загрузка...
Тема 15-16. Новорічні прикраси - 1 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 1 » Тема 15-16. Новорічні прикраси
10:43
Тема 15-16. Новорічні прикраси

Існує безліч ідей щодо виготовлення оригінальних святкових прикрас з найпростіших матеріалів: кольорового та пакувального паперу, ґудзиків, блискіток, стрічок, мережива тощо.
У давнину новорічну ялинку прикрашали яблуками, горіхами, цукерками, печивом. З часом з'явилися новорічні блискучі скляні іграшки — кульки, дзвоники, різноманітні фігурки казкових персонажів, тваринок.
Бажаним новорічним сувеніром завжди були листівки. Колись вітали одне одного поштовими листівками, а тепер кожен прагне власноруч виготовити листівку-сувенір для своїх друзів та рідних.
Традиційно на листівці розміщують вітальний текст, виконаний певним шрифтом — спеціально розробленим комплектом літер. Літери одного шрифту схожі за будовою, графічним накресленням. Залежно від ширини вони бувають нормальні, вузькі, широкі; від насиченості — світлі або жирні, а також прямі або похилі.
Най популярнішими є зображення новорічної ялинки, сніжинок, зірочок. Вони доречні для прикрашання самої ялинки, святкового декорування інтер'єру, виготовлення вітальних листівок тощо.
Потурбуйся цього року і про хвойні дерева — виготов ялинку-сувенір власноруч. Окрім користі, така робота буде надзвичайно цікавою, адже способів створення новорічних композицій існує чимало. От зрадіє Фантазія!
Оригінальну ялинку для листівки виготовляють з видовженого паперового трикутника. Щоб ялинка виглядала об'ємнішою, можна надрізати папір хвилястими лініями по черзі з обох сторін трикутника та поступово вигинати форму по лініях надрізу. Можна згинати трикутник «сходинками», що також дає можливість створити образ ялинки. Пофантазуй, як можна зобразити ялинкові прикраси.
• Роздивись далі варіанти виготовлення новорічних прикрас та листівок. Поміркуй, як можна покращити їхній вигляд.
Щоб виготовити таку веселу ялинку, треба скрутити трубочками смужки кольорового паперу різної довжини, викласти їх у формі трикутника та наклеїти на основу. Прикрасити такі ялинки можна відповідно до власних уподобань. Якщо доповнити композицію текстом, то колір шрифту краще взяти такий, який є у зображенні ялинки.
Ялинка, виготовлена із смужки зеленого паперу, складеного змійкою, обов'язково створить новорічний настрій в оселі! Крізь ялинку-підвіску, представлену нижче, протягнута нитка з бісером. Якщо взяти дві смужки, їх можна розсунути — і тоді отримаємо об'ємну ялинку.
• Роздивись новорічні композиції, виконані з картону, паперу, стразів, блискіток, ґудзиків. Поміркуй, які ще матеріали можна використати для створення новорічних художніх образів.
Практичне завдання
Придумай та виготов новорічну прикрасу або сувенір у подарунок другу (матеріали на вибір).
Поради Чарівниці Гармонії Обери новорічну прикрасу або сувенір, який будеш створювати: листівку, ялинку, зірку тощо. Визначся з формою прикраси: вона буде площинною, рельєфною чи об'ємною.
Якщо хочеш додати в композицію привітання, заздалегідь залиш для нього місце. Наклей на виріб декоративні елементи, прикрась його орнаментами.
Запитання І завдання
1.   Які традиції святкування Нового року є у твоїй родині, школі?
2.   Поцікався, які новорічні Іграшки виготовляють діти в Інших країнах.

Перевір себе
1. Як ти розумієш поняття «художній образ»?
2. Знайди образ природи у графіці.
3. Поміркуй і скажи, який із скульптурних образів тварин фантастичний.
4. Яка із іграшок декорована орнаментом?
5. Визнач серед декоративних розписів орнамент.
6. На якій з картин зображено інтер'єр?
7. Поміркуй і скажи, що спільного в дизайні одягу і годинника.


Категория:
2015
| Просмотров: 313 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть