загрузка...
Тема 18. Музичні Польща і Чехія - 2 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 2 » Тема 18. Музичні Польща і Чехія
19:30
Тема 18. Музичні Польща і Чехія

Наступна наша мандрівка — до європейських країн Польщі та Чехії. Народи цих держав здавна вирізнялися своєю музикальністю. Свою батьківщину прославили в усьому світі видатні композитори — Фридерик Шопен та Антонін Дворжак.
Польські пісній танці тісно пов'язані між собою. Танці виконувалися під пісні, а пісні вирізнялися ритмічністю й танцювальністю.
У далекі часи в Польщі, як і в інших країнах, було багато мандрівних музикантів, які римували слова у вірші, вигадували власні мелодії, грали на різних музичних інструментах, а також ставили вистави:.
Найпопулярнішим польським народним музичним інструментом вважається лютня.
МУЗИЧНИЙ КАЛЕЙДОСКОП
Лютня — струнний щипковий інструмент, який має давню історію. Виник на сході, однак набув популярності в європейських країнах, зокрема, в Італії, Іспанії, Польщі, Чехії тощо.
Польські танці мали велику популярність на батьківщині, тому й не дивно, що згодом пошири-
лися іншими країнами Європи.
Пригадай назви польських танців, про які тобі доводилося чути на уроках музичного мистецтва минулого року.
А ще Польща відома творцями музики, зокрема, композитором Фридериком Шопеном. Він написав чимало танців.
Фридерик Шопен захоплювався польською музичною культурою. Особливо йому подобалися народні танці* які були поширені серед мешканців Мазовії, а називалися вони мазурки. Це «танець поривчастих рухів», швидкий, яскравий і блискучий.
Мазурка — польський народний танець із характерним пунктирним ритмом та швидким темпом.
Фридерик Шопен написав близько 60 мазурок. У них композитор зобразив побут поляків, їхній характер, а також образи рідної природи.
Слухаємо музику Фридерик Шопен, Мазурка ля мінор.
Якими почуттями сповнена музика? Схарактеризуй прослуханий твір, скориставшись підказкою королеви Мелодії.
-ПОРТРЕТ КОМПОЗИТОРА
Улюбленим  музичним  інструментом Фридерика Шопена було фортепіано. Душа фортепіано» — так називали польського генія. На ньому він вчився грати з раннього дитинства. Будучи прекрасним піаністом, він написав для фортепіано велику кількість творів. Серед них — вальси, полонези, мазурки, прелюдії, етюди. Перші композиторські спроби юного музиканта мали успіх. У 7-рІчному віці він написав маленький Полонез соль мінор. Незабаром почав виступати в аристократичних салонах, а вже в 12 років Фриде-рик Шопен прославився як неперевершений піаніст.
Народ Чехії також дуже полюбляє танцювати. Чеська народна музика стрімка, рухлива, танцювальна. Такі самі ознаки має й класична музика,
зокрема, твори Антоніна Дворжака — відомого чеського композитора.
Саме такі Класики — це майстри музики, творчість яких вважають взірцевою. Яскраво це ілюструє Антонін Дворжак. Його дитинство було сповнене народною музикою, сільськими танцями та веселими мелодіями пісень. Він не лише слухав їх, а й брав участь у народних обрядах. У 9-річному віці Антонін навчився грати на скрипці, був виконавцем в оркестрі.
Найвідомішими творами Дворжака вважаються «Слов'янські танці», де він намагався відобразити життя, побут та характер чеського народу. Окрім того, у цих творах можна почути танці й інших народів, і навіть український гопак.
Антонім Дворжак, Слов'янський танець (на вибір вчителя)
Чи почув ти знайомі мелодії? Наспіви якого народу ти почув? Який характер танцю? Схарактеризуй контрастні елементи музичної мови.
А я дізнався, що найвідомі-шим чеським танцем вважається полька.
С. Стриєньська. Полька
Полька (від чеського «пулька» — півкрока) — чеський народний танець. Виконується парами швидкими стрибками по колу.
Музика навкило нас
1.  Визнач музичну форму мазурки, яку слухали на уроці.
2.  Обери   музичний   інструмент,   для   якого   писав   музику Фридерик Шопен.
3.  Вигадай рухи до пісні-танцю полька.


Категория:
2015
| Просмотров: 457 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть