загрузка...
Тема 23. Вишукана Франція - 3 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 3 » Тема 23. Вишукана Франція
18:04
Тема 23. Вишукана Франція

 Музика чарівної країни Франції сягає фольклорних витоків кельтських і германських племен, які жили в давні часи на її території.
У Франції безліч старовинних замків, господарі яких грали на музичних інструментах, слухали мандрівних музикантів, співали... Це було найулюбленіше місце королеви Мелодії та короля Ритма.
У давнин величні споруди наповнювалися звуками музики, коли в них відбувалися лицарські турніри, весілля, бенкети, бали. Нині більша частина цих споруд перетворилися на музеї.
Дізнайся, як називалися середньовічні французькі мандрівні музиканти.
Перший бал, про який відомо з історії, відбувся саме у Франції в 14 столітті. Відтоді вони набувають неймовірної популярності. Але не всі люди могли на нього потрапити: існували певні правила.
А. Босе. Бал Дізнайся, які існували правила, щоб потрапити на бал.
Дуже часто для участі в балах готували спеціальні карнавальні костюми, надягали маски, і тоді бал перетворювався на бал-карнавал, або бал-маскарад.
Сьогодні вишукані бали — рідкісне явище, а от карнавали набули неабиякої популярності і на бать-3^ ківщині, і поза її межами. Один з найвідоміших у світі карнавалів проводиться на півдні Франції, у м. Ніцца. Відкриття карнавалу розпочинається з появи короля і вибору королеви. Особливістю цієї щорічної події є те, що король кожного разу інакший: це може бути король Гастрономії, король Спорту, король Сміху, король Танцю, король Цирку тощо. Найяскравішими миттє-востями карнавалу вважаються «квіткові баталії», за якими можна спостерігати упродовж всього свят-кування: вулицями міста рухаються величезні барвисті кортежі, схожі на кошики квітів.
Французький композитор Каміль Сен-Савс був надзвичайно талановитим митцем і водночас великим жартівником! Він написав твір, який назвав «Карнавал тварин», що отримав велику популярність і часто виконується в концертах. Кожен із 14 номерів сюїти є своєрідним «портретом» якоїсь тварини.
Музика різних частин «Карнавалу тварин» часто використовується в кіно- і мультфільмах, рекламі, театральних постановках.
«Послухай один із номерів сюїти і визнач, хто саме зображений в музиці. Які почуття передає музика?
Слухаємо музику
Каміль Сен-Санс, "Карнавал тварино (фрагменти на вибір учителя).
ПОРТРЕТ КОМПОЗИТОРА
Каміль Сен-Санс був не тільки композитором, а й піаністом, органістом та письменником. З раннього дитинства чуйно прислухався до звуків природи: дзюрчання струмка, шелестіння листя, тихого подиху вітру. Усі ці звуки втілилися згодом у його музичних творах.
Батьки хлопчика — паризькі музиканти — приділяли багато уваги заняттям сина. Він почав складати музику з п'ятирічного віку. Сен-Санс багато подорожував і з величезною цікавістю ставився до музики народів Інших країн. Жартівлива сюїта «Карнавал тварин», яку композитор ніколи не розцінював серйозно і називав «великою зоологічною фантазією», була написана на приватне замовлення і за життя композитора виконана лише кілька разів у вузькому колі друзів.
Пригадай французьку пісню «Пастух», яку вивчали в 3 класі.
Французька народна пісня «Пастух» настільки свого часу сподобалася Вольфгангу Амадею Моцарту, що він створив на її тему варіації.
Вольфганг Амадей Моцарт, Варіації на тему французькоїпісні «Пастух».
Як змінилася пісня? Як розвивається мелодія?
Музика навколо вас
1. Допоможи феї Музичній формі визначити музичну форму твору В.А. Моцарта, який слухали на уроці.
2. Обери слова, що характеризують фрагмент сюїти Каміля Сен-Санса «Карнавал тварин», який прослухали.

 


Категория:
2015
| Просмотров: 350 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть