загрузка...
Тема 21-22. Пташка щастя. Свято весняної природи - 1 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 1 » Тема 21-22. Пташка щастя. Свято весняної природи
10:50
Тема 21-22. Пташка щастя. Свято весняної природи

Майстри декоративно-прикладного мистецтва створюють образи фантастичних тварин і птахів на площині паперу (на полотні) та в об'ємі (у скульптурі). В українському народному мистецтві поширений образ чарівного птаха — символу щастя. Створювати образ такої пташки — справжня радість! Саме вона погодилася нам допомогти у пошуках Фантазії.
Птаха вважали оберегом, охоронцем домашнього затишку, що приносить щастя і добробут. Тому народні майстри вигадали чимало різноманітних зображень птаха, з-поміж яких — традиційні глиняні свистунці, різьблення по дереву та, звісно, декоративний розпис на папері й ужиткових виробах.
•   Придивись  до   образів   пташок,   створених  народними майстрами. Визнач серед ілюстрацій петриківський розпис.
Часто вважають, що пташка щастя має сине забарвлення. Роздивись таких птахів, намальованих народними майстрами. А який колір ти обрав би для цього птаха?
Практичне завдання
Створи об'ємний фантастичний образ «Пташка щастя» за мотивами творів українських народних митців (кольоровий папір, декоративні матеріали, гуаш).
Поради Чарівниці Гармонії
Пофантазуй і створи образ фантастичної пташки. Застосуй папе-ропластикуй аплікацію. Прикрась птаха яскравими візерунками або іншим декором (блискітками, намистинами, кольоровими нитками тощо).
Запитання І завдання
1,   Досліди, у якому виді мистецтва образ фантастичного птаха найбільш поширений.
2.   Яких декоративних птахів створюють народні майстри твого краю?    

Свято весняної природи
Поки ми мандрували різними світами, у нашому краї настала весна. Ніжні промені сонця пробудили природу: з'явилася зелена травичка, розквітли перші квіти, на деревах з'явилися бруньки. А як дзвінко співають пташки! Усі навколо радіють весні, а разом з усіма й ми. Тож хуткіше малювати ранню весну!
Весняні пейзажі різняться не лише за тематикою зображень — гори, ліси, поля, річки, озера, а й за кольорами. В одних краєвидах переважають яскраві радісні барви, в інших — спокійні, менш насичені. Кожний з них має свій настрій, що виражається в колориті — гармонійній взаємодії кольорів та їхніх відтінків, поєднаних художником для відтворення власного задуму.
•   Визнач колорит і настрій весняних пейзажів.
На передньому плані зелений колір часто тепліший, ніж на дальньому, адже з наближенням до лінії горизонту він набуває холодних відтінків.
У весняних пейзажах зазвичай багато відтінків зеленого кольору. Сонячне світло надає листю, траві та квітам теплих, жовтуватих відтінків, а в тіні зелені кольори виглядають холодними, у них наче відображається синь неба.
•   Роздивись, як утворюються різноманітні відтінки зеленого кольору акварельними й гуашевими фарбами.
Практичне завдання
Створи живописну композицію «Свято весняної природи» (акварель або гуаш).
Поради Чарівниці Гармонії
Продумай композицію: визнач, що малюватимеш у її центрі, а що зображатимеш навколо. Намагайся створити колорит, який передаватиме настрій пейзажу.
Л. Задорожна. Весна Запитання І завдання
1.   Поясни, як колір впливає на настрій у пейзажі.
2.   Як сонячне освітлення змінює кольори у природі?


Категория:
2015
| Просмотров: 547 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть