загрузка...
Сучасна музика. Стилі та напрями - 9 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 9 » Сучасна музика. Стилі та напрями
15:43
Сучасна музика. Стилі та напрями

Привіт, мій друже! У світі сучасного музичного мистецтва є безліч неповторних явищ, імен цікавих композиторів та аранжувальників, музичних шедеврів, що звучать у виконанні співаків, музичних груп і колективів. Сьогодні ми розпочнемо знайомство зі стилями та напрямками сучасного музичного мистецтва.
(Привіт, Христино! Я натрапив на цікавий благ, де прихильники музики обговорюють сучасні стилі та напрямки музики.
Цікаво! А що означає слово «стиль»? Спробуймо дізнатися.
У світі музичного мистецтва виділяють історичні періоди, що складалися в епохи. Кожна епоха та її видатні митці створювали певний стиль, що мав характерні ознаки, ідеї та теми, а також своєрідні засоби музичної виразності.
Поняттям стиль у музиці визначають значні етапи розвитку музичного мистецтва (наприклад, античний стиль, ренесанс, бароко, класицизм, романтизм тощо), а також стилі певних народів: східний, іспанський, слов'янський, африканський, південноамериканський та інші.
Наприкінці XIX - у 1-й половині XX ст. активно розвивалися такі стилі музики: імпресіонізм, модернізм, експресіонізм, сюрреалізм, а згодом постмодернізм та інші. Кожен із них приніс нові жанри та нові музичні віяння. Музика органічно розвивалася з іншими видами мистецтва.
Серед створених композицій були музичні твори в академічному стилі та твори розважального характеру, які умовно можна назвати легкою музикою.
Музичний стиль - історично складена сукупність засобів та прийомів художньої виразності, що відображає естетичні погляди різних людей певної епохи або творчого напряму.
В.А. Моцарт, Б. Хоффман. «Адажіо» для скляної гармоніки, до-мажор.
А. Хачатурян. «Адажіо» з балету «Спартак».
Проаналізуй ці твори за таким планом:
1. Який із прослуханих творів, на твою думку, належить до академічної, а який - до розважальної музики? Обґрунтуй свій вибір.
2. Назви засоби музичної виразності та визнач характер мелодії кожного твору.
3. Що ти можеш сказати про стиль прослуханої музики?
4. Які інструменти створили неповторні музичні образи?
5. Розкажи про своє враження від музичних творів.
Поняття адажіо має декілька значень.
Адамсіо (італ. повільно, спокійно) - повільний темп музики.
Адамсіо - частина твору (симфонії, концерту, сонати, квартету), яка написана в повільному темпі та має характер глибокого роздуму.
Адамсіо - повільний ліричний танець у класичному балеті.
Бруно Хоффман - німецький гравець на скляній арфі та скляній гармоніці.
Скляна гармоніка - музичний інструмент, який складається з комплекту скляних посудин, наповнених водою до певного рівня, чи скляних півкуль, що змонтовані на горизонтальній металевій осі та обертаються за допомогою педалі. Торкаючись посудин або півкуль вологими пальцями, виконавець видобуває звук різної висоти. Цей інструмент відомий ще з середини XVII ст.
У музикознавстві розрізняють й інші значення поняття стилю. Наприклад, стиль музики визначає індивідуальну творчу манеру композитора (манера В .А. Моцарта, Л. ван Бетховена, Б. Лятошинського) або стиль виконавця (К. Аббадо, Б. Гмирі, Е. Карузо, С. Ріхтера тощо). Таким чином виділяють авторський стиль (стиль того чи іншого конкретного композитора або виконавця) та національний стиль (що виражається у використанні певних елементів національного музичного фольклору або національної культури).
Розглянь скарбничку стилів і напрямів сучасного музичного мистецтва, які називають легкою, розважальною музикою. Які музичні стилі та напрями сучасності ти знаєш?
Розглянь репродукції картин відомих художників. У них ти знайдеш і авторську манеру письма, й ознаки тієї епохи, в якій вони були створені. Який стиль репрезентують ці картини?
Створи власний малюнок на зимову тему, в якому буде виражено твою авторську манеру письма.
Спробуй створити власний музичний супровід до зимової пісні. Для цього використай інструменти, виготовлені тобою власноруч. Чергуючись, виконай із друзями імпровізації.
• Що таке музичний стиль?
• Про які види музики сьогодні йшлося на уроці?
• Музика якого композитора тебе вразила найбільше?
• Який незвичний музичний інструмент виконував адажіо?
• Які значення має слово «адажіо»?
• Розкажи про свій улюблений стиль чи напрям музики та поясни свій вибір.
• Яку пісню ми вивчали на уроці? Про що вона?
Послухай музику, яка зазвичай лунає у тебе вдома. Чи є серед твоїх улюблених музичних творів приклади академічної та розважальної музики?
Приєднайся до проектів наших друзів.

Учебники 2015 7 класс
Ответы решебники 7 класс ГДЗ


Категория:
2015
| Просмотров: 633 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть