загрузка...
Тема 3-4. Незвичайний натюрморт. Кольорові образи - 1 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 1 » Тема 3-4. Незвичайний натюрморт. Кольорові образи
10:20
Тема 3-4. Незвичайний натюрморт. Кольорові образи

Сьогодні нам допоможе шукати Фантазію чарівна осінь. Звісно, під час виконання цікавого завдання! Зазвичай дари осені — фрукти й овочі — зображають різними кольорами: жовтим, червоним, оранжевим, коричневим, зеленим, та їхніми відтінками. А як щодо осіннього натюрморту в одному кольорі? У такому разі без Фантазії не обійтися! Митці-графіки зазвичай використовують тверді й м'які художні матеріали. Точки, лінії, плями, штрихи, виконані графітним олівцем, фломастером, вуглем, пером, виглядають по-різному. Ось чому такими цікавими є твори графіки, виконані навіть в одному кольорі.
• Пригадай, які графічні художні матеріали належать до твердих, а які — до м'яких. Назви засоби виразності живописного і графічного натюрмортів.
• Порівняй лінійний і силуетний натюрморти відомого французького митця Анрі Матісса. Які враження викликають картини, виконані лініями та плямами?
Об'ємність предметів у натюрморті виявляють за допомогою світлотіні, яка завжди «наслідує» форму предметів. Світлотінь у графіці зазвичай передають штрихуванням. В освітленій частині предметів із гладенькою або блискучою поверхнею можна побачити відблиск. Щоб його зобразити, достатньо потерти це місце гумкою.
• Роздивися світлотінь на яблуці. Визнач, звідки на нього падає світло, тобто напрямок освітлення. Скориставшись схемою, спробуй пояснити, як саме створюється об'ємність фігури.
Найбільш освітлена — найближча до джерела світла опукла частина яблука. Навколо неї — напівтінь і тінь. За тінню можна побачити рефлекс — незначне висвітлення тіні. Від яблука на поверхню столу падає тінь.
Практичне завдання
Створи художній образ осені, використовуючи для цього її дари — фрукти й овочі. Виконай натюрморт в одному кольорі. За допомогою світлотіні спробуй зобразити об'ємність фруктів та овочів (графітний олівець).
Поради Чарівниці Гармонії
Добери овочі та фрукти для своєї композиції. Намагайся правильно зобразити їхні форми, розміри. Передай світлотінь за допомогою штрихування.
Запитання І завдання
1.   Як світлотінь впливає на створення художнього образу?
2.   Яке значення штрихування і світлотіні в переданні об'ємності предметів?

Кольорові образи
Пошуки Фантазії не вщухають навіть у темну пору. Ніч має свій неповторний колорит. А як щодо іншого часу доби? Спробуй створити живописні образи ночі, ранку, дня і вечора! Пан Колорит допоможе тобі дібрати необхідні кольори та відшукати Фантазію.
•   Розкажи, за що відповідає пан Колорит. Визнач основні та похідні, теплі і холодні кольори на колірному колі.
І хоча кольорів та їхніх відтінків багато, художники гармонійно поєднують їх, створюючи певний колорит картини.
•   Пригадай, чому одні кольори називають теплими, а інші — холодними. Як колорит впливає на характер зображуваного?
Отже, теплий колорит утворюють жовтий, оранжевий і червоний кольори та їхні відтінки. Холодний колорит багатий на відтінки синього, зеленого, фіолетового кольорів. Іноді картини пишуть у яскравому контрастному колориті, у якому поєднуються світлі й темні, теплі й холодні кольори. Контрастні кольори розміщені один навпроти одного в колірному колі. Якщо художник використовує в роботі ледь помітні відтінки одного кольору, тоді говорять про нюансний колорит. Часто живописці поєднують у картині споріднені кольори, розміщені поряд у колірному колі.
•   Визнач колорит картин, поданих у цій темі.
Секрети художніх технік і матеріалів
Монотипія — це вид друкованої графіки; художня техніка.
Щоб створити монотипію, фарби наносять пензлем на гладку металеву або пластикову дощечку. Єдиний, унікальний відбиток на папері утворюється під тиском на друкарському станку або шляхом притискування аркуша рукою до дошки. Неповторні рисунки, переливи кольорів виникають завдяки різним прийомам від'єднання аркуша від дощечки (плавно або різко, у різних напрямках). Створити художні об-         С. Костюкевич.
рази у цій техніці до снаги кожному.
•   Які особливості техніки монотипи допомогли увиразнити художні образи, створені митцями?
Практичне завдання
Створи композиції-образи: «Ранок», «День», «Вечір», «Ніч» у техніці монотипії. Відобрази в їхньому колориті настрої різного часу доби (гуаш; пензлі, пластико-ва дощечка, крейдяний папір).
Поради Чарівниці Гармонії
Які кольорові враження виникають у тебе, коли згадуєш про певний час доби. Який настрій викликає кожен із них? Пофантазуй, у якому колориті краще їх відобразити.
Розріж аркуш на чотири однакові частини, щоб на кожній створити відбиток обраного колориту. Розведи фарби до густини сметани. На пластиковій дощечці послідовно добирай колорит для відбитків. За бажанням домалюй деталі, які уточнять створені образи, зроблять їх виразнішими.
Запитання І завдання
1.   Які кольори належать до контрастних?
2.   Поясни, як ти розумієш слово «колорит».
3.   Колективна робота. Обговоріть виконані роботи в класі. Чий художній образ тобі сподобався найбільше І чому?


Категория:
2015
| Просмотров: 417 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть