загрузка...
Тема 20-21. Поп музика. Французький шансон - 13 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 13 » Тема 20-21. Поп музика. Французький шансон
14:31
Тема 20-21. Поп музика. Французький шансон

У 50-х роках XX ст. поп-музикою (з англійської «популярна, загальнодоступна музика») називали рок-музику, пізніше ці поняття розділилися. Поп-музика - це розважальна музика для загалу, яка використовує жанри, стилі і напрями рок-музики. У цьому полягає її відмінність від популярної музики в широкому значенні слова - найвідоміших, часто виконуваних творів (зокрема симфонічних).
Поп-музика орієнтується на загальний смак слухачів, тому під час створення таких творів використовуються вже випробувані музичні стандарти. Проте, будь-які правила мають винятки, і найвідоміпіі представники поп-музики, такі як, наприклад, шведська група «АББА», австралійська «Бі Джіз», німецька «Модерн Токінг» - це високопрофесійні музиканти, чиї композиції мають заслужену популярність.
Поп-музика (популярна музика) - жанр сучасної музики, твори якого легко сприймає і розуміє масовий слухач; основна увага приділена власне пісні - мелодії і тексту, а не інструментальному виконанню.
Я у світі музики: сприймаю, розумію
Порівняйте інтерпретацію М. Стецюка з оригіналом пісні. Як змінюється сприйняття твору, коли в ньому звучать голоси?
ПОРТРЕТ МИТЦЯ
Гурт «АББА» («АВВА») - шведський музичний квартет, утворений у 1972 р. у Стокгольмі. Гурт проіснував десять років, упродовж яких посідав найвищі місця у світових чартах (рейтингах пісень). Назва гурту складаеть перших літер імен учасників - Аг-нета, Бйорн, Бенні, Анні-Фрід. Заснували гурт музиканти, співаки й автори пісень Бйорн Ульвеус і Бенні Андерссон. У 1974 році «АББА» перемогла на конкурсі пісні «Євробачення».
«АББА» вважається одним з найуспішніших колективів упродовж усієї історії популярної музики. Сьогодні навряд чи знайдеться радіостанція, на хвилях якої не звучать пісні цього гурту. Альбоми талановитих скандинавів купують і нині, тому й не дивно, що загальний наклад проданих записів і синглів «АББА» сягає 380 мільйонів.
Основне призначення поп-музики - розважати людей, створити їм гарний, переважно танцювальний настрій. А спонукає до танців музика в стилі соул, диско, техно, хіп-хоп, джангл-біт. Танцювальний ритм стрімко набував важливого значення в музиці, тоді як мелодія і вокал переміщалися на другий план. Однак є чимало виконавців, які успішно поєднують у своїх виступах танцювальний ритм, мелодію і вірші. Так, у 80-90-х pp. XX ст. увесь світ захоплювався творчістю Мадонни, Майкла Джексона та інших.
ПОРТРЕТ МИТЦЯ
Майкл Джексон (1958-2009) - усе-світньо відомий американський поп- і рок-співак, композитор, танцюрист, актор. Лауреат премій «Греммі», володар звання «Зірка століття».
Народився у великій сім'ї, усі члени якої - дорослі й діти, полюбляли слухати музику, співати і грати на музичних інструментах. Батько родини створив гурт, до складу якого увійшли п'ятеро синів - Майкл був солістом. Шлях гурту «Брати Джексони» до слави минав крізь величезну кількість різноманітних конкурсів, фестевалей тощо. Діти в буденний час проводили репетиції, а у вихідні давали концерти. З легкої руки видатної співачки тих часів Дайани Росе гурт набував шаленої популярності...
Наприкінці 1970-х pp. Майкл розпочав сольну кар'єру. Його дебютний альбом «Не зупиняйся» («Don't Stop») посів перше місце в рейтингах популярних пісень. Був одружений із донькою короля рок-н-роллу - Елвіса Преслі.
Упродовж життя Майкл невтомно працював над новими піснями, записував численні альбоми, створював неймовірні шоу для концертної діяльності... Однак у його щільному графіку ніколи не бракувало місця для доброчинності, зокрема фінсував опіковий центр.
Символом української поп-музики вважають пісню «Червона рута». В основі її тексту лежить давньогрецька легенда про квітку руту, яка цвіте раз на двадцять років, даруючи щастя тим, хто її знайде. Автором музики та віршів є Володимир Івасюк, а одна з перших, хто виконував «Червону руту», - неперевершена Софія Ротару. Співачка створила власний стиль виконання, для якого притаманне тонке і гармонійне поєднання народних і сучасних естрадних ритмів. Експресивна й піднесена манера її виконання, оптимізм і ліричність, не позбавлена і драматичних нот, хвилюючий голос, яскрава зовнішність знайшли відгук у серцях мільйонів шанувальників артистки. У1971 р. Софі я Ротару виконала головну роль у музичному телефільмі «Червона рута».
ПОРТРЕТ МИТЦЯ      >к
Ротару Софія Михайлівна (нар. у 1947 р.) -українська естрадна співачка, народна артистка Молдови, України, лауреат численних премій та фестивалів.
Почала співати з першого класу, брала участь у шкільному і церковному хорі. В юнацькі роки відвідувала драматичний гурток, виконувала народні пісні на різноманітних конкурсах. Навчалася в Чернівецькому музичному училищі. У 1968 р. стала лауреатом IX Всесвітнього фестивалю молоді і студентів у Софії (Болгарія), одержавши золоту медаль за виконання української народної пісні «На камені стою», молдовської - «Люблю весну», «Степом, степом» А. Пашкевича, «Валентини» Г. Георгіце (присвячена жінці-космонавту Валентині Терешковій).
Ротару виконала чимало ролей у документальних і художніх фільмах, одним із найвизначніших із яких є кінострічка «Душа». Співачка і нині не полишає виконавську діяльність, щороку її запрошують на фестиваль «Пісня року». У доробку Ротару чимало пісень, на яких зростало не одне покоління слухачів поп-музики: «Водограй», «Меланхоліє», «Мій рідний край», «Хуторянка» тощо.
Я у світі музики: досліджую, дію
1. Досліди творчий шлях відомого українського композитора Володимира Івасюка. Що тебе вражає у його піснях?
2. Підготуй повідомлення про відому українську співачку Софію Ротару. Проаналізуй її виконавський стиль.
3. Послухай твори сучасної популярної музики. Яким виконавцям ти надаєш перевагу і чому?
Най популярніш им музичним жанром Франції є шансон (з французької це слово означає «пісня»). Французький шансон - це народне або жанрове виконання пісень. Звуки шансона можна було почути в кафе, бістро, на вулиці. Як музичний жанр він виник ще у XV-XVI ст., а починаючи з кінця XIX ст. цей термін застосовується переважно до професійних естрадних співаків. У жанрі шансону виконували свої хіти такі відомі французькі співаки як Шарль Азнавур, Жорж Брассенс, їв Монтан, Джо Дассен, Едіт Шаф, Мірей Матьє.
Головною особливістю французького шансону є лірична мелодія та емоційна композиція, яку мав відобразити своїм голосом виконавець. За своїми сюжетами пісні шансону - це реальні життєві історії. Мистецтво шансоньє (виконавця шансону) полягає в тому, щоб показати «міні-виставу», де співак не тільки виконує пісню, а «проживає» її. Найвідомішою виконавицею класичного шансону є неперевершена Едіт Піаф.
Я у світі музики: сприймаю, розумію
Схарактеризуйте манеру виконання співачки. Що найбільше вражає у її співі?
ПОРТРЕТ МИТЦЯ
Едіт Піаф, справжнє ім'я Едіт Джованна Ґассіон, (1915-1963) -всесвітньо відома французька співачка й акторка. Дитинство Едіт було складним, оскільки зростала дівчинкау бідних умовах, без належної уваги й любові батьків. У 1935 р., перебуваючи на межі бідності й злиднів, Едіт помітив власник одного з кабаре в Парижі - Луї Лепле. Чоловік став першим наставником утворчій долі дівчини: вчив її співу, співпрацювати з музикантами, правилам етикету тощо.
Окрім того, Лепле дав їй сценічне ім'я - Піаф (з французької «горобчик»). Його вибір не видається дивним: в Едіт неймовірним чином поєднувалися дзвінкий і водночас гнучкий голос, тендітна зовнішність і вольовий, життєстверджувальний характер. Спів Піаф з перших нот вражав усіх без винятку.
З другої половини сорокових років Едіт Піаф успішно гастролює країнами всього світу. Щоразу концерт завершувався тривалими оваціями шанувальників її таланту. Навійдоміші пісні, зокрема «La vie en rose», «Padam... Padam...», «Sous le ciel de Paris», «Non, je ne regrette rien», переспівували безліч артистів різних часів. Творчість Піаф актуальна й сьогодні.
Висловіть власні враження від прослуханої пісні. (До найбільше вам сподобалося?
ПОРТРЕТ МИТЦЯ
Джо Дассен, повне ім'я Джозеф Айра Дассен (1938-1980) - французький співак і музикант американського походження, народився в м. Нью-Йорк, у сім'ї популярного кінорежисера Жуля Дас-сена і Беатріс Лонер - угорської скрипаль-ки. Має українське коріння: його дідусь прибув до Америки з Одеси.
Джо здобував вищу освіту у Швейцарії, а потім і на батьківщині - в Америці. У 20-річ-ному віці записав декілька пісень до фільму «Закон», а вже за рік ці пісні вийшли окре-маою платівкою. Відтоді Джо почавє активно писати пісні, співпрацюючи з відомим італійським співаком Тото Кутуньо. Дассен писав пісні різними мовами: французькою, англійською, німецькою, іспанскою, італійською, російською, а також грецькою. Усі свої пісні Дассен виконував зворушливо и проникливо, а теплий, дещо оксамитовий тембр голосу й легка манера співу яскраво відображав усі ліричні й емоційні нюанси його неперевершених композицій.
ПОРТРЕТ МИТЦЯ
Патрисія Каас (нар. у 1966 p.) - відома французька співачка. Репертуар Каас - це суміш поп-музики, джазу і класичного шансону. У 13 років вона виграла престижний співацький конкурс. Відтоді розпочалася її професійна кар'єра спочатку в Німеччині, а потім у Франції. Дебютний альбом «Мадмуазель співає...» («Mademoiselle chante...») світ побчив у 1988 р. Відтоді було продано понад 17 мільйонів записів з її піснями, найяскравіші з яких відзначені численими нагородами різних конкурсів.
Каас активно гастролює і нині, записує нові пісні й альбоми. Так, одним із останніх досягнень співачки вважають альбом «Патрисія Каас співає Піаф» (2012 р.), у якому артистка надала нового звучання, сучасного життя пісням видатної виконавиці середини XX ст. - ЕдітПіаф.
Я у світі музики: досліджую, дію
1. Дослідіть історію виникнення французького шансону. У чому виявля-ютсья його особливості?
2. Знайдіть інформацію про відомих французьких шансоньє. Підготуйте презентацію про їхню творічість.
3. За бажанням. Створівть дискографію найпопулярніших виконавців французького шансону.

Нові підручники 7 клас 2015 з геометріі, української літератури, алгебри
ГДЗ відповіді 7 клас інформатика. біологія. історія України


Категория:
2015
| Просмотров: 577 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть