загрузка...
Ти - співрозмовник - 20 Января 2014
Главная » 2014 » Январь » 20 » Ти - співрозмовник
09:00
Ти - співрозмовник
Уміння спілкуватися дуже потрібне людині. Завдяки спілкуванню ми обмінюємося інформацією, передаємо свої думки, враження тощо. Важливо не тільки вміти говорити, але й уміти слухати.
Слухаючи співрозмовника, зосередься на темі розмови, не перебивай, не відволікайся. Виявляй щиру зацікавленість до того, хто говорить, дивися у вічі, посміхайся, будь люб’язним, тактовним, толерантним.
Якщо чогось не зрозумів, хочеш щось уточнити або запитати, зроби це, вислухавши фразу або думку до кінця. Якщо ти згоден з думкою мовця, можна підтвердити це мімікою або жестами - кивком голови, усмішкою або короткими фразами: «Так», «Дійсно, так», «Цікаво», «Так, це правда». Підтримуючи розмову і зацікавившись нею, можна спитати: «Що було далі?», «Чим усе закінчилося?» тощо.
Коли з тобою говорять, не ввічливо дивитися вбік, кривлятися, голосно і невчасно сміятися, промовляти недоречні слова.
У різних ситуаціях люди поводяться і спілкуються по-різному. Якщо людина висловлюється чітко і зрозуміло, може пояснити і довести власну точку зору, рішуче відмовитися від небезпечної пропозиції, то це свідчить про впевнену поведінку. Така людина може зробити власний вибір, а не нав’язаний кимось, може домовитися, враховуючи інтереси всіх і не порушуючи прав інших.
Пасивна поведінка виявляється в нерішучості та невпевненості. Люди з такою поведінкою не можуть захистити себе, чітко заявити про свої бажання і потреби. Вони поводяться несміливо, говорять тихо, невиразно, до них не дослухаються, часто взагалі не звертають уваги. Як правило, такі люди не можуть самостійно прийняти рішення, за них це роблять інші. Вони найчастіше зазнають чужого впливу, нерідко негативного.
Є люди, які поводяться агресивно, будь-що відстоюють власну точку зору, нехтуючи інтересами інших. У таких випадках вони впевнені у своїй правоті і не дослухаються до думки інших. Агресія може виражатися в тиску, погрозах, образах, сварках. Люди з агресивною поведінкою іноді вдаються і до фізичної сили.
Мова жестів
Жест – найдавніша форма людського спілкування. Він досить точно відображає почуття людини -страх, радість, задоволення, гнів, лють тощо. Із часом жест наповнився певним змістом і став одним з елементів спілкування.
Ми часто використовуємо привітальний жест, вказівний жест тощо. Слова супроводжуються певними жестами, що робить мову переконливішою (ілюстративні жести). Для людей, позбавлених здатності чути й говорити (глухонімих), розроблено систему жестів-знаків, що замінюють мову.
Мова жестів має свою абетку, у якій кожній букві відповідає певне положення пальців. Жести доповнюються мімікою та рухами інших частин тіла.
Поясни прислів’я
Умієш говорити - умій слухати.
Говори мало, слухай багато, а думай ще більше.
Умій вчасно сказати і вчасно замовкнути.
1. Як ти вважаєш, чому вміння слухати не менш важливе за вміння говорити?
2. У чому переваги впевненого спілкування?
3. Які недоліки пасивного і агресивного спілкування?
4. Прочитай вірш.
Дуже хочуть тишини
В класі учнів - згубиш лік, В класі сорок чоловік! Сорок душ - і всі вони Дуже хочуть тишини. І тому весь час звучить: «Тихо! Тихше! Ну, тихіш!» Гриць гукає і Тиміш, Оля Колю заклика, Коля - Васю і Павла. Словом, сорок чоловік Підняли за тишу крик. Ну й повір, що всі вони Справді хочуть тишини!
Є. Бандуренко
Дай відповіді на запитання.
Чому учні не можуть домогтися тиші в класі?
Чи вміють вони слухати один одного?
Чи виникає у вашому класі така ситуація?


Категория:
учебники 3 класс
| Просмотров: 2159 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть