загрузка...
Тема 3-4. Народна пісня в сучасному житті - 12 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 12 » Тема 3-4. Народна пісня в сучасному житті
20:00
Тема 3-4. Народна пісня в сучасному житті

З давніх-давен український народ вирізняється своєю музикальністю. Українська пісня здобула визнання в цілому світі. Народна лірика своїм походженням сягає в глибину століть. За допомогою мовних засобів, художньої уяви та фантазії людина вкладала в мелодії власні спостереження за природою, навколишнім світом, а також емоції та почуття, що вирували в її серці.
«Наймолодшим» різновидом українських народних музично-поетичних творів є ліричні пісні. До родинно-побутових належать майже всі пісні про родинне життя, а також ті, що стосуються особистого життя людини (пісні про кохання, жіночу долю, сирітство, гумористичні, колискові, пісні дітей, молоді та дорослих). Лірична побутова пісня присвячена темі сімейно-побутових стосунків.
Я у світі музики: сприймаю, розумію
ПОРТРЕТ МИТЦЯ
Тріо Марёнич - український вокально-інтструментальний ансамбль 1970-х pp., до різноманітного репертуару якого входили народні та авторські пісні. Виконавці гурту - Валерій та Антоніна Марени-чі (подружня пара) і Світлана (сестра Антоніни), виконували відомі народні пісні у власному аранжуванні. У 1979 р. світ побачив першу платівку гурту. Того ж року В1А «Тріо Маренич» представляли Радянську Україну на Євробаченні із піснями «Ой у гаю при Дунаю» та «Несе Галя воду». Згодом їм було присвоєно звання заслужених артистів України.
Послухайте виконання української народної пісні « Чом ти не прийшов» Наталією Бучинською - відомою вітчизняною співачкою, народною артисткою України. Співачка виконує пісні українською, російською, вірменською, англійською та французькою мовами. Серед авторів її пісень відомі композитори й поети: Юрій Рибчинський, Руслан Квінта, Володимир Матецький та інші.
Українська народна пісня «Чом ти не прийшов» у виконанні Наталії Бучинської.
Порівняй виконання пісні тріо Мареничами з виконанням Наталії Бучинської. Чим відрізняється сучасне виконання народної пісні? Що змінилося?
Український рок-фольк гурт «Русичі» виконує народні пісні в різних стилях, з елементами сучасних гармоній і ритмів. Метою їхньої творчої формації є популяризація народної музики, донесення до широкого загалу слухачів великого обсягу музичної творчості, яка сягає своїм корінням у глибоке та сильне своєю енергетикою минуле.
Українська народна пісня «Чом ти не прийшов» у виконанні рок-фольк-гурту «Русичі».
Як змінилася народна пісня? Яке виконання сподобалося найбільше? Чому?
Я у світі музики: досліджую, дію
1. По-сучасному виконайте будь-яку народну пісню, яку вивчали раніше.
2. Послухайте українські народні пісні в сучасному виконанні. Яке виконання сподобалося найбільше?
3. Дослідіть творчий шлях виконавців народних пісень.
4. Ознайомтеся із творчістю відомого українського співака Анатолія Солов'яненка. Послухайте народну пісню «Там, де Ятрань круто в'ється». Поміркуйте, що вирізняє його виконавську манеру.
5. Музичний проект: «Сучасне життя української народної пісні», «Пісні мого краю».
Співочий символ країни, берегиня народної пісні, легенда української сцени - усе це про славетну українську співачку Ніну Матвієнко. Українська народна пісня в її виконанні отримала нове життя, зазвучала з новою силою.
ПОРТРЕТ МИТЦЯ
Матвієнко Ніна Митрофанівна (народ, у 1947 р.) - українська співачка, народна артистка України, лауреат Державної премії їм. Т. Г Шевченка.
Народилася в багатодітній сім'ї. Одна з викладачок інтернату, де навчалася Ніна, порадила дівчинці професійно навчатися співу. У 1966 р. Ніна записалася в студію Українського народного хору ім. Григорія Верьовки, а вже два роки потому стала його солісткою. Відтоді Ніна Матвієнко веде активну концертну діяльність: з великим успіхом гастролювала в Мексиці, Канаді, США, Чехії, Польщі, Фінляндії, Кореї, Франції, країнах Латинської Америки. Репертуар співачки багатий на народні пісні, серед них ліричні, гумористичні, пісні-балади, українські пісні XVII-XVIII ст., обрядові. Ніна Матвієнко співпрацює з відомими сучасними композиторами й поетами України: Євгеном Станковичем, Олегом Кивою, Мирославом Скориком та іншими.
Співачка виконала ролі в телевиставах: «Маруся Чурай», «Катерина Білокур»; у художніх фільмах: «Солом'яні дзвони», «Пропала грамота»; у радіовиставах, а також озвучила низку науково-популярних, документальних кінофільмів тощо.
Я у світі музики: сприймаю, розумію
Українська народна пісня «Ой у вишневому садку» у виконанні Ніни Матвієнко.
Схарактеризуйте манеру виконання співачки. Що саме вразило в її виконанні? Які пісні у виконанні Ніни Матвієнко ви слухали раніше?
МУЗИЧНИЙ КАЛЕЙДОСКОП
«Країна мрій» - міжнародний фестиваль етнічної музики, що проходить на Співочому полі в Києві. Уперше фестиваль відбувся в 2004 році з ініціативи Олега Скрипки - соліста гурту «Воплі Відоплясова» («ВВ»), тому й назва творчого заходу походить від однойменної пісні цього гурту. Час проведення фестивалю збігається з народним святом Івана Купала (кінець червня - початок липня).
Фестиваль нагадує гуляння-ярма-рок, упродовж якого (2-5 днів), окрім музичних виступів на основній сцені Співочого поля, відбуваються різноманітні ярмарки, зокрема, виробів ужиткового мистецтва народних майстрів. Тут проходять книжкові ярмарки, майстер-класи народних ремесел, де можна побачити, як виробляються ті чи інші витвори людської фантазії, та навіть взяти участь в них. На фестивалі можна відвідати дитячу галявину, посмакувати стравами етнічної кухні.
«Трипільське коло» - міжнародний екокультурний фестиваль з п'ятирічним циклом. Кожні чотири роки мають назву однієї із стихій природи: Вода, Земля, Вогонь, Повітря, та мають власну мистецьку, освітню, екологічну і соціальну тематику.
Фестиваль «Арт-Поле» - це «поле», де народжуються і втілюються творчі ідеї, які згодом можна по- L бачити на сценах концертних залів, у галереях різних міст і країн. «Арт-Поле» - це більше, ніж подія. Тут поєднуються музика й різні стилі та жанри сучасних складових культури. Кожний учасник знаходить тут можливість по-своєму розповість про вічне.
1. Поміркуйте, яке значення народної пісні в житті сучасної людини.
2. Схарактеризуйте манеру виконання відомих вам співаків та гуртів, які виконують народні пісні.
3. Підготуйте повідомлення про творчість Ніни Матвієнко.
4. Виконайте українську народну пісню «Біля річки, біля броду» з інсценізацією. Підчас виконання імпровізуйте танцювальні рухи відповідно до сюжету пісні.
5. Організуйте та проведіть у класі або школі фестиваль української народної пісні «Співацьке коло». Складіть програму фестивалю.
6. За бажанням. Знайдіть в інтернеті інформацію про дитячі музичні фестивалі, зокрема фольклорної музики. Послухайте чи перегляньте декілька виступів конкурсантів. Чим відрізняється дитяче виконання народних пісень від дорослого? Чим особливі, на вашу думку, спів юного виконавця, репертуар дібраних пісень, власне виступ?

Підручники 7 клас основи здоров'я
Відповіді 7 клас алгебра


Категория:
2015
| Просмотров: 1885 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть