загрузка...
Тема 26-27. Музика в мультиплікації - 13 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 13 » Тема 26-27. Музика в мультиплікації
14:44
Тема 26-27. Музика в мультиплікації

Сучасний кінематограф не можна уявити без музики.
Мультиплікація (анімація) - вид кіномистецтва, твір якого виготовляється шляхом знімання послідовних фаз руху намальованих або об'ємних об'єктів.
Мільйони дітей і дорослих усього світу захоплюються мультфільмами Волга Діснея. А розпочався шалений успіх видатної кінокомпанії у далеких 30-х pp. минулого століття з кумедного персонажа - мишенятка Міккі Мауса. Уперше він з'явився в мультфільмі «Пароплавчик Віллі» (1928 р.) Нині Міккі Маус - найупізнаваніший герой мультфільмів, улюбленець кількох поколінь маленьких глядачів, а також логотип самої кіностудії «Волт Дісней Компаній.
Упродовж майже столітньої історії студія Дісней створила багато мультфільмів із чудовою музикою: «Білосніжна і Семеро гномів», «Піноккіо», «Попелюшка», «Сплячакрасуня» тощо.
Музичний мультфільм «Фантазія» (1940 р.) дещо вирізняється з-поміж інших кінострічок цієї компанії. Він складається з семи епізодів, музичним фоном в яких звучать твори Йоганна Себастьяна Баха, Петра Чайковського, Модеста Мусоргського, Франца Шуберта, Поля Дюка. Кожна частина фільму має самостійний сюжет, а сполучними ланками між епізодами слугують невеликі кіновставки за участю Філадельфійського оркестру. «Фантазію» вважають справжнім експериментом Волта Діснея, адже під час студійного запису в ній було вперше використано стереофонічний звук (fantasound).
У 1999 р. кіностудія «Волт Дісней» випустила мультфільм «Фантазія-2000», у якому було застосовано сучасні комп'ютерні технології. Один із сюжетів побудований за баладою Гете «Учень чарівника».
Я у світі музики: сприймаю, розумію
Передайте власні враження від музики. Як поєднані музичні та візуальні образи? Визначте, які інтонації переважають у творі - пісенні, танцювальні чи маршові.
Пригадайте музику балету «Весна священна» Ігоря Стравинського, яку слухали у першому семестрі. Мультиплікатори «Фантазії* запропонували своє бачення музики І. Стравинського - картини зародження життя на Землі, від амеби до першого земноводного, панування і загибель динозаврів, порівняйте свої враження від прослуханої музики з інтерпретацією художників-аніматорів.
МУЗИЧНИЙ КАЛЕЙДОСКОП 
Захопившись ідеєю змішати класичну музику з анімацією, композитор Леопольд Стоковський вирішив утілити в життя сміливий задум - створити серію анімованих інтерпретацій музичних тем. Допоміг йому в цьому музичний критик Дімс Тейлор, який також зіграв роль церемоніймейстера на початку фільму і між його частинами. Робоча назва анімаційного проекту - «Мультфільм-концерт», однак Стоковський називав його «фантазією», яка невдовзі й стала офіційною назвою.
Я у світі музики: досліджую, дію
1. За бажанням. Перегляньте фрагмент з м/ф «Фантазія»: Токата і фуга ре мінор Й.С. Баха. Порівняйте з іншими інтерпретаціями цього твору, які ви слухали на уроках.
2. Уявіть себе мультиплікаторами. Підберіть візуальний ряд до одного з класичних творів, який найбільше запам'ятався.
Українська анімація відома далеко за межами нашої країни. Вітчизняні митці створили чимало мультфільмів як для дорослих, так і для юних глядачів. Поряд із режисерами й художниками-мультиплікаторами значна заслуга в успіхах української мультиплікації належить композиторам, які створюють цікаву музику до фільмів.
Найвідомішими в українському кінематографі стали дев'ять короткометражних мультфільмів про пригоди козаків. Автор сценарію і режисер легендарного козацького серіалу - Володимир Дахно. Герої цих мультфільмів - козаки Грай, Око і Тур. Це своєрідні національні символи, оскільки в їхніх образах відображаються найкращі риси українського народу: сміливість і допитливість, кмітливість і готовність допомогти ближньому, доброта і щирість.
МУЗИЧНИЙ КАЛЕЙДОСКОП 
Перший мульфільм циклу «Як козаки...» українські глядачі побачили в далекому 1967 p., останній вийшов у 1995 р. В одному з інтерв'ю Володимир Дахно згадував цікаві історії про створення фільмів: «Я не дуже довго мудрував з козаками. Взяв та й намалював трьох запорожців на кшталт трьох мушкетерів. Один вийшов кругленький і низенький, другий - худий і високий, третій - здоровий та рум'яний молодець. Потім мені казали, що я дуже точно передав в цих персонажах український характер».
Імена козаків у мультфільмах не звучать, адже згідно зі сценарієм у проектах відсутні діалоги (за винятком вступного або заключного тексту від автора). Проте і без слів все стає зрозумілим, бо всі сцени й дії легко сриймаються. За сюжетом мультфільмів персонажі потрапляють в усілякі пригоди, зустрічаються з людьми різних країн і епох: мушкетерами, античними богами й олімпійцями та навіть з прибульцями. Демонструвати чудеса козацьких подорожей і перемог допомагає музика. Оскільки персонажі мультфільмів не мають реплік, великого значення набуває музичний супровід. Музику для різних епізодів написали відомі українські композитори: Мирослав Скорик, Борис Буєвський, Володимир Губа, Ігор Поклад. Митці намагалися підкреслити характерні рухи персонажів шляхом зміни ритму, темпу й гучності музики.
Поміркуй, які музичні інструменти можуть «озвучити» удар булави, стрибок з висоти на землю. А які зобразити замріяність закоханого козака чи тужливі думки героя за рідною землею?
У всіх фільмах можна почути інтонації українських народних пісень, танців, маршів. Мирослав Скорик використовує також вокаліз (спів на «ту-ду-ду...»), а Ігор Поклад в останній фільм включає народну пісню.
Цікавим продовженням історії про анімаційних козаків можна вважати комп'ютерну гру-квєст «Як козаки Мону Лізу шукали*.
Квест (з англ. «qaest» - пошуки) - пригодницька гра, один з основних жанрів комп'ютерних ігор, що вимагають від гравця розумових рішеньдля просування по сюжету.
Серед зразків української анімації для дітей надзвичайної популярності у 1970-1980-х pp. здобули багатосерійні фільми «Пригоди капітана Врунгеля» та «Лікар Айболиты» режисера Давида Черкаського. Музику до цих мультиплікаційних історій написав Георгій Фіртіч.
Мультфільм «Пригоди капітана Врунгеля» про кругосвітні подорожі досвіченого моряка Врунгеля, який зголошується взяти участь у міжнародній вітрильній регаті (змаганнях на яхтах). Однак на борт його судна потрапляє викрадена з музею статуя Венери, на яку полюють агент Ікс-ікс-нуль-нуль-ікс і безжалісні гангстери. Неймовірні пригоди героїв супроводжуються музикою, піснями, з-поміж яких най відомішою є конічно-пародійна пісенька «Ми - бандито, гангстерито... » на вірші Є. Чеповецького.
Сім серій мультфільму про доброго лікаря Айболита, який лікує звірів у себе вдома і рятує їх від страшного розбійника Бармалея, створено за мотивами казок Корнія Чуковського. Цікавий музичний фрагмент фільму - опера «Муха-Цокотуха» у виконанні «всесвітньо відомої трупи» солістів-вокалістів у супроводі грамофона під керуванням маестро Бармаліні.
Класикою української кіноматографії сьогодні вважається двосерійний пригодницький анімаційно-ігровий фільм «Остров скарбів», режисером якого став успішний уже на той час Д. Черкаський. «Острів скарбів» створено за мотивами однойменного роману Р.-Л. Стівенсона, у якому йдеться про пошуки скарбів легендарного пірата Флінта. Особливістю мультфільму є те, що в ньому вдосталь жартів і кумедних ситуацій, багато з яких є нічим іншим, як пародією на американські мультфільми та вестерни. Мультиплікаційний розвиток сюжету переривається музичними номерами - кліпами, знятими за участі акторів, які «ілюструють» події.
Пізніше сюжет мультфільму ліг в основу сценарію мюзиклу, музику до якого написав композитор Володимир Бистряков. У музично-пластичних номерах використано і пісні з анімаційної кінострічки, і нові композиції.
Я у світі музики: досліджую, дію
1. Поясніть поняття «мультиплікації", або «анімації».
2. Розкажіть про значення музики в мультфільмах на прикладах.
3. Музичний проек . (групова робота). Перегляньте мільтфільми: про які йдеться у темі підручника, та інші українські анімаційні стрічки та запропонуйте ідеї комп'ютерних ігор за їхніми сюжетами. Продумайте й обговоріть варіанти відповідної музики для супроводу гри. Для ознайомлення відвідайте веб-сайт гри «Острів Скарбів».

Нові підручники 7 клас 2015 з геометріі, української літератури, алгебри
ГДЗ відповіді 7 клас інформатика. біологія. історія України


Категория:
2015
| Просмотров: 894 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть