загрузка...
Тема 29-30. Веселий фонтан. Металеве мереживо - 1 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 1 » Тема 29-30. Веселий фонтан. Металеве мереживо
11:01
Тема 29-30. Веселий фонтан. Металеве мереживо

Подорожуючи разом із Фантазією містами й селами нашої країни, ми можемо побачити не лише архітектурні споруди, а й чимало так званих в малих архітектурних форм». Ідеться про невеликі декоративні споруди, які прикрашають вулиці й майдани, парки й сади. До них належать павільйони, альтанки, арки, лави, містки над штучними озерами, ліхтарі, а також фонтани.
Огрумені води фонтанів легко б'ють вгору або ритмічно стікають вниз. Проте насправді фонтан — це складна інженерна споруда. Конструкція, якою протікає вода, зазвичай схована у скульптурній композиції або в оригінальній декоративній формі.
У давнину фонтани будували на подвір'ях садиб заможних мешканців міст. Фонтани на міських майданах слугували джерелом питної води, а також прохолоди у спеку. Інколи їх поєднували з водяними годинниками, ляльковим театром, де фігурки птахів рухалися під впливом струменів.
•   Роздивись старовинні фонтани. Де вони розміщені? Чим прикрашені фонтани?
Нині фонтани перетворилися з водних джерел на архітектурну прикрасу міста. їхні форми декорують сучасними матеріалами, збагачують скульптурами, супроводжують музикою, оформлюють світлом. Най видатніші фонтани стають пам'ятками і візитними картками міст або навіть країн.
Це цікаво
У різних країнах популярні фонтани «Самсон». Зокрема, один з таких фонтанів збудували дуже давно в Києві. Кілька років тому цю зруйновану пам'ятку відновили і тепер скульптура «Самсон» розміщена на Подолі.
Практичне завдання
Створи композицію: «Веселий фонтан» (графічні матеріали за вибором).
Поради Чарівниці Гармонії
Придумай цікаву форму для фонтана. При виборі формату враховуй його пропорції, адже фонтан може бути високим чи широким. Розмісти його в центрі композиції. Зобрази навколо фонтана природне або міське середовище.
Запитання І завдання
1.   Назви фонтани, які тобі відомі.
2.   Які художні та технічні засоби використовують для створення образу фонтана?

Металеве мереживо
Чи не хотілося тобі коли-небудь прикрасити своє рідне місто чи село? Поміркуймо, як це можна зробити.
Напевно, доречними тут були б декоративні оправи для ліхтарів на вулицях, оригінальні лави у парках і скверах, ажурні огорожі навколо зелених зон та вздовж доріг. Чудово прикрасили б майдани та бульвари різноманітні декоративні композиції. З яких же матеріалів краще їх виготовляти, щоб вони були не тільки красивими, а й міцними і довговічними?
Тут нам стануть у пригоді прадавні ремесла — ковальство і ливарство. Ковальство—обробка металу куванням, завжди було шанованою в Україні справою. Нині професія коваля — рідкісна, а його робота набула більш творчого характеру. Сучасні ковалі створюють справжнє металеве мереживо, що прикрашає міста та села.
•  Порівняй за композицією скульптури майстрів ковальського мистецтва — подарунки містам Рівному й Івано-Франківську.
•  Роздивись альтанку в парку кованих фігур, що в м. Донецьку.
Одним із способів виготовлення декоративно-прикладних виробів з металу є литво. Його використовують здебільшого для створення скульптур та малих архітектурних форм з бронзи, міді та чавуну.
Для масового виготовлення решіток, огорож, перил, лавок, ліхтарів найчастіше використовується художнє чавунне литво. Технологія литва якраз і передбачає виготовлення великої кількості виробів з однієї форми. Це особливо важливо для огорож, адже вони складаються з певної кількості однакових частин, які разом нагадують стрічку орнаменту.
•   Визнач в орнаментальних композиціях огорож рапорт — однакову повторювану частину.
Практичне завдання
Створи композицію «Металеве мереживо»: виконай зображення ажурної огорожі для дитячого майданчика у техніках витинанки та аплікації (папір чорного кольору, ножиці, клей).
Поради Чарівниці Гармонії
Придумай частину решітки та намалюй її контури на складеному «гармошкою» кольоровому папері. Виріж з паперу потрібний малюнок та розгорни його. Отриману решітку приклей на основу.
Запитання І завдання
1.   Виготовленням яких речей займаються ковалі?
2.   Поміркуй, де у твоєму місті чи селі можна встановити декоративну композицію з металу.


Категория:
2015
| Просмотров: 389 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть