загрузка...
Тема 11-12. Дерево життя. Місто мрій - 1 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 1 » Тема 11-12. Дерево життя. Місто мрій
10:39
Тема 11-12. Дерево життя. Місто мрій

Поглянь, яке дивовижне дерево
тралилося на нашому шляху! Це — дерево життя. Кожен з митців по-своєму намагається передати його гармонію у розписах, вишивках, витинанках.
Під його розлогою кроною ми наберемося сил і мудрості, щоб впевнено йти далі. Збережи враження від побаченого й зобрази дерево життя у власній композиції.
Витннанка — це вид українського народного декоративного мистецтва. Пригадай, як виготовляються витинанки.
У минулому мереживними витинанками українці прикрашали свою оселю, предмети побуту, наприклад, вікна, полиці, мисники тощо.
До свят українці виготовляли особливі витинаний — у вигляді барвінку, сніжинок, зірочок, хреста, янголів. Інколи вирізували фігурки людей і тварин, силуети хаток.
В українській хаті між вікнами висіли витинайки із зображенням дерева життя — символу сім'ї, роду. Дерево життя завжди зображається квітучим. Згідно з давніми традиціями, воно має вершечок, стовбур, коріння, вазон. Верхівку дерева увінчує квітка, яку охороняє пара пташок. На гілках також розміщуються птахи, внизу — силуети людей або звірів, риб. Зазвичай композиція дерева життя симетрична, іноді художники обирають асиметричну.
•   Які художні образи можна побачити на запропонованих у цій темі витинанках?
Щоб створити симетричні композиції, папір послідовно складають удвоє, вчетверо, увосьмеро. Лінія, по якій папір згинається, — це вісь симетрії. Вона ділить зображення на однакові частини. Якщо папір складається вдвоє, то вісь симетрії проходить посередині аркуша й ділить зображення на дві дзеркальні половини.
Витинанку дерева життя створюють з паперу одного або більше кольорів, що гармонійно поєднуються. Відповідно до задуму автора елементи, іншого кольору підкладаються під основне зображення або наклеюються поверх нього.
Практичне завдання
Створи витинанку під назвою «Дерево життя» (кольоровий папір, картон, ножиці, клей).
Поради Чарівниці Гармонії
Спочатку продумай композицію витинанки. Добери гармонійні кольори для тла й основного зображення. За бажанням доповни витинанку додатковими деталями інших кольорів.
Запитання І завдання
1.   Яке значення витинанки в українському побуті?
2.   Запропонуй власні художні образи для витинанки «Дерево життя».

Місто мрій
Ось на обрії з'явилося казкове місто Мрій. Вузькі міські вулички звиваються, наче струмочки, від широких проспектів та гамірних майданів. Будинки міста— втілення мрій його мешканців. Тому вони такі незвичайні: одні з високими вежами, з'єднаними ажурними місточками, інші з оригінальними балконами та фігурними вікнами. Можливо, саме там ми знайдемо Фантазію?
Архітектура — мистецтво створення споруд, будинків, вулиць, проспектів, майданів, парків.
Житлова чи громадська архітектура емоційно впливає на людину гармонією форм і красою оздоблення. При створенні архітектурного образу важливі розміри та пропорції будівлі, ритм і фактура. Зважаючи на її красу, архітектуру називають «музикою, що застигла в камені».
Для зведення будинків використовують дерево, камінь, цеглу, бетон, метал, скло. Архітектори продумують, як їх поєднати у споруді так, щоб вона була красивою та, у той же час, зручною та міцною.
•   Поглянь, як по-різному художники уявили й зобразили казкові міста.
Французький поштар Фердинан Шеваль упродовж 33 років збирав каміння незвичної форми, з якого власноруч будував палац своєї мрії. І коли нарешті він завершив будівництво, світ побачив споруду надзвичайної краси — Ідеальний палац, у якому камінь — звичайний будівельний матеріал, перетворився в руках Шеваля на казковий декор. Сьогодні цей палац є пам'яткою культури Франції.
Іноді в пошуках нових ідей архітектори звертаються до світу природи. Тут вони знаходять цікаві конструкції та оригінальні форми майбутніх споруд.
•    Які, на твою думку, природні форми запозичили митці, створюючи ці будинки?
У дорослому житті архітектори згадують свої дитячі мрії про казкові будинки та реалізують їх у цікавих проектах.
•   Які геометричні форми нагадують окремі частини будинку? Як він декорований?
Практичне завдання
Створи образ будинку своєї мрії (графітний і кольорові олівці, геле-варучка, фломастери або кольоровий папір, ножиці, клей).
Поради Чарівниці Гармонії
Завчасно продумай образ будинку своєї мрії. Відповідно до форми та пропорцій будинку обери відповідний формат. Намалюй будинок або виконай його в техніці аплікації, прикрась цікавим декором.
Колективна робота. Після обговорення робіт можна вирізати зображені будинки та поєднати їх у спільну композицію «Місто нашої мрії» для шкільної виставки.
Запитання І завдання
1.   Що таке архітектура?
2.   Поцікався, які оригінальні архітектурні споруди є у твоїй місцевості.


Категория:
2015
| Просмотров: 360 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть