загрузка...
Тема 24-25. Мюзикл - 13 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 13 » Тема 24-25. Мюзикл
14:38
Тема 24-25. Мюзикл

Мюзикл - це жанр музичної вистави або музичного фільму, основу якого складають спів і хореографічні номери. Усе це об'єднано єдиним художнім задумом. Мюзикл - один з наймолодших жанрів сучасного музичного театру. Дехто вважає його американським різновидом оперети.
Пригадайте оперети і мюзикли, які ви слухали раніше. Поміркуйте, у чому полягає їхня відмінність.
Головна відмінність між оперетою і мюзиклом полягає у значенні музики в порівнянні з розмовними сценами. Музика в мюзиклі є одним із засобів музично-сценічного монтажу поряд з хореографією, пластикою, постановочними ефектами тощо.
Від інших різновидів драматичних творів для музичного театру (опера, оперета, балет) мюзикл вирізняється передусім синтетичністю: ані вокальні, ані танцювальні номери, ані музичний супровід у мюзиклі не є самодостатніми - вони лише слугують рівноправними засобами передання змісту. Сюжет, образи дійових осіб, ідейний зміст відіграють у мюзиклі велику роль, тому мюзикл, на відміну від опери та оперети, як правило, прийнято виконувати мовою, зрозумілою глядачеві, тобто сучасною побутовою та естрадною мовою музики.
У мюзиклі кожний вокальний і танцювальний номер є невід'ємним від сюжету і не може бути вилучений з вистави без шкоди змісту і твору в цілому.
Мюзикл як сценічний жанр з'явився в США наприкінці XIX - на початку XX ст. У 1920-х pp. мюзикли почали екранізувати, що сприяло його популяризації. Кіномюзикл «Бродвейська мелодія» (1929 р.) вважають одним з най прибутковий их фільмів того часу. Це перший мюзикл, який отримав голлівудську премію «Оскар».
Собор Паризької Богоматері - один з найвідоміших символів Франції. Видатний письменник Віктор Гюго прославив Собор у своєму однойменному романі, який був екранізований чимало разів; за його мотивами було створено балети і мюзикли. Так, у 199S р. у Парижі відбулася прем'єра мюзиклу « Собор Паризької Богоматері» («Notre-Dame de Paris»), автором текстів якого є Люк Пламондон, а музики - Ріккардо Коччіанте.
Незважаючи на зовнішню простоту сценографії і незвичний формат (шоу не вкладалося в стандарти, встановлені мюзиклами), «Собор...» сподобався глядачам. Протягом прем'єрного року мюзикл мав неперевершений успіх, який відзначили в Книзі рекордів Гіннесса.
Найпопулярнішим синглом «Собору Паризької Богоматері» є композиція «Бель» («Belle»), яка утримувалася на першій сходинці французьких чартів упродовж 33 тижнів і була визнана найкращою піснею п'ятдесятиріччя.
Я у світі музики: сприймаю, розумію
Музика Ріккардо Коччіанте, вірші Люка Пламондона, фрагменти мюзиклу «Собор Паризької Богоматері» (на вибір вчителя).
Після феноменального успіху на батьківщині, мюзикл почав завойовувати шанувальників позаїї межами. 31999р. «СоборПаризь-кої Богоматері» був поставлений на сценах Канади, Лас-Вегасу, Лондону, Росії тощо. Сьогодні слухачі можуть насолоджуватися піснями з мюзиклу, представленими в англомовному збірнику (2000 р.), одну з яких виконала канадська співачка Селін Діон. Окрім того, можна насолоджуватися аудіозаписами італійською та іспанською версіями мюзиклу.
Я у світі музики: досліджую, дію
1. Схарактеризуй характерні особливості мюзиклу.
2. За бажанням. Створіть груповий проект «Дитячий мюзикл», для чого оберіть казку, розподіліть ролі і спробуйте написати лібрето мюзиклу, а також підберіть музичні номери з відомих пісень. Покажіть мюзикл учням початкової школи або дитячого садка.
Мюзикл ввібрав в себе деякі ознаки оперети, водевілю, естрадного шоу, що відрізняються особливим відчуттям сценічного часу та яскравістю матеріалу. Велика кількість мюзиклів отримали своє друге життя в кіно. Сьогодні неабиякої популярності набувають дитячі мюзикли, мультфільми та кінофільми-м юзи к л и.
У мюзиклі «Король лев», заснованому на однойменному мультфільмі студії Волта Діснея, сюжет зосереджений навколо сім'ї (прайда) левів, а саме їхнього короля - Мустафи, його сина Сімби та брата Мустафи - підступного і лихого Шрама. Головному герою мюзиклу - левеняті Сімбі, довелося упродовж тривалого часу подолати чимало труднощів, щоб стати мужнім ватажком савани. На його долю випало чимало випробувань: втрата батька, неправдиві звинувачення дядька Шраму і, як наслідок, почуття глибокої провини за смерть батька. А далі - втеча з прайда і життя на незнайомій землі, яка згодом стала для Сімби рідною. Адже саме тут він зустрів нових друзів, завдяки яким він не почувався самотнім і згодом повернувся до родини.
Прем'єра мюзиклу відбулася в американському театрі «Орфей» (Міннеаполіс, США) у 1997 р. Оформлення, декорації, звук і світло постановки вразили вибагливих глядачів, а сучасні спецефекти у поєднанні з чудовою музикою і текстами забезпечили виставі гучний успіх. «Король лев» має чимало нагород, зокрема Греммі в номінації «Найкращий альбом-запис мюзиклу».
У1989 р. кіностудія Болта Діснея презентувала поціновувачам анімаційних фільмів, серед яких переважають, звісно, діти, мультфільм у стилі бродвейських мюзиклів - «Русалонька». Створений за мотивами однойменної казки Ганса Крістіана Андерсена, цей фільм-мюзикл справив надзвичайні враження на глядачів. Музику до «Русалоньки» написав композитор Алан Менкен, а пісенні тексти - Говард Ешман. Цей фільм вважається мультфільмом-мюзиклом. Серед численних нагород найвидатніпіими є дві статуетки «Оскара» в номінаціях: за «Найкращу пісню» - «Під морем» («Under the Sea») і «Найкращий саундтрек».
У 2007 році за мультфільмом був створений театралізований мюзикл «Русалонька».
У чому полягають відмінності між театральною виставою «Русалонька» і мультфільмом? Пригадайте, які кінофільми-мюзикли ви слухали чи бачили. У чому виявляються їхні особливості?
У дитячому кінофільм і-мюзиклі «Незнайко з нашого двору», музику до якого написав Марк Мінков, йдеться про незвичайного хлопчика. Усі його дражнили Незнайком за те, що він багато фантазував і нічого не знав напевно. Мав хлопчина дві заповітних мрії - знайти чарівну паличку і зустрітися з чарівником. І якось одного разу його мрії здійснилися: у місті з'явилися чарівники, які за допомогою магічної палички Незнайка та його друзів перенесли у справжню казку.
Музику до вистави написав відомий композитор Марк Мінков.
Музика Марка Мінкова, вірші Юрія Ентіна, «Сюрприз», фрагмент к/ф (мюзиклу) «Незнайко з нашого двору».
Проаналізуйте манеру співу у мюзиклі. Чим вона відрізняється від співу у опері?
Я у світі музики: досліджую, дію
1. За бажанням: Перегляньте мюзикли "Красуня і чудовисько», «Маленький принц», «Аладдін» тощо. Порівняйте їх з мультиплікаційною версією.
2. Підготуйте перелік запитань до одного з композиторів, які створюють мюзикли, і уявно "Візміть» у нього інтерв'ю.
3. Зробіть афіші для улюблених мюзиклів.

Нові підручники 7 клас 2015 з геометріі, української літератури, алгебри
ГДЗ відповіді 7 клас інформатика. біологія. історія України


Категория:
2015
| Просмотров: 405 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть