загрузка...
Тема 25-26. Свято краси. Мій рідний край - 1 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 1 » Тема 25-26. Свято краси. Мій рідний край
10:55
Тема 25-26. Свято краси. Мій рідний край

Сьогодні у країні Образотворчого мистецтва свято! Усі радіють з того, що Котигорошко переміг лихі чари і Фантазія нарешті повернулася у світ краси. Дорослі й діти веселяться, співають, танцюють. Малюючи це чудове мистецьке свято, важливо передати в розмаїтті форм і кольорів атмосферу радості, піднесеного настрою.
Створення багатофігурної композиції — непросте завдання навіть для досвідченого митця, адже потребує неабиякої майстерності. Окремі учасники свята на картині мають утворювати єдину гармонійну композицію, злагоджений колорит. На першому плані (унизу картини) зображають середовище, щонайближче розташоване до глядача. Основних персонажів розміщують у центрі ком пози ції — на другому плані, а другорядних — на дальньому.
• Зазвичай персонажі картин, де зображено святкування, — веселі, вбрані у яскравий одяг. Люди співають, танцюють, грають на музичних інструментах. Наведи приклади ритму в поданих композиціях: чи можуть, на твою думку, зображення танцювальних рухів людей передати ритм музики? Як художники передають танцювальні рухи? Чи впізнаєш ти народні танці, які виконують персонажі картин?
• Роздивися зображення музикантів. Зверни увагу на їхні пози, як вони тримають музичні інструменти. Чи впізнаєш ти музичні інструменти, на яких вони грають? Які серед них народні?
Практичне завдання
Створи багатофігурну композицію «Свято краси» (гуаш). Поради Чарівниці Гармонії
Продумай композицію із зображенням людей на святі. Зобрази їх у статичному або динамічному стані. У центрі композиції розмісти головного персонажа — Фантазію, в оточенні друзів, які веселяться.
Запитання І завдання
1.   Які особливості створення багатофігурної композицн?
2.   Розкажи, які народні свята відзначають у твоїй родині.

Мій рідний край
Якби тобі випала нагода розповісти закордонним друзям про Україну, що тобі спало би на думку передусім? Що особливого можеш розказати про рідний край? А які образи Батьківщини втілиш у своїх композиціях?
Упевнена, що першим у твоїй уяві постане образ різноманітної природи нашої країни. Цього разу тобі випаде нагода ознайомитися із пейзажами різних куточків України, пам'ятками архітектури, які прикрашають міста і села. А також ти опануєш секрети орнаментів на вишитих рушниках та зумієш поєднати твори декоративно-прикладного мистецтва в одній композиції.
Дізнайся більше про образи України, втілені у творах мистецтва різних видів та жанрів. Не забудь про Фантазію — вона допоможе тобі відобразити рідний край на папері та в об'ємних формах!
Природа України надзвичайно різноманітна. Широкі степи й розлогі ліси, високі гори й зелені луки, стрімкі річки, сині озера та моря — ось що утворює неповторну красу кожного куточка нашої батьківщини. І хто звідки би не був родом — рідний край для кожного завжди наймиліший. Тому з такою любов'ю рідні краєвиди зображені у пейзажах українських художників.
Київ, столиця України, стоїть на берегах найбільшої річки країни — Дніпро. У цьому мальовничому місті багато парків, скверів і садів. Схарактеризуй колорит картини з київським краєвидом.
Природне середовище різних місцевостей України надзвичайно різноманітне за ландшафтом, кліматом,
рослинністю.
• Роздивись весняні краєвиди України. Порівняй форму справжніх гір та штучних насипів — териконів. Наведи приклади лінійної і повітряної перспективи.
На картинах горизонт не завжди можна побачити: він буває частково або повністю загороджений рослинністю
чи будівлями.
•   Визнач і схарактеризуй лінію горизонту на пейзажі.
Це цікаво
У Національному центрі народної культури «Музей Івана Гончара» (м. Київ) зберігаються зразки народного мистецтва. У колекції живопису представлені пейзажі з різних областей України, виконані в давнину невідомими авторами.
•   Визнач, якими засобами художник передав далечінь.
Практичне завдання
Намалюй пейзаж «Мій рідний край» (акварель або гуаш).
Поради Чарівниці Гармонії
Пригадай улюблені куточки природи рідного краю. Наміть композицію: визнач її центр, лінію горизонту та узгодь з ними інші частини зображення. Не забудь що з віддаленням кольори набувають холодних відтінків. Добери колорит відповідно до пори року, настрою.
Запитання І завдання
1.   Розкажи, які бувають лінії горизонту на картинах художників.
2.   Які краєвиди переважають у твоєму краї?


Категория:
2015
| Просмотров: 306 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть