загрузка...
Тема 27-28. Пам'ятки архітектури. Парки, сквери, бульвари - 1 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 1 » Тема 27-28. Пам'ятки архітектури. Парки, сквери, бульвари
10:58
Тема 27-28. Пам'ятки архітектури. Парки, сквери, бульвари

Яскравим вираженням культури українського народу є пам'ятки архітектури. Серед старовинних споруд залишилося чимало церков, фортець, замків. Вони мають цінність для вивчення мистецтва краю. Однак багато зразків архітектурної спадщини потребують порятунку від руйнування та занепаду. Тому важливе значення мають зображення пам'яток архітектури на картинах художників.
• Роздивися старовинні дерев'яні церкви, зображені українськими митцями. Поміркуй, чому автори вибрали саме такі формати для своїх робіт.
Зображення пам'яток архітектури має свої особливості. У композиції таких творів треба враховувати величину і пропорції, розташовувати будівлі, а також середовище, що її оточує: міську вулицю або сквер, гори або узлісся тощо.
• Проаналізуй композиції художніх творів із пам'ятками архітектури. Якими засобами митці досягли в них композиційної рівноваги?
Роздивися старовинні замки. Аби зобразити найкрасивіше найхарактерніше в них (велич мурів, оригінальне поєднання форм, красу декору) митці спеціально обирають для цього певну точку зору.
•   Розглянь різноманітні лінії та штрихи, за допомогою яких зображається природа, передаються форми та деталі споруд.
Практичне завдання
Намалюй пам'ятку архітектури рідного краю {графічні матеріали на вибір).
Поради Чарівниці Гармонії
Пригадай або за можливості роздивись пам'ятку архітектури. Обери точку зору, з якої вона виглядатиме найкраще.
Якщо висота споруди більша за ширину, обери вертикальний формат, якщо навпаки — горизонтальний. Якщо вони приблизно однакові, можна виконати зображення на квадратному аркуші.
Запитання І завдання
1.   Розкажи про значення формату картини у створенні виразної врівноваженої композиції.
2.   Які старовинні споруди, пам'ятки архітектури є у твоєму рідному краї?

Парки, сквери, бульвари
Чудовим місцем культурного відпочинку є парки, сквери й бульвари з декоративними деревами, кущами, клумбами. Вони прикрашають і доповнюють архітектуру міста, надаючи йому неповторного образу.
Парки і сквери розташовані серед архітектурної забудови міста. Вони створюють умови для розваг і занять спортом на відкритому повітрі, допомагаючи зберегти городянам здоров'я.
У парках, окрім зелених насаджень, розміщують альтанки, скульптури, фонтани, штучні водойми — усе створює єдине гармонійне середовище.
Бульвар — це вулиця, посередині якої широка алея, обсаджена деревами. Мешканці міста часто прогулюються бульварами, на яких розміщуються лави, скульптури,
фонтани.
• Роздивись міські пейзажі із зображенням парків і бульварів. Пригадай, що таке перспектива. Наведи приклади її використання у картинах.
Малюючи парки, сквери, бульвари, художники ретельно продумують композицію картини. У її центрі нерідко зображуються скульптури, фонтани, місточки, які привертають увагу глядачів.
•   Визнач композиційний центр на картинах.
Практичне завдання
Створи композицію (на вибір): «Паркова алея», «У затишному сквері», «Міський бульвар» {гуаш).
Поради Чарівниці Гармонії
Поміркуй, що цікавого ти намалюєш у центрі композиції. Дотримуйся плановості у зображенні природного середовища. Пригадай, що таке «лінійна перспектива» та застосуй її для зображення алеї парку та далечіні. Зображаючи природу в певну пору року та погоду, добери відповідний колорит.
Запитання І завдання
1.   Поясни відмінність між бульваром І сквером.
2.   Які парки є у твоїй місцевості?


Категория:
2015
| Просмотров: 295 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть