загрузка...
Тема 20. Українські наспіви линуть світом - 3 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 3 » Тема 20. Українські наспіви линуть світом
17:59
Тема 20. Українські наспіви линуть світом

Під час подорожей різними країнами Європи складно не помітити, що кожен народ має свої національні фольклорні здобутки. Та в музичному мистецтві різних народів можна знайти спільні й відмін-ні ознаки. Зокрема, виникнення та побутування українського фольклору мають єдину основу з фольклором інших слов'янських народів. Тому сьогодні ми залишимося вдома. Однак сумувати нам не доведеться, адже ми зустрінемо гостей з інших країн.
«Пригадай, як називаються пісні, що пов'язані з чудовим святом запрошенням весни.
Веснянки  —  народні календари о-об рядов і пісні, які виконують для зустрічі весни.
Багато років тому російський композитор Петро Чайковський гостював в українському місті Тростянці (Сумської області). Тут він із захопленням слухав народні пісні, серед яких була й веснянка «Вийди, вийди, Іванку», яку співали дівчата. Послухай і ти цю пісню.
Слухаємо музику
Веснянка -Вийди, вийди, Іванку». 
Який характер веснянки? Які особливості її виконання?
Ця пісня настільки сподобалася П. Чайковському, що пізніше він включив її до свого Першого концерту для фортепіано з оркестром. Сьогодні цей
концерт виконують багато піаністів усього світу.
Пригадай, що означає слово "концерт».
Петро Чайковський, Перший концерт для фортепіано з оркестром (фінал).
Хто виконує цей твір? Як звучала веснянка в інструментальному виконанні? Чи змінився характер звучання пісні? Як вона звучить у партії фортепіано? А в симфонічному оркестрі?
Варіації на українські теми писали й німецькі композитори. Відомий митець Людвиг ван Бетховен створив варіації на основі української пісні За городом качки пливуть».
Людвиг ван Бетховен, Варіації на українські теми.
Який характер музики? Чи простежуются українські наспіви у творі німецького композитора? Що можна уявити, слухаючи твір?
ПОРТРЕТ КОМПОЗИТОРА                                                         
Людвиг ван Бетховен зростав у бідній сім'ї. Одного разу, помітивши, з якою увагою і насолодою чотирирічний Людвиг слухає музику, батько почав навчати його І грі на фортепіано, а потім і на скрипці. До занять сина він ставився досить суворо, примушуючи його тренуватися цілими днями. Батько Людвига не дозволяв синові навіть грати з однолітками, щоб він не відволікався від занять.
Музика навколо вас
1. Обери музичний інструмент, який допоможе підкреслити  радісне звучання.                             
2. Який музичний Інструмент "Змагається» з оркестром у Першому концерті для фортепіано з оркестром П. Чайковського?


Категория:
2015
| Просмотров: 446 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть