загрузка...
Тема 23-24. Мудрий кіт. Портрет богатиря - 1 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 1 » Тема 23-24. Мудрий кіт. Портрет богатиря
10:52
Тема 23-24. Мудрий кіт. Портрет богатиря

Упродовж наших захопливих мандрівок ми отримали найрізноманітніші враження. Усе це ми зобразили у своїх композиціях. А сьогодні сподіваємося скористатися порадами мудрого кота—саме він намагатиметься допомогти нам в пошуках Фантазії. Зазвичай художники створюють зображення тварин, схожі на реальні. Вони передають правильні пропорції тварин, особливості їхньої постави, характерні рухи. Тварин зображують статичними, коли вони відпочивають, їдять, або динамічними, тобто в русі, коли вони біжать, стрибають тощо.
•   Порівняй зображення котів. Знайди серед них статичні й динамічні. Чим вони схожі, а чим відрізняються?
Ні для кого не є таємницею, що най миліші, най-зворушливіпгі створіння на землі — пухнасті кошенята. І хоча вони ще не набули мудрості й трохи боязкі, однак їхня допитливість й енергійність тішать усіх навколо.
Зверни увагу, що пропорції кошенят відрізняються від пропорцій дорослих котів: голівки малюків більші, тулуби — менші, а лапки й хвостики — коротші.
•  Придивися, як правдиво художники відобразили характерні пози та рухи звірят.
•  Чи впізнаєш ти персонажів казок, образи яких втілені в скульптурі? Обгрунтуй свою думку.
•  Зверни увагу, як у скульпутрі передано шерсть кота. Як, на твою думку, це впливає на сприйняття його образу?
Практичне завдання
Створи графічну, живописну або скульптурну композицію «Мудрий кіт». Виконай завдання в тій техніці та тими матеріалами, що найбільше тобі подобаються (графітні, кольорові олівці, пастель; пластилін, солоне тісто).
Поради Чарівниці Гармонії
Створи образ кота е статичному або динамічному стані. Дотримуйся пропорцій тварини.
Запитання і завдання
Що допомагає художнику реалістично зображувати тварин? Поясни, як статичне і динамічне зображення тварини впливає на сприйняття Його художнього образу.

Портрет богатиря
Ось перед нами з'явилася похмура фортеця, де Нудьга та Лінь сховали від світу Фантазію. Щоб визволити її з неволі, покличмо казкового героя — Котигорошка. Цей мужній і сміливий хлопчик має богатирську силу. Усі його знають як вірного товариша, мужнього воїна, кмітливого переможця над лихим ворогом. Сподіваємося, що саме він визволить Фантазію. Для цього нам треба намалювати його портрет.
Відповідно до задуму, художники малюють людину на портреті по-різному: обличчям до глядача або збоку (у профіль); розміщують на картині по плечі, до пояса, на повний зріст тощо.
Зазвичай у портреті передають схожість із людиною, яку малюють. Тому митці намагаються зобразити правильні пропорції обличчя та фігури людини, передати її характер.
Портрет казкового героя особливий, адже художнику треба засобами образотворчого мистецтва відобразити не тільки його зовнішність (риси обличчя, поставу, одяг), ай характер.
• Придивися, як художники-ілюстратори уявили й намалювали Котигорошка — одного з найпопулярніших героїв українських народних казок. Що спільного в цих образах?
Відвалені вчинки Котигорошка надихнули і скульпторів на створення його портретних образів у круглій скульптурі та рельєфі. Одні твори прикрашають вулиці міст, стіни будинків, а іншими (мініатюрними) можна навіть погратися.
• Чому, на твою думку, серед усіх епізодів казки, найчастіше зображається битва Котигорошка зі змієм? Яке враження справило на тебе зображення казкового персонажа в об'ємі? Визнач серед поданих фотографій круглу скульптуру та рельєф.
Це цікаво
Образ Котигорошка настільки популярний і відомий в Україні, що його зображення розміщено навіть на поштовій марці.
Практичне завдання
Створи портретний образ Котигорошка у графіці або скульптурі {матеріали за вибором).
Поради Чарівниці Гармонії
Поміркуй, як краще зобразити Котигорошка, щоб передати його богатирську силу і мужній характер (на повний зріст чи інакше, у бою чи після перемоги). Адже саме йому доведеться визволяти Фантазію.
Намагайся зобразити Котигорошка таким, яким він описується в казці.
Запитання І завдання
1.   Розкажи, що ти знаєш про портрет.
2.   Який з образів Котигорошка тобі найбільше подобається І чому?


Категория:
2015
| Просмотров: 341 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть