загрузка...
Тема 17-18. Невідома планета. Караван у пустелі - 1 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 1 » Тема 17-18. Невідома планета. Караван у пустелі
10:45
Тема 17-18. Невідома планета. Караван у пустелі

Чи не хотілося 6 тобі дізнатись, якими професійними таємницями володіють художники? Для цього пропоную ознайомитися з їхніми графічними і живописними пейзажами, в яких митці зображають фантастичні ландшафти невідомих планет, мальовничі весняні краєвиди рідного краю.
Спробуй «відчути» пустельну спеку і арктичний холод, що навіюють картини. На тебе чекають реалістичні й фантастичні образи звірів і птахів, створені художника-ми-анімалістами. Однак особливої майстерності від митця вимагає втілення образу людини в портреті, створення багатофігурної композиції. Також ти навчишся застосовувати у своїх роботах лінійну та повітряну перспективу, плановість, колорит, які допоможуть тобі створювати різноманітні художні образи природи, тварин, людей.
Тож вирушаймо мистецькими стежинками казкової країни Образотворчого мистецтва! Повернімо митцям Фантазію та влаштуймо справжнє свято краси!
Де ж нам далі шукати Фантазію? Може, в невідомих зоряних світах? Космічний корабель швидко домчить нас до далекої невідомої планети. Зобрази її фантастичний краєвид.
Ти вже знаєш, що в пейзажі зображається природа. Це можуть бути широкі простори полів і дрімучі ліси, високі гори й бурхливе море, великі міста й затишні села. На одних картинах образи людей і тварин, природа чи предмети намальовані реалістично і виглядають, як справжні. Та є багато художників, які створюють фантастичні краєвиди, що існують тільки в їхній уяві. Однак навіть такі образи чимось нагадують реальні.
•   Роздивись образ фантастичного міста. Будинки яких форм у ньому переважають?
У пейзажах — графічних і живописних, є спільні засоби зображення глибини простору. Целінійна перспектива — видиме зменшення предметів з віддаленням до лінії горизонту. Щоб передати простір у пейзажі, художник використовує передній, середній і дальній плани та загороджує дальні предмети тими, що розташовані ближче. На передньому плані зображення чітке, на середньому потроху втрачає чіткість, а на дальньому — розпливчасте.
Зверни увагу, чим далі перебуває предмет, тим вище він зображається, і навпаки, найближчий до глядача предмет розміщений на картині найнижче.
Малюючи фантастичні світи, художники продумують, як може виглядати далека планета: її колір, ландшафт, рослин і тварин, які живуть на ній, світло яких зірок освітлює її поверхню, що за планети її оточують. Часто небо на таких картинах — зоряне. Іноді митці зображають літальні кораблі з космонавтами, які досліджують незвідані світи.
•     Які фантастичні образи на картинах тебе найбільше вразили і чим?
Відповідно до задуму, художники добирають вертикальне або горизонтальне положення картини та розміщують на ній лінію горизонту, яка зазвичай окреслює поверхню планети.
•   Поміркуй, чому формат однієї картини вертикальний, а другої горизонтальний.
Практичне завдання
Створи композицію «Невідома планета» (гуаш).
Поради Чарівниці Гармонії
Спочатку продумай, які образи будуть фантастичними, а які — реалістичними. Відповідно до задуму розташуй аркуш паперу вертикально або горизонтально. Обери точку зору на пейзаж, розмісти лінію горизонту (низько, посередині, високо). Наміть олівцем загальну композицію. Щоб передати глибину простору, розмісти зображення на передньому, середньому й дальньому планах. Поступово деталізуй створені художні образи.
Запитання і завдання
1.   Чим фантастичні образи відрізняються від реалістичних?
2.   Як передається глибина простору в пейзажі?

Караван у пустелі
Дослідивши невідомі планети, ми вирішили повернутися на Землю і пошукати Фантазію в пустелі. Які тут надзвичайні краєвиди! Куди не сягає погляд — скрізь піски, до самої лінії горизонту. Тільки караван верблюдів пожвавлює жовті, руді, червоні бархани.
Спробуй передати безмежні простори спекотної пустелі у графічній композиції. Щоб подарувати цей малюнок усім своїм друзям, виконай кілька його відбитків — естампів.
Естамп (станковий лист) — твір друкованої графіки, відбиток із друкованої форми (кліше) — пластини, на яку нанесено малюнок. Для того щоб створити естамп, застосовують гравюру на дереві, лінолеумі або камені.
Естамп можна тиражувати, тобто виготовляти велику кількість відбитків. Зазвичай художник ставить накожному з них свій підпис. Естампи часто використовують для прикрашання приміщень, їх експонують на виставках, зберігають у музеях, колекціюють.
•  Поміркуй, як саме митці привертають увагу глядача до створених ними художніх образів верблюдів, пустелі тощо.
Для створення виразної композиції велике значення має вибір формату: квадратний, прямокутний, круглий, овальний, трикутний чи шестикутний. Цей вибір залежить від того, що саме малюватиме художник і як розташовуватиме зображення. Окрім того, формуючи центр композиції, митець ураховує положення аркуша — вертикальне чи горизонтальне, яке допоможе щонайкраще його виявити.
•  Порівняй картини за композицією і колоритом. Який художній образ, на твою думку, можна вважати головним на кожній з них?
Практичне завдання
Створи естамп на одну з тем: «Караван у пустелі», «Бархани» (картон, тонований або кольоровий папір, ножиці, клей; гуаш).
Поради Чарівниці Гармонії
Спочатку намалюй зображення на цупкому картоні. Виріж частини зображення, які не належать до тла, і наклей їх дзеркально на інший картон. Покрий цей картон фарбою. Приклади до нього папір і рівномірно притисни по всій поверхні. Відніми аркуш від картону із відбитком — естампом.
Запитання І завдання
1.   Поясни, що таке естамп.
2.   Чи впливає вибір формату на створення художнього образу?


Категория:
2015
| Просмотров: 766 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть