загрузка...
Тема 5-6. Сучасне життя танцю - 12 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 12 » Тема 5-6. Сучасне життя танцю
20:03
Тема 5-6. Сучасне життя танцю

Хореографічне мистецтво існує з найдавніших часів. Культові, трудові, мисливські та інші обряди супроводжувалися не тільки грою на музичних інструментах і співом, а й танцями. Розгорнуті танцювальні вистави, нерідко пов'язані з релігійними церемоніями, існували в Стародавньому Єгипті, Індії, Китаї, Вірменії, Греції, Римі й інших країнах.
Танець - форма хореографічного мистецтва, художні образи якої створюються рухами і положеннями тіла людини.
Сучасніш танець (contemporary dance) - танцювальний напрям, який включає танцювальні техніки і стилі XX - початку XXI ст., що сформувалися на основі американського і європейського танців модерн і постмодерн.
Сучасний танець вирізняється яскравістю емоцій, різкими змінами настрою, і загалом вважається, що сучасний танець, як і пісня, а усіх видів мистецтва чи не найшвидше «реагує* на зміни у світі, у суспільстві зокрема. Часто, зароджуючись на вуличних або клубних помостах, танцювальні напрями інтегрувалися на професійні сцени естради, концерт-холів. Сучасна хореографія - це невід'ємний елемент багатьох слов'янських концертних програм та конкурсів. Так, у 2004 р. на міжнародному конкурсі пісні «Євробачення» перемогла українська співачка Руслана Лижичко з композицією «Дикі танці».
Я у світі музики: сприймаю, розумію
Схарактеризуйте стиль виконання співачки. Що вас вразило в цих пісенно-хореографічних номерах?
ПОРТРЕТ МИТЦЯ
Руслана (справжнє ім'я Лижичко Руслана Степанівна) - українська співачка, диригент. Народилася в 1973 р. у Львові. Навчалася на диригентському відділенні Львівської консерваторії ім. М. Лисенка.
У1993 р. Руслана перемогла на Всеукраїнському фестивалі сучасної і популярної музики «Червона рута». А в 1998 р. випустила свій дебютний альбом «Дзвінкий вітер», на який отримала позитивні відгуки критиків.
За рік співачка випустила диск «Останнє Різдво 90-х», до якого увійшли народні й авторські Різдвяні твори в оригінальних інструментальних аранжуваннях. Тематику Різдва Руслана розвинула й у наступній своїй студійній роботі «Добрий вечір тобі...» (2003 p.). Руслана активно поєднує у своїй музиці мотиви гуцульських мелодій, насичених звучанням українських народних інструментів, з сучасними танцювальними ритмами. її експерименти відобразилися в платівці «Дикі танці» (2003 p.), наклад якої склав 500 000 примірників. Із англомовною версією пісні «Wild Dances» Руслана перемогла в 2004 р. на конкурсі пісні «Євробачення», за що українці віддячили співачці званням народної артистки України.
1. За бажанням: дослідіть, які танцювальні техніки і стилі використовують у сучасних танцях.
2. Віднайдіть в Інтернеті інформацію про українські танцювальні конкурси та фестивалі. Які танці на них представлені?
Одним із найцікавіших народних танців є танго, який виник в Аргентині. У минулому танго танцювали чоловіки, щоб здобути прихильність жінок, та згодом танець почали виконувати в парі. Музика танго вирізняється енергійним і чітким ритмом, а власне танець відображає складні взаємовідносини між закоханими, їхні почуття одне до одного. Отримавши розвиток на батьківщині, на початку XX ст. «тангоманія» поширилася Європою, Північною Америкою і навіть Австралією.
Сьогодні, окрім аргентинського танго, існують й інші стилі, зокрема уругвайське танго, бальне танго (американського і міжнародного стилю), фінське танго і старовинне танго. Основне розмежування - це танго соціальне (аргентинське) і танго бальне.
Спочатку музика танго створювалася виключно як супровід до танців. Як самостійний інструментальний твір цей танець з'явився завдяки аргентинському композиторові та виконавцю Астору ІГяццолі, якого прозвали «батьком танго».
Твір «Лібертанго» («Libertango») був написаний Астором ГГяццолою в 1974 р. в Італії. Композиція, назва якої виникла внаслідок поєднання двох іспанських слів «libertad» (воля) і «tango» (танго), вважаються своєрідним рубіжем у творчості П'яццоли - від класичного танго до власного стилю «Tango Nuevo». Чимало відомих музикантів виконували «Libertango».
Який настрій музики? Висловте власне ставлення до прослуханої музики.
Чим відрізняється музика класичного танцю танго від твору Астора
П'яццоли «Лібертанго»?
ПОРТРЕТ МИТЦЯ
Астор ГГяццола (1921-1990) - аргентинський музикант і композитор другої половини XX ст., чиї твори значно збагатили жанр танго.
Народився в родині італійських емігрантів, дитинство минуло в Нью-Йорку.
Серед захопленьхлопчика чільне місце посіли джаз і кінематограф. У 1937 р. повернувся на батьківщину. За дев'ять років створює в Аргентині власний музичний колектив. Улюбленим музичним інструментом П'яццоли є акордеон, який він намагається «перетворити» на сольний інструмент, створюючи для нього академічну музику.
Згодом отримав стипендію на навчання в Парижі, де спрямував свою увагу на музику танго. Упродовж тривалого періоду життя гастролює з концертами містами Аргентини, Бразилії, США. Записав чимало платівок, однак світове визнання композитор здобув у 1980-х pp. у складі квінтету «Tango Nuevo».
Астор П'яццола - один із небагатьох композиторів, хто зміг записати й виконати на концертах майже всі свої твори. Упродовж останнього десятиріччя свого життя композитор склав понад 300 композицій танго, 50 мелодій до кінофільмів, серед яких «Генріх IV» (режисера Марко Белоккьо), «Армагеддон» (Алена Жесуа), «Південь» і «Посилання Гарделя» (Фернанда Соланаса), а також музику до театральних вистав і балетів.
МУЗИЧНИЙ КАЛЕЙДОСКОП
Сьогодні неможливо уявити світ танцю без хореографічних конкурсів. Адже танець здавна відображає культуру і звичаї народу. Конкурси танців популярні як серед дитячих ансамблів, так і серед дорослих професійних колективів.
Історія англійських танцювальних фестивалів розпочинається у 20-х pp. XX ст. Перший танцювальний фестиваль відбувся у м. Блекпул і презентував різні танцювальні напрями. Згодом з'явився Британський чемпіонат зі стандартних танців серед професіоналів й аматорів. Подією року, яка збирає найбільшу кількість глядачів у Блекпулі, і донині вва-жаєтсья командний турнір Фестивалю серед професіоналів. Сьогодні в цих змаганнях беруть участь команди з Німеччини, Японії, Італії, США, Австралії та країн Скандинавії.
Традиційним танцювальним фестивалем вважається Віденський бал, який відбувається у столиці Австрії підчас бального сезону. Віденські бали занесені ЮНЕСКО до переліку нематеріальної культурної спадщини людства. Особливість цього заходу полягає в дотриманні бального протоколу, за яким бал відкривають юні пари танцюристів -дебютантів, опівночі обов'язково
має відбутися «опівнічний виступ», а Віденський бал на світанку - закриття балу.
Наша країна також має власну танцювальну фестивальну традицію. Так, щороку в Києві проходить міжнародний фестиваль танців народів світу «Dances of the World», під час якого можна відчути енергію культур і побачити розмаїття танцювальних стилів багатьох країн.
Неможливо уявити сучасне танцювальне мистецтво, кіно, театр і телебачення без надзвичайно чуттєвих, енергійних і розмаїтих латиноамериканських танців.
Латиноамериканські танці - загальна назва бальних і народних танців, що сформувалися на території Латинської Америки.
Це дивовижне поєднання традицій індіанської, африканської та іспанської культур. Однак найбільшого впливу латиноамериканські танці зазнали саме від іспанської музики. А зародилися вони на Кубі в середині XIX ст. Сьогодні поняття «латиноамериканські танці» об'єднує чимало течій. До основних з них належать самба, румба, ча-ча-ча, пасодобль, джайв.
Румба - парний кубинський танець африканського походження. Вирізняється цей танець з-поміж інших передусім плавними рухами в поєднанні із широкими кроками. Най-відомішою в усьому світі мелодією румби є «Guantanamera» («Гуантанамера»), яку написав Хосеіто Фернандес у 30-х pp. XX ст. на вірш Хосе Марті. У пісні йдеться про мешканку кубинської провінції Гуантанамо. Сьогодні цю композицію вважають класикою латиноамерикансього танцю.
Які характерні особливості прослуханої музики? Схарактеризуйте музичну мову твору (ритм, темп, характер, динаміку тощо).
Не менш улюбленим латиноамериканським танцем є самба, що виникла в Бразилії і сьогодні є одним з національних символів цієї країни. Самба здобула світове визнання завдяки бразильським карнавалам, най відоміший з яких відбувається в Ріо-де-Жанейро. У Бразилії виникли найрізноманітніші напрями самби, які розвиваються у численних танцювальних школах.
Бразильський композитор Зекінья де Абреу в 1917 р. написав інструментальну мелодію «ТІсо-Тісо no Fuba», яку знає весь світ під скороченою назвою «Тісо-Тісо». Цю мелодію досі люблять і пам'ятають майже в усіх країнах світу, хоча з моменту її створення минуло майже сто років
Самба у виконанні бальних танцівників
На якому інструменті виконується твір? Який його характер? Який танець нагадує твір?
Я у світі музики: досліджую, дію
1. За бажанням: спробуйте відтворити характерні рухи бразильської самби.
2. Колективна робота. Створіть програму «Шкільного балу», що складається з латиноамериканських танців.
3. Музичний проект: «Танці народів світу: краса та гармонія».

Підручники 7 клас основи здоров'я
Відповіді 7 клас алгебра


Категория:
2015
| Просмотров: 1424 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть