загрузка...
Тема 1-2. Літні враження. Дерева казкового лісу - 1 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 1 » Тема 1-2. Літні враження. Дерева казкового лісу
10:16
Тема 1-2. Літні враження. Дерева казкового лісу

Щоб знайти Фантазію, тобі треба стати справжнім митцем. Поміркуй: як з'являються твори мистецтва? Як художникам удається так красиво і цікаво зображати реальний і фантастичний світи? Чому одні й ті самі речі, краєвиди, а також людей кожен художник малює по-своєму? Як митцям удається передавати у творах свої почуття та враження?
Митець пізнає, порівнює події, явища реального або вигаданого світу відповідно до власних уявлень і переконань і прагне їх зобразити. Урешті решт він втілює свій творчий задум у художньому образі. Саме в ньому він виражає свої думки й емоції, власне бачення довкілля — реального світу природи, людей, речей. Деякі митці створюють фантастичні образи, зображаючи світ, якого насправді не існує.
Так, твір мистецтва — це передусім художні образи, які створює митець, результат його творчої діяльності.
Яскраве літнє сонечко, пахучі квіти та трави, веселі прогулянки з дру-: зями і радісні миті спілкування з навколишнім світом — ось про що кожен з нас згадує восени. І митці — не виняток. Вони, як люди творчі, відображають власні літні враження й емоції в картинах, скульптурах, музиці тощо. Для того щоб створити художній образ у певному виді образотворчого мистецтва, художники використовують різні засоби виразності. Так, у графіці — це точка, лінія, пляма, штрих; у живописі — колір; у скульптурі — об'єм і пластика форми.
•   Порівняй художню мову творів різних видів образотворчого мистецтва. Як вона вплинула на створення художніх образів?
От тільки самої художньої мови замало. Аби художній образ був цікавим, треба мати ще дещо... Здогадалися, про що йдеться? Звісно, про ФАНТАЗІЮ! Тому хуткіше починаймо творити, щоб Фантазія врешті-решт повернулася до країни Образотворчого мистецтва.
А допомагає художникові реалізувати творчий задум, гармонійно розмістити та поєднати між собою всі частини художнього твору — композиція.
•  Чим відрізняються подані художні твори за композицією? У яких відображено рух, а в яких — спокій?
• Які сюжети літнього відпочинку відобразили художники на картинах? Проаналізуй композиції художніх творів: як автори привертають увагу глядача до головного в них? Яке значення, на твою думку, має розмір і колір зображуваного, взаємне розміщення різних частин у композиції?
Практичне завдання
Створи декоративну або сюжетну композицію «Літні враження» (пастель, воскові або кольорові олівці; тонований, кольоровий папір; штучні або природні матеріали: тканина, намистинки або засушені квіти й листочки, гілочки, мушлі, камінці).
Поради Чарівниці Гармонії
Створючи художній образ літа, уяви, наприклад, який характер у теплого сонечка, веселі хвильки на річці або озері, яскраві квіти, на що схожа різнокольорова райдуга або пригадай веселі літні ігри та розваги.
Розмісти окремі частини зображення так, щоб разом вони утворювали врівноважену, гармонійну композицію.
Запитання і завдання
1.   Розкажи, що ти знаєш про художній образ у мистецтві.
2.   За допомогою яких засобів виразності створюється художній образ у графіці, живописі, скульптурі?

Дерева казкового лісу
Ось на нашому шляху виник таємничий, химерний ліс. Силуети високих, кремезних дерев із мереживом чорних гілок чітко вирізняються на тлі неба. Проте не треба боятися: варто тільки намалювати цей ліс, і він одразу втратить зловісні чари й покаже нам потрібну стежинку.
•   Пригадай, як художники-графіки досягають виразності у своїх творах. Які засоби вони застосовують для передання простору?
Точка — найменша «помічниця» художника-графіка. Проте навіть одна точка на аркуші паперу вже утворює композицію. А скупченням точок можна передати плавні переходи світлотіні. Пляма, на відміну від точки, часто контрастує із тлом. Пляма у вигляді силуету найкраще виявляє характерні особливості форми, привертає увагу чіткістю й точністю рисунка.
ліпи. Лінією можна не тільки передавати форму зображуваного, а й виражати настрій, емоції. Основна ознака лінії — це її пластичність. Ти вже знаєш, що лінія може бути пряма і крива, ламана і хвиляста, тонка і товста, переривчаста і неперервна. Тому лініями можна намалювати людей і тварин, предмети і краєвиди. Штрихування застосовують для передання об'ємності і фактури форми, її розміщення у просторі, а також характеру зображуваного.
• Проаналізуй графічні засоби виразності, які застосував художник для створення образів дерев.
Секрети художніх технік і матеріалів
Гратаж (із французької мови означає «скребти, дряпати») — це художня техніка, суть якої полягає у продряпуванні зображення гострим інструментом (голкою, пером) аркуша картону. Спочатку картон рівномірно натирають свічкою. Далі широким пензлем наносять туш, змішану з мильним розчином. Після висихання туші можна приступати до продряпування світлих штрихів на темному тлі.
Серед українських майстрів графічного мистецтва, які працювали в цій техніці, найвідомішим є Павло Бедзір. Він створив серію графічних робіт «З життя дерев», більшість з яких виконані в техніці гратажу.
•  Роздивись особливості техніки гратаж. Чи згоден ти з назвою, яку дав картині автор? Чому?
Практичне завдання
Створи образи дерев у композиції «Таємничий ліс», застосовуючи засоби виразності графіки: лінії, штрихи, точки, плями. Обери графічну техніку: гратаж або пля-мографію (чорнило, туш; віск; перо, голка, паличка, трубочка).
Поради Чарівниці Гармонії Створюючи композицію в техніці «плямографії», стовбури й гілки дерев виводять пером або паличкою з мокрої чорнильної плями. Також можна дмухати на плямку крізь трубочку, спрямовуючи повітря у напрямку «зростання» гілочок.
Якщо захочеш виконати малюнок у техніці гратажу, заздалегідь підготуй аркуш картону відповідно до техніки виконання. Щоб малюнок був більш виразним і цікавим можна, застосувавши кольоровий картон або розфарбувавши тло перед нанесенням воску.
Запитання і завдання
1.   Назви властивості засобів виразності графіки, які допомагають створювати художній образ.
2.   Яка з графічних технік тебе зацікавила найбільше І чому?


Категория:
2015
| Просмотров: 500 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть