування, що вимагає загостреного смаку та дизайнерської майстерності, оскільки може межувати з вульгарністю. Водночас екстравагантний стиль є рушієм моди. Екстравагантним може вважатися артистичний стиль, в якому творчі люди самовиражаються, прагнучи виділитися з натовпу. Для цього стилю характерні незвичайні фасони, використання асиметрії, помітні виразні акценти, нестандартні деталі та кричущі колірні поєднання.
Сафарі стиль з'явився в 60-ті роки минулого століття. Це переважно стиль для подорожей, який запозичив елементи тропічної військової уніформи. Характерною особливістю його є використання всіх відтінків пісочного кольору в одязі та безліч накладних кишень. Знаковим атрибутом сафарі стилю є світлий капелюх з невеликими полями.
Морський стиль одягу - це курортна класика. Характерні особливості - поєднання трьох кольорів: синього, білого і червоного. Смугаста тканина, матроський комір, вкорочена спідниця в складку (у жінок) та морська атрибутика в аксесуарах.
Стиль преппі (скорочення відpre-college - підготовчі навчальні заклади). Стиль багатих студентів елітних навчальних закладів. Йому притаманні елегантність, класика, дорожнеча та брендовість або гербова символіка одягу.
Фольклорний стиль (фолк стиль) - одяг, який стилізований під національний костюм. Ідея стилю полягає в тому, щоб не повністю копіювати національне вбрання, а лише запозичувати певні елементи, включаючи їх у сучасні моделі. Широко використовуються плетіння, клаптикова техніка, аплікації та різноманітна вишивка. Фолк стиль дуже зручний.
Привіт, друзі! Нещодавно ми відсвяткували улюблене у нас в Україні дорослими та дітьми свято Великодня. Готуючись до свята, в кожній оселі господарі складають для освячення великодній кошик, в якому поряд із випеченими пасками особливе місце займають крашанки, дряпанки, крапанки, писанки тощо. Українська писанка вважається у всьому світі знаковою, адже має виразні стильові ознаки. Недарма всесвітньо відомий італійський дім моди Ґуччі для однієї зі своїх колекцій у фолк стилі обрав орнаменталістику української писанки.
Пропоную вам переглянути цю надзвичайно яскраву колекцію та спробувати і самим виконати дизайн-проект «Традиційні українські народні мотиви у сучасній моді».
Перед виконанням практичної роботи ознайомтесь також ІЗ рисунками, на яких показано етапи побудови фігури манекенниці. Зверніть увагу на завищеність талії манекенниці, що допомагає передати стрункість її статури, та відтворення особливості ходи моделі на подіумі.
Певно, не існує у світі людини, якій би було байдуже, яке враження вона справляє на друзів, знайомих та незнайомих людей. Всі ми, так чи інакше, намагаємося сподобатися оточуючим. Як відомо, перше враження не можна справити двічі. Тому, побачивши людину вперше, навіть мигцем, основну інформацію про неї ми вже отримали, тож потім дуже важко її змінити, принаймні до тих пір, поки не пізнаємо людину ближче.
У сучасному динамічному, складному світі не завжди є час для того, щоб ближче пізнавати людей. Тому важливо пам'ятати, що нас «зустрічають по одежі», тобто із нашого зовнішнього вигляду роблять висновки про наші особисті якості, характер, звички та уподобання. Однак значення має не тільки наш одяг, а й інші важливі деталі зовнішнього вигляду. А такою найбільш помітною деталлю є, звичайно, зачіска.
Роль зачіски у формуванні індивідуального образу кожного з нас украй важлива. Гарна зачіска здатна не лите приховати недоліки обличчя чи підкреслити його достоїнства, а й докорінно змінити звичний вигляд людини. Дуже важливо, щоб зачіска пасувала формі обличчя, макіяжу, а також відповідала сучасним модним тенденціям. Різноманітність стилів зачісок дає можливість будь-якій людині створити власний образ, який відображає внутрішнє світовідчуття і надає неповторного вигляду.
Всі стилі в зачісках можна умовно поділити на дві групи - це зачіски на щодень і святкові. Зачіски на щодень повинні створюватися достатньо легко і в них можна вносити деякі зміни навіть протягом дня. Однак треба пам'ятати, що саме такі зачіски формують стиль та неповторний вигляд кожного. Зачіски для свят складніші, тому зазвичай їхнє створення вимагає допомоги дизайнера, що працює з волоссям, - перукаря.
Стилів у зачісках існує безліч, вони створюються залежно від віку, статі, життєвих уподобань і захоплень кожного з нас. Розгляньмо основні з них.
1. Класичний стиль зачіски.
Цей стиль передбачає акуратність і завершеність, відрізняється чіткою формою і строгими лініями.
2. Романтичний стиль зачіски.
Для цього стилю характерними є м'які лінії. Зазвичай цей стиль не сумісний із коротким волоссям. У дівчат і жінок він поширений серед власниць довгого і середньої довжини волосся, оскільки передбачає кучері чи локони. Романтичний стиль уособлює ніжність, піднесеність і чистоту.
3. Спортивний стиль зачіски.
Цей стиль зачісок найчастіше обирають люди, які займаються спортом і взагалі ведуть активний спосіб життя. Зачіски в спортивному стилі дуже зручні, не вимагають складного догляду та не передбачають використання всіляких додаткових перукарських засобів. Такі зачіски найбільш актуальні на короткому і середньому волоссі.
Спортивний стиль зачіски не передбачає поєднання із суто спортивним одягом та взуттям, у комплекті з вечірнім вбранням така зачіска може виглядати виразно і навіть «гламурно». Крім того, спортивний стиль зачіски абсолютно не сковує рухів, дає змогу почуватися впевнено за будь-яких життєвих обставин.
5. Екстравагантний стиль зачіски.
Такі зачіски надзвичайно оригінальні, вони передбачають своєрідність форми і є достатньо складними у щоденному догляді.
4. Авангардний стиль зачіски.
Цей стиль обирають неординарні особистості, що не хочуть виглядати, як інші. Такі зачіски привертають до себе увагу, оскільки зазвичай дуже яскраві й незвичні.
6. Елегантний стиль зачіски.
Як правило, зачіски в цьому стилі високохудожні та лаконічні.
7. Історичний стиль зачіски.
Кожна зачіска в цьому стилі нагадує про модні уподобання минулого. Це може бути укладка, що була актуальною навіть кілька століть тому.
8, Стиль зачіски «Електрика».
Абсолютно непередбачува-ний стиль, який може запозичувати різні елементи з інших стилів.
9. Стиль зачіски «тектонік».
Це найбільш екстравагантний, помітний і неповторний стиль зачіски. Такі зачіски складно не помітити, і думка про них в оточуючих зазвичай неоднозначна. Такому стилю віддають перевагу яскраві неформальні особистості. Прикладом цього стилю можна вважати величезний ірокез зеленого кольору, виголена візерунками голова тощо. Створення такої зачіски вимагає особливої майстерності перукаря. Стилі зачісок можна змінювати залежно від віку, настрою, зміни соціального статусу або з інших причин. Проте завжди варто пам'ятати, що пошуку власного неповторного стилю в зачісці має передувати робота над самовдосконаленням людських якостей кожного з нас, - досягнення гармонії в людині можливе лише тоді, коли зовнішній вигляд вдало відображає її внутрішнє наповнення.
Друзі! Сьогодні спробуємо уявити себе дизайнером модних зачісок та створити ескіз такої зачіски для себе, для когось зі своїх друзів, або взагалі для
вигаданого хлопця чи дівчини. Пам'ятайте, навіть наймодніша зачіска, обрана без урахування індивідуальних особливостей людини, може безжально зіпсувати імідж. Для того, щоб не помилитися з вибором стилю зачіски, щоб ескіз був по-справжньому вдалим, зверніть увагу на закономірності створення зачісок. Річ у тім, що обирають зачіску не лише залежно від уподобань, а й зважаючи на особливості будови обличчя людини - її тип.
Розрізняють п'ять основних типів обличчя: овальне, трикутне, квадратне, прямокутне і кругле. Для кожного з перелічених типів існують особливі поради. Враховуючи їх, можна приховати недоліки та зробити людину ще привабливішою.
Овальна форма обличчя. Овальне обличчя вважається ідеальним. Такому типу обличчя пасують будь-які зачіски. Можливі контрасти у виконанні, наприклад, наявність або відсутність чубчика, відкриті або закриті вуха, симетрична чи асиметрична зачіска.
Трикутна серцеподібна форма обличчя. Вирізняється виступаючими вилицями, широким чолом, тонко окресленою мініатюрною нижньою частиною. Зачіска для такого типу обличчя повинна допомогти виправити, пом'якшити різкі лінії переходу мине широкими вилицями і вузьким підборіддяч.
Створюючи зачіску для цього типу обличчя, слід уникати невисоких зачісок, які пишні біля скронь. Рекомендують зачіски з боковим проділом і пасмами волосся, що прикривають щоки. Чоло частково прикривають волоссям.
Також чудово виглядатиме негустий чубчик у аЬормі дуги. Він пом'якшуватиме риси обличчя.
Трикутна грушоподібна форма обличчя. Вирізняється вузьким чолом і широкої щелепою.
Щоби зробити лоб ширшим, треба частково прикрити його чубчиком. У зачісці волосся необхідно спрямувати догори і в ширину.
Квадратна форма обличчя. Вирізняється широкою нижньою частиною обличчя, що створює враження важкого підборіддя.
Зачіска для такого типу обличчя має пом якшувати лінію підборіддя, тому переважно використовують асиметричні зачіски. Слід уникати густого довгого чубчика з прямого і гладко зачесаного волосся, що відкриває лінію лоба.
Діамантова форма обличчя. Вирізняється широкими вилицями, вузьким підборіддям та вузьким лобом.
Цьому типу обличчя пасують пишний чубчик, висока зачіска з «хвостом», а також зачіски із поділом посередині або волосся, пишно та об'ємно зібране на потилиці.
Видоемсена форма обличчя. Вирізняється високим чолом, помітними вилицями, овальною нижньою частиною, тобто переважанням вертикальних ліній. Обличчя такого типу виглядає чудово, але якщо вертикальні лінії занадто яскраво виражені, то обличчя набуває сумного виразу. Бажано уникати високих зачісок і гладенько зачесаного волосся на скронях. Не слід також відкривати лоба, щоб не посилювати зачіскою враження видовженості обличчя. На рівні вух і на потилиці зачіска має бути більш об'ємною, щоб нижня частина обличчя не здавалася надто мініатюрною, чубчик - довгим, прямим або напівпрямим, до лінії брів.
При такому типі обличчя завдання дизайнера полягав в тому, щоб пом'якшити всі вертикальні лінії рельєфністю елементів зачіски (хвилястістю пасем, чубчиком).
Кругла форма обличчя.
Вирізняється повними щоками, невисоким лобом, м'якою лінією переходу від підборіддя до найширшої частини обличчя (вилиць) і низько розташованою лінією росту волосся. Слід уникати чубчиків, неприйнятним є також круглий силует зачіски, що повторює форму обличчя. Не варто використовувати низькі зачіски з пласкою верхньою частиною, що закриває вуха, а також; візуально розширюють обличчя і збільшують розмір голови. Зайву округлість обличчя можна замаскувати асиметричними лініями зачіски.
При моделюванні зачіски для круглого обличчя необхідно прагнути до створення ілюзії його видовженості. У цьому разі найбільш підходять спрямовані догори деталі зачіски і хвилястий чубчик над лобом. Форма зачіски поступово розширюється догори.
Друзі! Пропонуємо виконати підсумкову творчу роботу «Створюємо власний імідж». У цій роботі ви маєте можливість за допомогою виражальних засобів, притаманних для мистецтва дизайну, відобразити своє бачення образу сучасного підлітка. Якщо ви надасте йому власних індивідуальних рис, то зможете передати свої смаки та уподобання: через одяг, зачіску, аксесуари... Отже, друзі, давайте виконаємо цю творчу роботу, напруживши свою фантазію та скориставшись знаннями, набутими на уроках образотворчого мистецтва.
1. До яких видів образотворчого мистецтва можна віднести дане зображення?
2. Назви засоби виразності, які використано при створенні цього художнього твору.
3. Яким видам образотворчого мистецтва притаманні такі засоби?
4. Визнач, які зі складових поданого на зображенні об'єкту створював дизайнер, архітектор, майстер декоративно-прикладного мистецтва.

Підручники 7 клас англійська мова, фізика, біологія
Відповіді 7 клас геометрія, українська мова, хімія


Категория:
2015
| Просмотров: 709 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть