загрузка...
Тема 19-20. Подорож на Північ. Казкові звірі - 1 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 1 » Тема 19-20. Подорож на Північ. Казкові звірі
10:47
Тема 19-20. Подорож на Північ. Казкові звірі

З гарячої пустелі вирушаймо на Північ! Може там серед блакитних і смарагдових льодовиків, іскристих снігів, заблукала Фантазія? Помилуйся північними краєвидами: дивовижним полярним сяйвом, лісовими хащами, крижаним океаном ^^^ або кришталевою зимовою річкою, засніженою дорогою, що веде нас вдалечінь.
Хоч ми й звикли називати сніг білим, але насправді — залежно від освітлення, навколишнього середовища тощо — він набуває відтінків інших кольорів. Поглянь, як відтінки фіолетового, синього і зеленого кольорів урізноманітнюють і збагачують зимові краєвиди. У той же час вони такі ніжні, що ми все одно сприймаємо сніг білим. Сонячне світло надає снігу теплих золотавих, рожевих відтінків, а тіні на снігу виглядають синіми, блакитними.
Придивись до краєвидів, що тебе оточують. Міста і села сполучають дороги. Коли ти прямуєш нею, здається, ніби вона вдалині звужується, хоча насправді її ширина не змінюється. Так само сприймається в перспективі й річка. Митці використовують лінійну перспективу, щоб зобразити на картинах паралельні лінії, що обмежують дорогу й річку, звужуючи їх у напрямку горизонту.
• Як лінійна перспектива допомагає створити художній образ дороги?
• Проаналізуй, як за допомогою перспективного зближення паралельних ліній, спрямованих вдалину, художники відобразили глибину простору в картинах.
Щоб передати простір, художники також використовують повітряну перспективу, за якої, що ближче до лінії горизонту, тим менш чітко, яскраво і контрастно зображаються об'єкти (дерева, ліс, гори, кораблі тощо). Так, на дальньому плані кольори більш тьмяні, набувають холодних відтінків.
• Роздивися, як художники передають далечінь у краєвидах. Що зображено на передньому плані? Як змінилися кольори вдалині?
Практичне завдання
Створи композицію на одну із запропонованих тем: «Подорож на Північ», «Засніжена дорога», «Зимова річка» (акварель, гуаш).
Поради Чарівниці Гармонії
Обери сюжет, який тебе зацікавив, і наміть композицію. За допомогою лінійної та повітряної перспективи зобрази північний краєвид. За бажанням домалюй тварин — білих ведмедів, струнких оленів, пухнастих лисиць.
Запитання І завдання
1.   Поясни, як художники зображають дороги та річки в перспективі.
2.   Як змінюються кольори з віддаленням до лінії горизонту?

Казкові звірі
Як ти гадаєш, чи може хтось із казкових героїв допомогти нам у пошуках Фантазії? Пригадай тварин — персонажів казок. Зазвичай такі дійові особи розумні, кмітливі, хоробрі, вірні друзі. Зображувати казкового персонажа дуже цікаво. Цим професійно опікуються художники-ілюстратори, які допомагають читачеві отримати уявлення про зовнішній вигляд персонажів, місце та час зображуваних подій.
Інколи тварин зображають схожими на людей, із різними характерами. Так, наприклад, лисиця — хитра й підлеслива, вовк — лихий, заєць — боязкий, алев — цар звірів — мужній і дужий.
•   Розкажи про персонажів на ілюстраціях. Поясни, як художникам удалося зобразити риси їхніх характерів.
Роздивись ілюстрації до народних казок, які намалював відомий український художник Кость Лавро.
Зверни увагу на те, що, створюючи образи казкових тварин, автор зберіг притаманні реальним тваринам забарвлення, пропорції фігури, форму голови, тулуба, лап тощо. Проте їхні рухи й постава — як у людини. Художник «одягнув» звірів у яскраве вбрання, надав «обличчям» особливого виразу й емоційності.
•   Який образ казкового персонажа, створеного К. Лавро, найбільше тобі подобається і чому?
Практичне завдання
Створи композицію «Казковий звір» (кольорові олівці, фломастери, акварель). За бажанням об'єднайте роботи з однокласниками у спільну композицію.
Поради Чарівниці Гармонії
Пригадай українські народні казки. Обери тварину, яку ти хочеш намалювати. Відповідно до фрагменту казки, продумай позу, рухи тварини. Пофантазуй, як зробити цей образ казковим (зміна пропорцій, цікавий декор тощо).
Запитання і завдання
1.   Пригадай улюблену казку. Наскільки намальовані ілюстрації в книжці відповідають художнім образам, створеним твоєю уявою?
2.   Якого казкового персонажа можна запропонувати на роль ведучого для телепередачі про тварин?


Категория:
2015
| Просмотров: 356 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть