загрузка...
Тема 7. Карнавал - свято музики і танцю - 12 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 12 » Тема 7. Карнавал - свято музики і танцю
20:06
Тема 7. Карнавал - свято музики і танцю

Щороку шанувальники карнавалів й маскарадів приїжджають з найвіддаленіших куточків світу в італійське місто на воді - Венецію. Саме тут з'явилася вишукана традиція карнавального святкування. Вистави венеціанського карнавалу відбуваються просто неба, на тлі унікальних декорацій - пам'яток архітектури, які пов'язані між собою численними каналами й містками.
На центральній площі Сан-Марко відбувається церемонії відкриття карнавалу, а потім розпочинається масове костюмоване гуляння. Протягом двох тижнів у Венеції проводять різноманітні концерти, влаштовують неперевершені феєрверки, в театрах проходять вистави, а в середньовічних палацах - бали-маскара-ди. І звідусіль - з майданів і площ, з будинків міських жителів і величних споруд, та навіть із граційних гондол, що перевозять людей, - лунає жива музика!
Карнавал - театралізоване свято, учасники якого вдягають яскраві костюми й маски.
Роздивіться костюми й маски учасників карнавалу на ілюстраціях. Які інструменти звучать? Яка музика може лунати?
Карнавал надихає художників на створення вишуканих костюмів і загадкових масок, а композиторів - на написання чудової музики. У різний час музиканти відображали свої святкові карнавальні емоції у звуках, тембрах і ритмах.
Атмосферу карнавального свята можна почути у фортепіанному «Карнавалі Роберта Шумана», в увертюрах «Карнавал» Антоні-на Дворжака, Гектора Берліоза, Олександра Глазунова. Італійський композитор і скрипаль Нік-коло Паганіні написав варіації «Венеціанський карнавал» для скрипки і фортепіано, а французький композитор Жан-Батист Арбан - варіації «Карнавал у Венеції» для труби.
Не менш яскравий і захоплюючий карнавал відбувається щороку на іншому боці Земної кулі, в тропічній Бразилії, а саме в її столиці - Ріо-де-Жанейро. Особливістю бразильського карнавалу є форма його проведення. Глядачі розміщуються на трибунах уздовж самбадрому - спеціальної території, якою йдуть учасники карнавалу.
Пригадай, у чому полягають особливості цього танцю.
Парад шкіл самби - це неймовірно яскраве, блискуче й енергійне явище. Адже перед публікою по черзі рухаються фантастично оформлені платформи, на яких безупинно танцюють самбу запальні бразильські красуні. Щоб перемогти на конкурсі танцівники мають вразити журі, яке складається із 40 суддів, своєю хореографією, декораціями, костюмами, гримом. Тому кожна школа самби, зокрема й дитяча, вибирає тему, розробляє сценарій і упродовж року готує виступ.
Талант і фантазія сотень художників і праця тисяч бразильців перетворили Самбадром в казковий світ. Яких тільки образів тут можна побачити: дракони, слони й тигри, мешканці підводного царства, піратські кораблі, римські легіонери тощо.
Я у світі музики: сприймаю, розумію
Сержіо Абреу, «Бразильский карнавал» у виконанні дитячого естрадного ансамблю «Сюрприз».
Який загальний настрій прослуханих творів? Хто їх виконує? Чим вони відрізняються?
Я у світі музики: досліджую, дію
1. Яке значення музики й танців на карнавалі?
2. Здійсніть віртуальні екскурсії, щоб дізнатися про традиції карнавалу в Ніцці та інших містах.
3. Перегляньте в Інтернеті відеозапис карнавалу у Ріо-де-Жанейро. У чому виявляються особливості його проведення? Підготуйте повідомлення
4. Музичний проект. Уявіть себе режисерами-постановниками карнавального свята. Доберіть музичні твори, які допоможуть передати характерні образи традиційних карнавальних персонажів, наприклад, Кота, Джокера (Блазня), Венеціанської дами. Підготуйте пантоміму під музику кожного з творів. Організуйте і проведіть конкурс на кращу презентацію.

Підручники 7 клас основи здоров'я
Відповіді 7 клас алгебра

 


Категория:
2015
| Просмотров: 1521 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть