загрузка...
Тема 1. Я люблю свою країну - Україну! - 2 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 2 » Тема 1. Я люблю свою країну - Україну!
14:18
Тема 1. Я люблю свою країну - Україну!

Добридень! Ось ми й знову зустрілися. Наша подорож країною Музики триває! Яку музику, дорогі учні, ви слухали влітку? Що нового дізналися? Цього року ми будемо мандрувати світом народної та професійної музики. І вже сьогодні на нас чекають музичні стежки України. А невдовзі ми завітаємо на гостини до інших країн! Коли будеш ознайомлюватися із національною музикою, дізнаєшся, у чому виявляються її особливості та яку роль вона відіграє в житті народу. Під час таких мандрівок тебе супроводжуватимуть друзі. Пригадай, як вони виглядають.
Толе, вирушаймо! Рідний край, милі серцю домівка, вулиця, місто, країна... Які ласкаві слова! А ще — рідна мова та пісні!
Український народ надзвичайно співучий, адже мова наша — солов'їна, тобто милозвучна й пісенна.  Неможливо уявити жодного свята,  під час якого не звучала би пісня.
Складаючи народну пісню, українці намагалися зробити її правдивою, щирою, емоційною. У давні часи пісні не записували, а передавали з уст в уста (усно). Імена творців, на жаль, невідомі, оскільки загубилися у віках. Тому називаються такі пісні народними, тобто створеними самим народом.
Народна пісня —  це створений  народом музичний твір із віршами.
«Пригадай особливості  народної пісні. Скористайся  підказкою королеви Мелодії.
Пригадай українські народні пісні, яким притаманні ці особливості. Наспівай.
Упродовж багатьох століть люди створюють і співають пісні, у яких передають свою радість і сум, згадують про минуле і мріють про майбутнє, змальовують природу рідного краю. У народних піснях відображається характер народ)', його звичаї, традиції, обряди, свята та ігри. Найулюбленішою піснею всіх дітей з народження є колискова — пісня, що дарує малечі спокій, тепло й ласку, які линуть з маминим чи бабусиним голосом.
Слухаємо музику
Українська народна пісня «Повішу я колисочку».
Який характер пісні? Що виникло в уяві під час прослухову-вання? Який настрій викликає ця пісня?
Український композитор Кирило Стеценко був зачарований природою України та її піснями — ніжними, ліричними... У своєму творі «Вечірня пісня» він зобразив захід сонця, тишу і спокій літнього вечора, почуття людини, закоханої у природу, її красу.
Прочитай слова з цієї пісні. Якби тобі випала така нагода — стати композитором, у якому характері ти написав би цю пісню? А як назвав би?
Тихесенький вечір на землю спадає, 
 сонце сідає в темнесенький гай. 
Ой сонечко ясне, невже ж ти втомилось, 
Чи ти розгнівилось? Іще не лягай!
Кирило Стецєнко, «Вечірня пісня»
Яка картина виникла в уяві? Схарактеризуй мелодію, темп, динаміку. Порівняй пісню композитора зі своєю мелодією. Порівняй настрої пісні та картини. Що в них спільного?
ПОРТРЕТ КОМПОЗИТОРА
Український композитор Кирило Стецєнко народився в багатодітній сім'ї. Від тата отримав хист до малярства — навчався в художній школі, а від мами і старших сестер — любов до музики та здібності до її створення й виконання. Якось маленький Кирило із захопленням змайстрував собі скрипку, з якою брав участь у родинних співочих вечорах. Та найбільше хлопець полюбляв слухати народні пісні, що їх виконували батьки.
Усе своє життя К. Стецєнко присвятив музиці, яка вирізняється щирістю, поетичністю, яскравою мелодійністю. У його доробку чимало хорових й інструментальних творів, а також багато обробок народних пісень. Був організатором Першого київського народного хору. Створив опери для дітей: «Лисичка, котик І півник», «Івасик-Телесик».
1. Допоможи Тріольчику правильно виконати українську народну пісню «Повішу я колисочку».
2. Порівняй «Вечірню пісню» К. Стецєнка з українською народною піснею «Повішу я колисочку». Що в них спільного?
3. Обери музичний інструмент, який би найкраще відобразив наспівність мелодій цих творів.

 


Категория:
2015
| Просмотров: 411 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть