загрузка...
Тема 18-19. Рок-музика - 12 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 12 » Тема 18-19. Рок-музика
20:40
Тема 18-19. Рок-музика

У другій половині XX ст. в музичному середовищі Америки виникло нове явище музичної культури - рок-музика, або рок. Він об'єднав музичне, поетичне, сценічне та інші види мистецтва.
У чому ж особливості виконання рок-творів? Можливо, ви помітили, що основна увага під час виконання рок-музики приділяється інтерпретації твору, для якої притаманні підвищений драматизм і темпераментний вокал. Для рок-музики, насамперед, важливий чіткий і динамічний ритм, який підкреслює її гучність і стає важливим засобом виразності. У наш час в рок-музиці існують багато напрямів, течій та жанрів.
Першим напрямом рок-музики, що з'явився в середині 50-х років і невдовзі одержав всесвітнє визнання, був рок-н-рол (англ. «rock'n'roll» - «розгойдуватися і крутитися»). Провідну роль у ньому відігравали електромузичні інструменти, а вокал придбав енергійний та емоційний характер.
Подальшому розвитку і розквіту рок-н-ролу сприяла творчість популярного американського виконавця Блвіса Преслі. Він ніколи не писав рок-композицій, однак блискучі вокальні дані й артистизм зробили його справжнім кумиром молоді. Його пісні неодноразово посідали провідні позиції музичних хіт-парадів, а альбоми (близько 60) утримували лідерство протягом тривалого часу. Король рок-н-ролу, як шанобливо називають Елвіса, - дійсно, один з перших легенд рок-музики XX ст.
Я у світі музики: сприймаю, розумію
Як ритм вплинув на настрій композиції?
ПОРТРЕТ МИТЦЯ І
Елвіс Арон Преслі (1935-1977) - відомий американський співак і актор. Народився у м. Тупело штату Місісіпі (південь США). З раннього дитинства зростав в оточенні музики, співав у церковному хорі. У подарунок на своє одинадцятирічна отримав гітару.
Після школи Елвіс працював водієм вантажівки, у той же час записав платівку для своєї матері. Однак слухачем творів Елвіса стала не тільки вона. Уже за рік 20-тисяч-ний наклад першого синглу співака - «That's all right» («Все добре, мамо»), був проданий у лічені тижні. Так, Елвіс, разом зі своїми друзями-музикантами, заснував новий музичний напрям - рок-н-рол.
У 1956 р. Преслі уже був відомий на весь світ: його хіти постійно звучали по радіо, на вечірках і танцях, а нові платівки розкуповували Із шаленою швидкістю. Елвіса наслідували в усьому: переймали його манеру одягатися, укладати волосся, танцювати і навгть говорити.
На жаль, співак рано пішов із життя, однак він і нині вважається одним з найуспішніших музикантів XX ст.
Наприкінці 50-х років у Великій Британії, яка також захопилася рок-н-ролом, з'явилися власні виконавці. їхню музику британці назвали біг-біт (з англ. «великий біт»), або просто біт. Найвидатнішими представниками цього напряму є гурт «Бітлз». Новизна їхнього музичного мислення перетворили провінційний гурт з м. Ліверпуль на ідейних натхненників для багатьох музикантів, які далі розвивали течії рок-музики. їхня творчість - одне з найяскравіших явищ у масовій культурі XX ст. Головна заслуга «Бітлз» полягає в тому, що рок-музика, яка була танцювальною і розважальною до того, здобула репутацію серйозного мистецтва.
ПОРТРЕТ МИТЦЯ
«Бітлз» («The Beatles») - британський біт-рок-гурт, створений 1960 р. у м. Ліверпуль (Велика Британія). Уважається найвідомішим музичним гуртом упродовж всієї історії музики. Кількість проданих платівок гурту перевищує один мільярд примірників, що є рекордом світової музичної індустрії. П'ятнадцять альбомів «Бітлз» очолювали хіт-паради Великої Британії-частіше, ніж будь-яких інших виконавців.
До першого складу гурту входили: Джон Леннон (вокал, ритм-гітара), Пол Маккартні (вокал, ритм-гітара), Джордж Харрісон (вокал, соло-гітара), Стюарт Саткліфф (бас-гітара) і Піт Бест (ударні). Музика «Бітлз» поступово ускладнювалася, музиканти перейшли від виконання дуже простих пісеньок скіффл (різновид народної музики, популярної у Великій Британії в другій половині 1950-х pp.) до рок-н-роллу. Експериментуючи з класичною, східною і електронною музикою, «Бітлз» привнесли в популярну музику живий дух, одночасно розширивши аудиторію своїх шанувальників. Перелік хітів «Бітлз» вражає. Пісні «Michelle», «Yesterday», «Help!», «Yellow Submarine», «Penny Lane», «Strawberry Fields», «The Fool on the Hill» можна почути в радіоефірах і сьогодні.
Я у світі музики: досліджую, дію
1. Розкажіть про особливості музичного напряму рок-н-рол.
2. Знайдіть інформацію про виконавців гурту «Бітлз». Чому, на вашу думку, «Бітлз* став найпопулярнішим гуртом?
3. Робота в групах. «Інтерв'ю з зіркою»: уявіть себе відомими виконавцями рок-н-ролу і розкажіть своїм шанувальникам про те, як ви стали популярними.
4.3а бажанням: ознайомтеся із творчістю групи «Роллінг Стоунз».
Схарактеризуйте особливості британського блюз-року. 5. Музичний проект. «Зірки рок-н-ролу»
Стиль британської групи «ІІінк Флойд» («Pink Floyd»), що мае велику популярність упродовж багатьох років, можна визначити як «психоделічний арт-рок». Психоделією називають рок-музику, якій властиві спонтанність, емоційна розкутість і відсутність чіткої форми.
«Шнк Флойд» вважають одним із найуспішніших гуртів Великої Британії, відомим своїми філософськими текстами, експериментами зі звуком, цікавими обкладинками альбомів й оригінальними концертами.
Гурт сформувався в Лондоні у 1965 р. До його складу входили Нік Мейсон, Роджер Вотерс, Річард Райт і Боб Клоз. «Шнк Флойд» досяг справжніх світових висот. Його концептуальні альбоми «Зворотний бік місяця» («The Dark Side of the Moon»),«Якби ти була тут» («Wish You Were Here»), «Звірі» («Animals»), і рок-опера «Стіна» («The Wall»), придбало понад 210 мільйонів слухачів.
Психоделік-рок (психоделічмий рок) - напрям рок-музики, для якого характерні фантастичні, містичні та символічні образи.
Я у світі музики: сприймаю, розумію
Британський гурт «Квін» («Queen»), поєднавши у своїй творчості ознаки різних напрямів рок-музики, створила власний неповторний стиль. Своїм надзвичайним успіхом група завдячує передусім таланту і харизмі вокаліста Фре-ді Мерк'юрі.
У 1968 р. гітарист Брайан Мей, студент Імперського коледжу в Лондоні, і басист Тім
Стаффелл вирішили створити гурт, який назвали «Усмішка» («Smile»). Під час навчання в художньому училищі Ілінга, Тім Стаффелл затоваришував із однокурсником Фаррухом Бульса-ра, який узяв собі англійське ім'я Фредді Мерк'юрі. Хлопець незабаром став відданим шанувальником «Smile». Наприкінці 1970 р. Стаффелл покинув гурт, а інші учасники разом із Фредді продовжили роботу в колективі, який відтоді мав назву «Queen».
МУЗИЧНИЙ КАЛЕЙДОСКОП
Незадовго до випуску першого альбому «Queen» Фредді Мерк'юрі, який мав освіту дизайнера, створив логотип гурту. Малюнок поєднав у собі знаки зодіаку всіх чотирьох членів гурту: два леви (знак зодіаку Дікона і Тейлора - Лев), краб (Мей - Рак), і дві феї (Мерк'юрі - Діва). Леви тримають стилізовану літеру «Q», на якій лежить краб. Феї розміщені трохи нижче левів - на гілках. Корона займає місце всередині літери «Q», а над усією композицією височіє птах фенікс з розправленими крилами. Логотип схожий на герб Сполученого Королівства.
Сьогодні найвідомішим представником української рок-музики вважають гурт «Океан Ельзн». Лідером (фронтменом) і автором майже всіх пісень музичного колектива є Святослав Вакарчук. Музика «Океана Бльзи» різноманітна своїми настроями: ліричними, енергійними, танцювальними, звитяжними. Вірші пісень С. Бакарчука називають пісенною поезією, адже його літературна мова наповнена складними римами, непере-вершеннми образами, вишуканими порівняннями тощо. Дуже часто в музиці «Океану Бльзи» можнапочути українські народні мотиви, які гармонійно вплітаються в рок-ритми. Гурт успішно гастролює Україною, Америкою, Європою. У доробку «океанів» 8 студійних альбомів. У 2014 р. «Океан Ельзи» відзначив концертами свій ювілей - 20-річчя, найгучніші і наймасштабніпіі з яких відбулися на стадіонах Києва і Львова.
ПОРТРЕТ МИТЦЯ
Вакарчук Святослав Іванович (нар. 1975 p.) - український музикант, вокаліст, лідер рок-гурту «Океан Ельзи», композитор,
громадський діяч, заслужений артист України, кандидат фізико-математичних наук.
Народи вся у сім'ї професора фізики Івана Вакарчука. Навчався в музичній школі у класах скрипки і баяну. У шкільні роки брав участь у КВК, у створенні шкільного театру, був гравцем баскетбольної команди. У 1990 р. Святослав відвідав Канаду (за міжнародним обміном учнів США, Канади, України), звідки привіз велику колекцію касет і записів рок-музики.
Після закінчення школи навчався у Львівському університеті на фізичному факультеті. У 1994 р. створив гурт «Океан Ельзи, лідером, композитором і співаком якого є і сьогодні. Після закінчення університету С. Вакарчук обрав музичну кар'єру. Гурт до того часу вдало виступив на кількох фестивалях, і Святослав разом з усіма вирушив до Києва записувати дебютну платівку - «Там, де нас нема», 1998).
Я у світі музики: досліджую, дію
1. Ознайомся з історією створення гурту «Океан Ельзи», скориставшись офіційним сайтом гурту та іншими спеціалізованими музичними українськими сайтами.
2. Схарактеризуй характерні особливості рок-музики.
3. Проаналізуй сольні партії музичних інструментів у рок-музиці. Порівняй їх із джазом.
4. За бажанням, створи дискографію найпопулярніших рок-гуртів.

Нові підручники 7 клас 2015 з геометріі, української літератури, алгебри
ГДЗ відповіді 7 клас інформатика. біологія. історія України


Категория:
2015
| Просмотров: 374 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть