загрузка...
Тема 26. Казкові Фінляндія та Норвегія - 3 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 3 » Тема 26. Казкові Фінляндія та Норвегія
18:08
Тема 26. Казкові Фінляндія та Норвегія

Як і всі країни Північної Європи, Фінляндія вражає своїми казковими зимовими краєвидами. Дуже давно люди вірили, що тут — у дрімучих лісах — живуть магічні істоти: тролі та ельфи, злі чаклуни й добрі чарівники. Вважали, що зустріч із ними може змінити долю людини. А ще саме у Фінляндії живе Сайта Клаус, який приносить подарунки дітям на Різдво.
Музичний світ Фінляндії найяскравіше представлено творчістю композитора Яна Сібеліуса. Митець написав чимало творів до театральних п'єс, зокрема, і симфонічну поему «Фінляндія». Цей твір займає чільне місце в культурі країни, оскільки мовою музики автор змальовує історію її народу. Мелодія симфонічної поеми покладена в основу державного гімну.
Слухаємо музику
Ям Сібеліус, сифонічна поема "Фінляндія".
Який характер музики? Що виникло в уяві під час прослухо-вування твору?
Музична культура іншої північної країни  Норвегії, відома творчістю Едварда Гріга, з якою тобі вже доводилося ознайомлюватися. У своїй музиці композитор відобразив національний характер норвезького народ)', його фольклор і побут. Не залишив поза увагою і красу природи рідного краю, яку дуже любив.
«Пригадай твори Е. Гріга. У чому виявляються особливості його музики?
Особливістю норвезької музики є зміщення акценту сильної долі такту на слабку та пунктирний ритм. Музичні прикраси мелодій додають творам Гріга чарівності й неповторного колориту.
Слухаємо музику
Едвард Гріг, «Захід сонця».
Який характер музики? У якому ладу написано твір? Зверни увагу на мелодію цього твору. Наспівай.
Музика навколо вас
1. Обери музичний Інструмент І виконай супровід до пісні -Захід сонця». Поясни свій вибір.                         2.  Порівняй І схарактеризуй інтонації прослуханої музики Яна Сібеліуса та Едварда Гріга.

 


Категория:
2015
| Просмотров: 314 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть