загрузка...
Тема 33-34. Україна - моя Батьківщина. Мистецький вернісаж - 1 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 1 » Тема 33-34. Україна - моя Батьківщина. Мистецький вернісаж
11:06
Тема 33-34. Україна - моя Батьківщина. Мистецький вернісаж

Які дивовижні краї ти побачиш, завжди наймилішою серцю буде рідна країна, твоя Батьківщина — Україна. Усі багатства світу не замінять тобі золота стиглого жита, лазурі синього неба, смарагда зелених гаїв, червоних ягід калини.
Українська земля щедра на талановитих митців, які з любов'ю оспівують її у своїх творах.
Поглянь, який поетичний образ України створено в декоративному пейзажі. Яскраве літо радує синім струмочком, дивує візерунком з фантастичних рослин, що співзвучні народному декоративному розпису.
Пригадай твори декоративно-прикладного мистецтва. Який символ найбільш поширений у вишитих рушниках, популярний у розписах, зустрічається у вити нанках? Звісно, це «дерево життя». У цьому символі збереження роду, процвітання також можна побачити образ України.
•  Порівняй  зображення  «-дерева життя» у декоративному розписі і скульптурі. Що між ними спільного?
А чи можна, по-твоєму, втілити образ України у портреті? Поглянь, як це зробили нитці у своїх картинах.
На тлі краєвиду зображено усміхнену дівчину в національному одязі. Вона розміщена в центрі композиції на передньому плані картини. За нею, на другому плані, бачимо соняшник — рослину, що є одним із символів України. На третьому плані — поле, а на дальньому плані — хатинки, садки, тополі. Образ дівчини створено в яскравих, насичених кольорах, що надає картині святкового настрою.
Образ України можна втілити і в родинному портреті. Адже у традиціях нашого народу — повага до батьків, любов до дітей, відданість сімейним традиціям. Тож і в композиції картини родина наче вписана в коло та зображена у теплому колориті.
•   Порівняй портрети. Яка з композицій реалістична, а яка — декоративна? Як у картинах передано різноплановість?
•   Роздивись багатопланову декоративну композицію. У вільний час придумай до неї коротеньке оповідання.
Практичне завдання
Створи багатопланову композицію «Україна — моя Батьківщина». Обери тему, яка тобі до вподоби: зобрази Україну в образі дівчини та передай красу рідного краю у мальовничому пейзажі чи декоративному розписі, відобрази багатство ланів, садів у натюрморті або намалюй важливу подію з історії нашої країни (матеріали на вибір).
Поради Чарівниці Гармонії
Наміть загальну композицію. Визнач її центр, передній, середній і дальній плани. Головне виділи розміром, кольором. Другорядні частини композиції зображай узагальнено. Добирай потрібний колорит та декор.
Колективна робота. Готові роботи обговоріть. Проведіть виставку малюнків «Україна — моя Батьківщина».
Запитання І завдання
1.   Яка роль кольору та декору у створенні святкової композицГі?
2.   Дізнайся, які в твори скульптури, присвячені Україні.

Мистецький вернісаж
Пригадай, що ти знаєш про види і жанри образотворчого мистецтва. Роздивись картини, скульптури, побутові вироби, створені фантазією та майстерністю професійних художників і народних майстрів України.
Визнач, які художні твори належать до графіки, живопису, скульптури, декоративно-прикладного мистецтва. Розкажи про жанри, у яких вони створені.   
Які твори мистецтва найбільше привернули твою увагу і чому? Що цікавого ти можеш розповісти про засоби виразності, використані в поданих живописних композиціях? А як схарактеризувати графічні?
Визнач серед зображень, що на сторінках 144—147, художні твори різних жанрів, зокрема:
— побутового;
— анімалістичного;
— графічний натюрморт;
— сімейний портрет;
— морський пейзаж;
— інтер'єр.

Перевір себе
1. Якими художніми засобами створюються образи природи, людей, тварин у мистецтві?
2. Визнач серед краєвидів фантастичний.
3. Поміркуй і скажи, якими художніми засобами митці відобразили спеку в пустелі і мороз на Півночі.
4. У якому з пейзажів більш яскраво виражена лінійна перспектива?
5. Який з образів тварин реалістичний?
6. Поясни, як за допомогою колориту автор пейзажів створив різні художні образи весни. Який з них виконано в холодних кольорах?
7. Визнач серед виробів декоративно-прикладного мистецтва вишивку і ткацтво. Який з них прикрашено геометричним орнаментом?

 


Категория:
2015
| Просмотров: 283 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть