загрузка...
Тема 7-8. Карнавал тварин. Лісова царівна і гриб-чарівник - 1 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 1 » Тема 7-8. Карнавал тварин. Лісова царівна і гриб-чарівник
10:30
Тема 7-8. Карнавал тварин. Лісова царівна і гриб-чарівник

Ось ми дісталися невідомого острова й одразу потрапили у світ дивовижних звірів, птахів, комах. Вони вражають своїми незвичайними формами й кольорами. Потоваришуй з однією із тварин і виліпи її. Разом ви швидше здолаєте далекі простори в наступних мандрівках.
•   Пригадай, що таке скульптура. Чим скульптурні твори відрізняються від графічних і живописних?
До монументальної скульптури належать пам'ятники, що встановлюються на майданах міст і сіл. Твори станкової скульптури — статуї та рельєфи можна побачити в художніх музеях і галереях. Станковими скульптурами також прикрашають парки, сквери, фонтани, а статуетками невеликих розмірів — приміщення будинків.
Матеріали, з яких виготовляються скульптури, вражають своїм розмаїттям — це граніт, мармур, вапняк, дерево, скло, золото, срібло, бронза, гіпс, глина, порцеляна, пластилін, полімерні матеріали тощо. Тому і способи створення скульптур різні: ліплення, різьблення, висікання тощо. Поясни, що допомогло створити художні образи звірів.
Круглу скульптуру можна роздивитися з усіх боків, а ось рельєф — заглиблений чи опуклий — тільки з одного.
• Якщо тобі випали б нагода прикрасити дитячий майданчик, яку скульптуру чи рельєф обереш?
• Зверни увагу на фактуру й матеріали, які використано для створення художнього образу птахів. Який із них найбільше схожий на казкового? Поясни свою думку.
• Проаналізуй, яку статуетках дивовижних тварин застосовано декор. Роздивись: форми яких тварин поєднано в цих фантастичних образах?
Практичне завдання
Створи скульптурний образ тварини — реальної або фантастичної (пластилін, пластика, солоне тісто, глина, природні та штучні матеріали).
Поради Чарівниці Гармонії
Спочатку подумай, якою буде твоя тварина (звір, птах, комаха тощо). Як вона рухається? Який у неї характер?
Фігурку можна виконати різними способами: скласти з окремо виліплених частин або витягнути з одного шматка глини чи пластиліну, а потім доліплювати дрібні частини. За потреби використай каркас — дріт, прикріплений до основи (дощечки, пластини).
Колективна робота: готові скульптури об'єднайте у спільну композицію «Карнавал тварин». Проведіть виставку з відповідним музичним супроводом.
Запитання І завдання
1.   Поясни відмінності між станковою і монументальною скульптурою.
2.   Які бувають рельєфи?
3.   За бажанням. Пригадай з уроків музичного мистецтва сюїту «Карнавал тварин». Хто її автор? Поміркуй, які фрагменти твору можна використати для виставки.

Лісова царівна і гриб-чарівник
Пригоди не такі цікаві, якщо не доводиться долати перепони. Ось і на нашому шляху з'явилася лісова галявина з високими та густими травами. Чи допоможе нам хтось подолати цю перешкоду, щоб продовжити пошуки Фантазії? Мешканці чарівного різнотрав'я вже поспішають до нас! Нумо знайомитися із Лісовою Царівною — красунею, уквітчаною вінком, і Грибом-чарівни-ком у шатах з листя і трав.
• Порівняй живописний та ляльковий образи Мавки, створені Ольгою Гоноболіною для театральної вистави «Лісова пісня» за мотивами однойменної поеми Лесі Українки.
•   Пригадай, які матеріали використовують митці для створення скульптур.
Відповідно до задуму майстер добирає матеріал, що допоможе йому створити виразний художній образ. Так, казковий персонаж краще виконати із природних матеріалів: глини, солоного тіста, дерева (можливо, коріння, гілок, кори), моху, а також із засушеного листя, трави, колосків, квітів. Також можуть знадобитися клаптики тканини, пір'їни, ґудзики, бісер тощо.
•   Роздивися скульптури казкових персонажів, виготовлених з природних матеріалів. Визнач серед них рельєф.
Для створення образу Лісової Царівни краще використати природні матеріали: засушені трави, листочки, квіти, плоди.
Щоб зобразити обличчя, фігуру, одяг казкового персонажа, треба добирати природні матеріали певної форми та кольору.
Практичне завдання
Створи з природних матеріалів образ Лісової Царівни або її друга — Гриба-чарівника в об'ємі або рельєфі (картон, пластилін, при родні та штучні матеріали).
Поради Чарівниці Гармонії
Підготуй основу рельєфу (картон, дощечка або паперова тарілка, покрита пластиліном). Використай матеріали, що допоможуть створити виразний образ казкового персонажа.
Запитання І завдання
1.   Якщо у тебе поруч немає пластиліну, як тобі у створенні художнього образу може допомогти природа?
2.   У вільний час збирай природні матеріали (листя, шишки, жолуді тощо) для створення художніх образів.


Категория:
2015
| Просмотров: 466 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть