загрузка...
Сучасна танцювальна музика - 9 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 9 » Сучасна танцювальна музика
16:47
Сучасна танцювальна музика

Доброго дня, мій друже! Сьогодні на тебе чекає зустріч із танцювальними композиціями кінця XX - початку XXI століття, в яких органічно поєднані рух і музика.
Я давно захоплююся музикою в стилі pen, навіть ходив декілька разів на репетиції танцювального колективу.
А я захоплена музикою в стилі аренбі та намагаюся танцювати під неї, навіть сидячи на стільці. Виходить дуже гарно.
Багато сучасних музичних напрямів пов'язані з танцювальною музикою.
Музика в русі або ритм і рух у музиці органічно поєднуються і пронизують нові напрями, що захопили молодіжні кола багатьох країн. Усі вони пов'язані з виникненням електронної музики та електронних музичних інструментів.
А з чого все розпочиналося? Зазирнемо в історію сучасної танцювальної музики.
Вуличний танець у широкому розумінні охоплює всі стилі сучасного танцю, що розвинулися за межами танцювальних студій та шкіл: на вулицях, шкільних подвір'ях, у нічних клубах.
Стилі вуличного танцю: хіп-хоп, брейк-данс, поппінг, локінг, нью-стайл, хаус, крампінг, сі-вок, хастл, диско-фокс, диско-свінг та інші.
Нові стилі музики поєднують звук, ритм і ритмічне мовлення, 
Хіл-хоп (англ. Hip-hop) - молодіжна культура, яка виникла в кінці 1970-х років у США в середовищі афроамериканців.
Молодіжна культура хіп-хопу включає в себе 4 основні елементи: діджеїнг, графіті, емсіінг (реп) і брейкінг, а також часто 5-м елементом вважається знання вулиці (knowledge). Сьогодні всі елементи цієї культури мають досить самостійне життя.
До початку 1990-х років хіп-хоп став частиною молодіжної культури у багатьох країнах світу. У наш час хіп-хоп часто асоціюється в першу чергу зі стилем музики, а спочатку хіп-хопом називали все, що робили підлітки бідних районів. Кожне угрупування мало свою територію; кордони між районами позначали за допомогою малюнків графіті. Ці ж підлітки ходили в клуби, де під музику соул і фанк танцювали брейк-данс. У клубах працювали ведучі - емсі (МС), які розважали присутніх, вигадуючи веселі рими.
Емсі - це хіп-хоп-поет, який виконує ту саму роль, що і тамада на весіллі. Ранні хіп-хопери перетворили традиційного майстра церемоній в емсі, який повинен був «розкачувати» натовп віршованим речитативом.
Основу музики хіп-хопу складає біт - ритм пісні. Партія музичних інструментів в хіп-хоп-музиці може складатися і з мелодій клавішних, духових, і з численних комп'ютерних звуків (бас, ефекти) важливим елементом є бас-барабан.
Реп (англ. rap) - один із основних елементів стилю хіп-хоп, це ритмічний речитатив, який зазвичай читається під музику з важким бітом. Виконавець репу називається репером або загальнішим терміном емсі (МС).
Одним з перших, кого почали називати репером, був радіо-ведучий Джек Гібсон на прізвисько Джек-Репер. Він організував один із перших реп-концертів.
Напрямки сучасної музики, в яких використовується реп: репкор, нъю-метал, альтернативний рок, альтернативний pen, хардкор; у поп-музиці - аренбі.
Брейкінг - вчення про форми вуличного танцю. Зазвичай зветься брейк-дансом чи бі-боїнгом. Під брейкінгом також мають на увазі вільний стиль вуличних танців.
Брейкерські рухи також використовують в аеробіці та інших вправах, що розвивають тіло та знімають напругу. Брейк-данс - це акробатичний стиль вуличних танців.
На початку XX століття з'явився один із елементів хіп-хоп-культури - бітбокс. Це мистецтво створення та імітації ритмічних малюнків (бітів) та мелодій за допомогою артикуляцій. Бітбокс найчастіше використовується у якості акомпанемента в хіп-хоп-композипДях.
Діджеїнг - це вчення про створення реп-музики і ведення радіомовлення. Хіп-хоп-діджеї артистично прикрашають виконання записаної пісні нарізками та міксингом.
Бітбоксинг - вчення про музику тіла. Зазвичай під ним розуміють створення ритмічних звуків різними частинами тіла - зокрема горлом, ротом і руками.
Сучасний аренбі (англ. R&B або R'n'B) - музичний напрям, що бере свій початок від ритм-енд-блюзу, який був популярним у США у 1940-х роках. Аренбі, що утворився в результаті поєднання ритм-енд-блюзу, хіп-хопу і репу, мав свої особливості: електронний стиль звучання з ритмами драм-машини і м'який, «соковитий» вокал.
Аренбі-виконавці: Апіер, Бейонсе, М. Кері, Ріанна, Келлі Роуленд, Сіара, Джастін Тімберлейк та інші.
Український хіп-хоп - частина української музичної сцени сьогодення. Одним із засновників українського хіп-хопу є гурт «Вхід у змінному взутті» («В.У.З.В.»). Найвідомітими хіп-хоп-виконавцями є гурти «Танаць на Майдані Конго» («ТНМК»), «Тартак», «Бумбокс» та інші.
Хіп-хоп (англ. Hip-hop) - молодіжна культура, заснована на органічному поднанні музики, руху та слова. Хіп-хоп включає в себе 4 основні елементи: діджеїнг, графіті, емсіінг (реп), брейкінг. Реп (англ. rap - вигукувати) - вокальна манера виконання, при якій на тлі остинатного фанк-ритму під чіткий супровід комп'ютерної ритм-групи (від 98 до 110 ударів за хвилину) скоромовкою промовляється текст, що не завжди має змістове навантаження. Реп супроводжується характерними рухами тіла.
Аренбі (англ. R'n'B) - музичний стиль, який характеризується експресією, підсиленням інструментального начала, енергійним бітом, співом з емоційним напруженням, застосуванням фальцетного звучання.
Дж. Тімберлейк. «Cry me a river». M. Kepi. «I Can't Live Without You». Гурт «ТНМК». «Гранули». Гурт «Тартак». «Україно, забивай».
Проаналізуй ці твори за таким планом:
1. Поділися своїми враженнями від музичних творів.
2. Яке значення ритму в цих піснях?
3. Розкажи про інструменти, які супроводжували спів.
4. Які традиції хіп-хоп-культури відчутні в піснях?
5. Назви композиції, написані в стилі аренбі.
Мистецтво графіті - це вчення про вуличну каліграфію, малюнки та письмо.
Цим терміном назвали графічне мистецтво хіп-хопу на об'єктах громадської та приватної власності як акт соціального протесту (особливо на вагонах метро).
Графіті - це напис або малюнок на різноманітних поверхнях, зроблений шляхом розбризкування фарби, шкрябання тощо.
Підготуй акварельні фарби або кольорові олівці. Намалюй графіті до твору в стилі хіп-хоп або аренбі, який тобі найбільше сподобався.
• Про яку сучасну молодіжну культуру йшлося на уроці?
• У чому особливість хіп-хопу? Які характерні риси цього напрямку ти знаєш?
• Яке візуальне мистецтво є спорідненим із репом?
• Назви характерні ознаки стилю аренбі.
Послухай музичний альбом. Чи є серед творів реп- та арен-бі-ком позиції?
Заспівай весняну дитячу пісню в стилі реп. Намалюй графіті на весняну тему.

Учебники 7 класс по новой программе
Решебники 7 класс ГДЗ


Категория:
2015
| Просмотров: 872 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть