загрузка...
Техніка мозаїчного торцювання - 20 Января 2014
Главная » 2014 » Январь » 20 » Техніка мозаїчного торцювання
12:56
Техніка мозаїчного торцювання
Як працювати з усіма цими інструментами і матеріа лами? Після того як ви визначилися з видом виробу, необхідно заготовити папір для «торцівок». Це повинні бути квадратики, нарізані з гофро¬ваного паперу. Розмір сторони — від 1 до 3 см, кількість — залежно від площі або об’єму виробу. заготовку, на яку будуть кріпитися «торцівки», можна заздалегідь намазати клеєм, але за бажанням клей наносять на кожний окремий елемент виробу.
Виготовлення «торцівок» вимагає охайності. Отже, у правій руці в тебе паличка для торцювання, у лівій — квадратик паперу. Приклади паперовий листо¬чок центром до кінця палички і, притримуючи його, акуратно зімни папір, обертаючи паличку. Обтискуючи папір, не натискай занадто сильно, щоб не порвати його. У результаті в тебе вийде маленький пухнас-тий конус. Після цього, не знімаючи конуса зі стерж¬ня, приклей його до заготовки так, щоб вершина конуса виявилася склеєною з поверхнею заготовки, а   складочки  такої  собі  «гвоздички»  «дивилися»  на тебе. Приклеюючи «кольорові сторчаки», пам’ятай: що щільніше один до одного вони розміщені на поверхні виробу, то пухкіше і охайніше він буде виглядати.
Кожну наступну «торцівочку» приклеюй поряд з попередньою. Намагайся розміщувати їх щільно одну до одної, щоб не залишалося проміжків.
Мозаїку в техніці торцювання можна виконувати суцільно або по контуру. Можна заповнити тло навколо візерунка. Вийде маленький пухнастий килимок.
Практична робота. Мозаїчне торцювання знаки волі, знаки слави — наші символи держави.
Символами Української держави є прапор, герб і гімн. Виготов зображення Державного прапора України способом суцільного мозаїчного торцювання.
Державний герб України утвори способом контур. Для виготовлення кожної торцівки   тупий стержня постав на паперовий квадра пальцями. Зімни папір і прокачай стержень між. Приклей трубочку-«торцівочку» до заготовки. Вийми стержень.
На дозвіллі
У групі виконайте велику мозаїку на аркуші ват¬ману. Наприклад, це буде мозаїчне торцювання пись¬мових букв українського або англійського алфавітів. Роботу над таким килимом-абеткою можна перетво¬рити на цікаву гру. Треба розбити все поле для мозаїчних букв на квадрати (наприклад, зі стороною 5 см) і розрізати. Кожен учень виконує мозаїчні бук-ви на окремих квадратиках, а потім наклеює їх на відповідне місце за ескізом.
Практична робота. Кашпо для квітів
ного і фонового торцювання.
1. Наріж квадратики (1x1 см) з гофрованого паперу синього і жовтого кольорів.
2. зроби заготовку макета прапора з картону.
Виготов кашпо* за поданим зразком.
У роботі дотримуйся такої послідовності:
1. Підготуй обладнання: картон, лінійку, олівець, ножиці, кольоровий папір, клей, пензлик, голку, нитки, стрічку для підвіски, пластикову пляшку.
2. Намалюй на пляшці лінію відрізу. Відріж, як показано на малюнку.
3. Прикрась майбутній виріб способом мозаїчного торцювання. Виріж мордочку кумедної тваринки та приклей до кашпо.
4. Приший стрічку. Встав горщик із квітами і підвісь кашпо над вікном чи в іншому місці.
Для виготовлення об’ємних виробів використовуючі ють техніку торцювання з паперу на пластиліні. Для   цього   з   пластиліну   роблять   заготовку, на яку вже без клею кріпляться  «торцівочки».
- кашпо — декоративна ваза, у яку вставляється гор¬щик із рослиною.Категория:
учебники 3 класс
| Просмотров: 2192 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть