загрузка...
Тема 5-6. Живописні портрети квітів. Фантастичні кораблі - 1 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 1 » Тема 5-6. Живописні портрети квітів. Фантастичні кораблі
10:22
Тема 5-6. Живописні портрети квітів. Фантастичні кораблі

Мандруючи в пошуках Фантазії, ти можеш потрапити до чарівного царства квітів, які вражають своїм різнобарв'ям і вишуканістю форм. Спробуй і ти самостійно намалювати «портрет» улюбленої квітки в різних художніх техніках. Виразність художнього образу значною мірою залежить від художніх матеріалів і живописних технік, які використовує митець. Так, наносячи густу чи рідку фарбу, різні за характером мазки, він створює різноманітні живописні ефекти, що роблять твір мистецтва неповторним.
Квіти — одна з найулюбленіших тем художників. їх зображають і серед природи, і складеними в букети. Деякі митці намагаються точно відобразити їхній справжній вигляд: особливості форми і забарвлення, а інші переосмислюють природні форми, щоб створити на їх основі нові фантастичні образи. Так виникають реалістичні (правдиві) і декоративні зображення.
• Поміркуй, чому квіти так приваблюють художників. Визнач, на якій з картин художні образи квітів декоративні. Обґрунтуй свою думку.
Однією з найулюбленіших художніх технік митців є акварель, якою можна створювати безліч цікавих живописних ефектів. Техніка акварелі «по-мокрому» передбачає зволоження паперу, на якому фарби плавно перетікають одна в одну — таким чином виникають різноманітні переходи кольорів, створюються нові відтінки.
Потім можна продовжувати писати по вологому папері або зачекати, поки він висохне, і малювати аквареллю «по-сухому». Окрім цього, в акварельному живописі митці часто застосовують прийоми письма різними мазками, дрібними точками. Для того щоб частини зображення залишилися незафарбованими, митці використовують воскові олівці.
•   Роздивись акварель троянди. Поміркуй, чому зображення на дальньому плані виконано аквареллю «по-мокрому».
Практичне завдання
Який характер твоєї улюбленої квітки? Створи кілька її образів, застосовуючи різні живописні техніки та прийоми {акварель або гуаш). Придумай композиціям назви.
Поради Чарівниці Гармонії
Пригадай форму і колір улюбленої квітки. Скільки в неї пелюсток? Який із «портретів» квітки тобі сподобався найбільше
і чому?
Запитання І завдання
Спробуй пояснити, як живописна техніка допомагає створити виразний художній образ. Які  техніки  акварелі  застосували художники в зображенні квітів?

Фантастичні кораблі
Чарівна стежинка привела нас на узбережжя моря. Тут стоять на якорі дивовижні масивні кораблі та легкі світлі яхти. Деякі з них мають оригінальну форму й декор. Безпечно перепливти бурхливе море і дістатися берегів, де перебуває Фантазія, можна, намалювавши чарівний корабель. У створенні протилежних за характером живописних образів — світлих і темних, добрих і лихих, веселих і сумних — важливе значення мають форма зображуваного, колір і декор. Позитивні враження виникають у глядача при сприйманні плавних форм, світлих, ніжних або яскравих кольорів. Гострі лінії, кострубаті форми, темні кольори викликають протилежні настрої — смуток або тривогу.
Практичне завдання
Робота е парі: намалюйте фантастичні кораблі, образи яких протилежні за характером. Теми на вибір: «Чорна пантера» і «Стрімка чайка»; «Піратська шхуна» і «Срібляста яхта» (гуаш, кольоровий або тонований папір).
Поради Чарівниці Гармонії
Продумайте разом образи двох фантастичних кораблів, протилежних за характером. Визначте, хто який образ малюватиме. Доберіть відповідні форми та кольори, вигадайте декор, підпорядкований формі корабля і вітрил.
Запитання І завдання
1.   Чим відрізняються образи старовинних І сучасних кораблів?
2.   Знайди та роздивись ілюстрації до казок народів світу, де є зображення кораблів. У чому виявляються їхні особливості?


Категория:
2015
| Просмотров: 408 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть