загрузка...
Святкові дива - 21 Января 2014
Главная » 2014 » Январь » 21 » Святкові дива
15:37
Святкові дива
Нова радість стала, яка не бувала,
Над вертепом зірка ясна на весь світ засіяла.
Які пісні українці співають на Різдво, а які - на Новий рік? Пригадай головних персонажів українського вертепу. Яких персонажів обряду ти упізнаєш на картині В. іваніва?
На різдвяні й новорічні свята співають багато чудових народних пісень: «Щедрик», «Павочка ходить», «Ой чи є, чи нема пан господар вдома», «Нова радість стала». На Різдво колядують, а на Новий рік щедрують, бажаючи здоров’я і добробуту. На Різдво діти і дорослі ходять по хатах із «живим» вертепом, перевдягаються, одягають маски, виконують різні обряди, ігри, як, наприклад, обряд «Водіння Кози». Одному з колядників одягають ви¬вернутий кожух, а на голову - маску з рогами. Чим не справжня Коза?
Інсценізуй із друзями пісню-гру «Го-го-го, коза». Розподіліть ролі. У наш час на Новий рік вста-новлюють ялинку. Прикрашена чарівними вогниками, іграшка¬ми, блискучими гірляндами, різно-кольоровими ліхтариками та зірка ми-самоцвітами, вона світиться, мов казкова.
Пригадай власне святкування Нового року і Різдва. Маска-маска-маскарад! Це казкових див парад: Тут є принци, зброєносці, Лицарі й прапороносці, Буратіно і Мальвіна -Всі танцюють без упину. Всім придумав свій наряд Дивовижний маскарад!
З давніх часів люди виготовляли маски. Вони допо¬магали їм перевтілитися в казковий чи фантастичний образ, передати веселий або сумний настрій свого персонажа. Також без масок не можна собі уявити святкового карнавалу.
Карнавальні маски
Кого ти впізнаєш у цих масках? Чи можна їх назвати свят-ковими? Які кольори на них переважають? Яку з масок ти обереш для себе і чому?
Маску для карнавалу можна не лише намалювати, а й виконати в техніці аплікації з кольорового паперу та оздобити іншими матеріалами.
Створи яскраву маску, у якій можна впізнати казкового персонажа. Поміркуй, якої вона буде форми, кольору і чим оздоблена.
У різних країнах Європи Новий рік святкують по-своєму. У далекій засніженій Фінляндії Санта Клауса у новорічних мандрах супроводжує не Снігуронька, а північний олень. У Німеччині у Санта Кла¬уса є вірний друг - сажотрус, який лазить по дахах, чистить труби і заглядає у вікна. Існує повір’я: у тих, хто доторкнеться до сажотруса, здійсняться всі мрії і бажання.
У Китаї немає снігу і Діда Мороза, а Новий рік зустрічають на вулиці. Там танцює свій дивовижний новорічний танець… Дракон. Головному герою свята одягають велику-велику маску Дракона. Декілька людей імітують довжелезний хвіст, що рухається. Новорічне свято перетворюється на веселий карнавал!
Уяких художніх техніках можна виготовляти святкові маски? 

Категория:
учебники 3 класс
| Просмотров: 539 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть