загрузка...
Тіла і речовини. Статі речовин - 4 Апреля 2015
Главная » 2015 » Апрель » 4 » Тіла і речовини. Статі речовин
11:01
Тіла і речовини. Статі речовин

Нас оточують різноманітні тіла. Тіло — це все живе і неживе, що належить до природи чи створене людиною. Тіла бувають природні та рукотворні, створені людиною. Природні тіла бувають неживі та живі - організми.
1. Розгляньте мал. 209. Які природні тіла, а які — рукотворні? 2. Які тіла належать
Тіла відрізняються між собою за формою, розмірами, кольором та речовинами, з яких вони складаються.
Речовина — це те, що з чого складаються тіла. Дверний ключ — це тіло. Залізо — це речовина, з якої зроблено ключ.
Назвіть   зображені  тіла  та  речовини,   з яких вони складаються (мал. 210).
Цукор, крохмаль, глина, вода, кухонна сіль, олія, гума, вода, скло, пластмаса, залізо — це речовини, з яких складаються тіла.
Тіл у природі більше, ніж речовин, тому що різні тіла можуть складатися з однакових речовин. Наприклад: із заліза складаються цвях, ножиці, каструля, голка тощо.
1. Розгляньте гірські породи (мал. 211). 2. Зробіть висновок про те, яке тіло складається з однієї, а яке — з кількох речовин.
Крейда складається з однієї речовини білого кольору — вапняку, а граніт — із кількох речовин білого, рожевого та чорного кольорів — кварцу, польового шпату і слюди.
Повітря складається з азоту, кисню, вуглекислого газу та інших газів. З великої кількості речовин складаються живі тіла. Отже, до складу тіл може входити одна або кілька речовин.
Чим речовини між собою відрізняються?
Речовини, що входять до складу тіл, відрізняються між Собою станом, у якому вони перебувають.
Грудка цукру складається з твердої речовини — цукру. Вода в склянці складається з рідкої речовини — води. Повітря складається з газуватих речовин.
Речовини можуть перебувати в різних станах: твердому, рідкому та газуватому. Відповідно тіла бувають тверді, рідкі й газуваті.
Речовини складаються з невидимих оку частинок (атомів). Стан речовини залежить від відстаней між частинками, з яких вони складаються.
1. Розгляньте розташування частинок води в різних станах (мал. 212). 2. Порівняйте відстані між ними.
У твердих речовинах частинки дуже близько розташовані одна від одної і міцно між собою з'єднані. У рідинах відстані між частинками зазвичай більші і з'єднані між собою слабкіше. У газах відстані між частинками значно більші, ніж у рідких і твердих речовинах, і вони практично не взаємодіють.
Тіло — це все, що належить до природи чи створене людиною. Тіла складаються з речовин. Речовини можуть перебувати в твердому, рідкому і газуватому станах. Стани речовини в основному залежать від відстаней між частинками.
1. Що називають тілом? 
2. Якими бувають тіла? Наведіть приклади. 
3. З чого складаються тіла? 
4. Що таке речовина? Наведіть приклади тіл та речовин, з яких вони складаються. 
5. У яких станах перебувають речовини? 
6. Від чого залежить стан речовини? Наведіть приклади.

 


Категория:
2015
| Просмотров: 347 |
gdz-masters.org © 2017 Яндекс.Метрика
Закрыть