загрузка...
Тема 29. Сполучені Штати Америки - 3 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 3 » Тема 29. Сполучені Штати Америки
18:14
Тема 29. Сполучені Штати Америки

Музика Сполучених Штатів Америки упродовж тривалого періоду часу вбирала в себе ознаки різноманітних стилів. Американська музика передає оптимізм, віру в майбутнє. Одним з найвідоміших композиторів цієї країни є Джордж Гершвін, який має українське коріння. Гершвін писав і класичну музику, і сучасну, зокрема, музику для кінофільмів.
Джордж Гершвін дуже полюбляв імпровізувати. Він міг протягом кількох годин грати на роялі в музичному видавництві, де працював... збираючи навколо себе велике коло слухачів.
А який найвідоміший його твір?
Серед великих творів найвідомішою й найулюбденішош вважається перша національна опера «Поргі і Бесс». її популярність не згасає й сьогодні. В опері відображено бідне й тяжке життя афроамериканців, які живуть у рибальському селищі початку 20 століття. Головними персонажами, не складно здогадатися за назвою твору, є чоловік Поргі та молода жінка Бесс.
Починаючи роботу над оперою, композитор вирушив на південь США, де упродовж року мешкав у селищі рибалок. Там він ознайомився с життям і музикою афроамериканців. Митець брав участь у «чгіїИ спірічуелсів, іноді навіть виступав як соліст.
Спірічуепс —духовна пісня афроамериканців.
Слухаємо музику
Джорж Гершвін, колискова з опери "Поргі і Бесс"
Як музика відображає ставлення матері до своєї дитини? Порівняй цю колискову з українськими творами цього жанру: назви основні відмінності. Які особливості афроамерикан-ської музичної мови виявляються у творі?
ПОРТРЕТ КОМПОЗИТОРА
Джорж Гершвін у 6 років самостійно навчився грати на фортепіано: підбирав на слух мелодії та намагався писати власні композиції. Більшість своїх творів написав у співавторстві зі своїм старшим братом — поетом Айрою. Композитор створював і класичні композиції, І пісні для бродвейських вистав (театральний район м. Нью-Йорк, США). Загалом творчість Гершвіна була досить успішною, популярною і визнаною.
Музика коло нас
1.  Обери слова-характеристики колискової Дж. Гершвіна.
2.  Спробуй виконати улюблену українську народну колискову у стилі американського спірічуелсу. Що для цього треба змінити?

 


Категория:
2015
| Просмотров: 271 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть